Medově žlutá je teplá, tlumená barva s nádechem do oranžova a hodí se pro podzimní typ

Oslavte jaro v barvě slunce. Žlutá vás rozsvítí. Komu bude slušet?

Žlutá barva nesluší hned tak každému a je třeba ji umět nosit. A také zvolit správný odstín odpovídající typu pleti. Stoupněte si před zrcadlo a vyzkoušejte, který ze základních odstínů žluté vám prokáže službu a vaši pleť rozzáří.

Klára Kubíčková

Jak se vychodit ze smutků? Každodenní procházka je meditací pro celou rodinu

Čtyři děti, z toho dvě malé, které postihl výpadek škol, jeslí a kroužků. Já, práce na plný úvazek, samoživitelka. Jak to děláš, že ses ještě nezbláznila? Ptá se mě kdekdo každou chvíli. Jak? Prostě chodím!

Alena Němečková

Alena Němečková o samoživitelkách v pandemii a smutných dětech u počítače

Konečně je na obzoru zase trocha normálního života. Zase bude normální navštěvovat rodiče a objímat je. Jezdit na výlety s partou kamarádek. Obrážet galerie, tancovat na koncertech, plakat v divadelním hledišti a snad i rozpouštět smutky v plaveckém...

Chuť, kterou ještě neznáte, vám přinese tenhle osvěžující dortíček.

Jahodový ráj: Vyzkoušejte naše nejlepší recepty na dort, džem a sirup

Pro tenhle dezert jsme si vybrali skoro veganský recept. On tedy může být veganský úplně, pokud budete chtít – obě varianty jsou vynikající. A protože jahody je potřeba v sezoně bezodkladně zpracovat, přidáváme recepty na džem a sirup.

Jana Robbová byla malá, ale díky hlasu nepřehlédnutelná.

Jana Robbová: Říkali jí „malá sopka“, zpívala s Gottem a život jí zničil alkohol

Přezdívku „sopka“ dostala od kolegů, protože měla hlas jako zvon a temperamentu na rozdávání. Dvakrát málem získala Zlatého slavíka, ovšem kariéru jí zničil její nezřízený životní styl a především spousta alkoholu. Fenomenální zpěvačka by v dubnu 202...

Pizza z mrazáku? Bude v ní víc soli, než je pro zdraví užitečné

Pozor na polotovary, je v nich moc soli. Ta vyvolává chuť na sladké a tloustneme

Občas to nevadí, ale pokud po nich saháme pravidelně, není to dobré pro zdraví ani postavu. Řeč je o polotovarech, hotových jídlech, která stačí jen vybalit a nějakým způsobem ohřát. Co všechno u nich vadí? 

Básník Karel Škrabal

Básník Karel Škrabal říká: Čím míň krámů s sebou taháš, tím líp se ti jde

Dvě básnické sbírky, které vypadají jako dvě sestry. Nebo spíš bratři: Karel Škrabal je autorem knihy Nikoho nečekám, jeho souputník z uskupení Vítrholc Dalibor Maňas debutuje sbírkou Tynošita. Znají se přes třicet let.

Dcera odmítá pomoc...

Dáša (61): Chci být více součástí života svých vnoučat. Dcera péči o ně nezvládá

Dáša před několika lety ovdověla a od té doby žije sama. Má jediné dítě, dceru Olgu, která v životě na partnery příliš štěstí neměla. V mladém věku otěhotněla s mužem, pro kterého bylo v té době dítě příliš velkým závazkem, další známosti byly spíše...

Obrázek Vlasta.cz

Nové kuchyňské utěrky: Dejte přednost lnu. Praním měkne a zvyšuje svou savost

Kdepak, utěrka není jen „náčeňová hadra“, jak se říkalo u nás doma na Moravě a myslelo se tím, že je to prostě užitečný kus látky k utírání nádobí. Utěrky stojí za pečlivé vybírání, protože jsou kusem vaší kuchyně a radosti z ní.

Decentní barva rtěnky se hodí na běžné nošení, nebojte se ale ani rudé

Zaostřeno na rty: Dokonalé líčení si užijeme, hned jak odložíme respirátory

Osm Češek z deseti si zkrášluje rty. Rtěnky a lesky prostě milujeme! Přečtěte si pár dobrých rad pro začátečnice i pokročilé a buďte dokonalé. Aspoň v těch málo chvílích, kdy můžete odložit respirátor.

Nejčastější nádorovým onemocněním je rakovina kůže, prsu a mužských pohlavních orgánů. 

Rakovina nejčastěji napadá kůži, prsa a prostatu. Problém představují i ledviny

Největší česká zdravotní pojišťovna si nechala udělat velkou analýzu, ze které vyplynulo, že loni trpělo některým z onkologických onemocnění 300 tisíc klientů. Nejčastěji to byla rakovina kůže, prsu a mužských pohlavních orgánů. 

Bude vám nevěrný? Horoskop napoví...

Bude vám nevěrný? Otestujte si svého partnera podle horoskopu

Když někde narazíte na horoskop, přiznejte, že si ho přečtete, i když na něj moc nevěříte! Dělají to tak skoro všichni – je to směs zvědavosti a cokdybysmu. Co kdyby na tom něco bylo… zvlášť pokud jde o lásku. Jak se k sobě hodíme? Jaký mám vlastně a...

Socioložka Jiřina Šiklová.

Zemřela socioložka Jiřina Šiklová. Komunisté ji odsoudili za pašování knih

Její vystřízlivění z podpory komunistické strany skončilo podepsáním manifestu Dva tisíce slov. Místo na univerzitě pak pracovala jako uklízečka. Za pašování literatury si v letech odseděla rok.

Zmrzlina, popcorn, chipsy... Jedno horší, jak druhé

Špatné návyky, které mohou zhatit vaše hubnutí. Nejhorší je jídlo u televize

Možná toho o hubnutí víte skutečně mnoho a držíte se spousty smysluplných rad a doporučení. Třeba si ale také myslíte, že na některých věcech zase tak moc nezáleží. A ve výsledku se dopouštíte chyb, kvůli nimž ani přes veškerou snahu nehubnete, či do...

Vše se točí kolem dětí a na partnerský vztah není čas. Mužům to ale často vyhovuje a nesnaží se to změnit

Co je otcovská otupělost? Souvisí s přílišným opečováváním dětí matkami

Když se narodí děti, má hodně žen tendenci přesunout svou pozornost na ně. U malých miminek je to pochopitelné, a pokud se otec cítí uražen, měl by sám urychleně dospět a zapojit se do nové role. Problém je, pokud mateřská role zůstane pro ženu rolí...