Alena Němečková

MDŽ: Ženská vydrží jako kůň. A protože táhneme, svět funguje

Máme dokonce Mezinárodní den žen. Jak ho budeme slavit? Dostaneme (nebo si koupíme) karafiát a budeme se radovat, že jsme se narodily jako ženy? Tak jednoduché to nebude.

Mikinové šaty, Fler.cz, 2890 Kč

Mikina jako šaty, šaty jako mikina. Sportovní móda pro ženy nad padesát

Na mikiny s kapucí jsme pěli ódy poměrně nedávno. Dneska představujeme pohodlné šaty, které unosíte doma i venku a které jsou hitem zimní sezóny. A je jasné, že jejich hvězda nepřestane zářit ani s příchodem jara.

Obrázek Vlasta.cz

Lenka Wimmerová o Boženě Němcové: Nikdy nedospěla ke zralé lásce s kompromisy

„Její nezdolnost a bezmezné přijetí sebe sama mě inspirují,“ říká režisérka Lenka Wimmerová o Boženě Němcové. Natočila o ní televizní minisérii Božena s Annou Kameníkovou a Annou Geislerovou v hlavní roli. A když zrovna nerežíruje, na svém statku na...

Vaginální suchost mohou zlepšit i bylinky

Vaginální suchost v menopauze. Problém, který může zabít sexuální život

Možná máte na milování i po padesátce chuť jako před dvaceti lety, přesto se raději sexu vyhýbáte. Důvodem může být vaginální suchost, která je nepříjemný a často i bolestivý stav, přirozeně se vyskytující během menopauzy a po ní.

Babičky mívají na děti více času a mnohdy i trpělivosti

Mnoho dětí dává babičce přednost před matkou. Důvod je jednoduchý

Ve Velké Británii uspořádali výzkum, kterého se zúčastnilo 1 600 matek. Shodly se mimo jiné na tom, že vliv prarodičů na vnoučata roste. Tím víc, čím zaměstnanější jsou rodiče. A 52 procent z nich dokonce tvrdí, že kdyby dostalo jejich dítě na výběr,...

Kožešina

Připněte si kožešinku. Na límec, na čepici nebo na kabelku

Kožešiny k zimě patří. O chlupatých umělých kabátech jsme letos už psali, dneska se chceme zaměřit na kožešinové doplňky. Ať už odepínací, sólo nositelné, nebo třeba jako stálou součást zimních kousků.

Tchýně nás vydírá svými chorobami

Andrea (39): Skoro tchyně mi vyhlásila válku. Přítele vydírá podlomeným zdravím

Často se mluví o synech, kteří se i v pokročilém věku drží doma jako klíště, protože jim vyhovuje mamahotel. Z vlastní praxe vím, že problém s odstěhováním dospělého synka mohou mít právě matky. Můj přítel je toho zářným příkladem.

Cholesterol obsažený v živočišných produktech není zdaleka tak nebezpečný, jako se dříve soudilo, spíše naopak

Vejce nejsou postrach, ale spojenec v hubnutí. Kolik denně jich můžete sníst

Možná si to ještě pamatujete. Vejce jsou nepřítel, protože obsahují mnoho cholesterolu a ten škodí našemu srdci, tvrdilo se dlouhá desetiletí. Jenže už to neplatí, naopak, vejce jsou vyloženě dietní jídlo, které nám prospívá. 

Nikol Bóková

Nová Vlasta: Rozhovor s Nikol Bókovou a Michalem Davidem

Na klavír hraje od pěti let. Profesionální klavíristkou chtěla být už od devíti. Nikol Bóková se loni stala objevem českého jazzu. „Přitom vlastně nejsem jazzman,“ říká se smíchem.

Okolí očí vyžaduje speciální péči

Séra proti stárnutí: Má opravdu smysl je používat a jak přesně postupovat

Je fajn dopřát si při péči o pleť kvalitní kosmetiku, ovšem musíte také vědět, jak s ní zacházet. Přečtěte si přesný návod, který vám pomůže vyhladit vrásky.

Iveta Toušlová

Iveta Toušlová: Jako malá jsem měla předtuchu, že nebudu mít děti. Splnila se

Původně chtěla být herečkou, ale plány jí překazila nemoc hlasivek. Přesto se z ní stala jedna z nejznámějších televizních tváří. Iveta Toušlová už skoro třicet let moderuje, natáčí reportáže a řídí několik velmi úspěšných projektů. Obrazem a slovy v...

Mnohé ženy jedí málo, ve stravě jim chybí bílkoviny

Nejčastější chyby, které při hubnutí dělají ženy nad padesát. Zásadní jsou svaly

S hubnutím je to po čtyřicítce těžké a po padesátce ještě více. Spíše než spoléhat na stále přísnější diety a doufat v zázrak je dobré dozvědět se, co se vlastně ve vašem těle děje, a podle toho se snažit s kily navíc bojovat. Vyplatí se zaměřit se n...

Manšestrová sukně

Manšestráky se vrací na scénu. Letos se znovu nosí modely s vysokým pasem

Nosila jste manšestráky jako malá a bytostně je nesnášela? Možná na ně změníte názor. Podle odborníků na módu dneska v tenkých a hlavně pružných manšestrákách s vysokým pasem zabodujete.

Markéta Grosmanová

Špatná nálada z karantény: Radujte se ze všeho, nečekejte až na lepší časy

Věta, kterou jsme za poslední rok, kdy do našich životů vstoupila pandemie, slyšeli a řekli mnohokrát. Jakože v té roušce budeme další měsíc chodit i venku? A další půlrok? A teď i v respirátoru? Jakože nepojedu na Dvoračky jako každý rok se rozlouči...

Petra Drahanská

Petra Drahanská: Nehněvejte se na maminky, že nedělaly, co jste od nich čekaly

Věnuje se zážitkové pedagogice. Učí učitele, dělá i teambuildingové kurzy pro firmy. Napsala o tom knihu. Ale její srdeční záležitostí jsou mezigenerační setkání žen Mokoša. Ta získávají také každým rokem více příznivkyň. „Dobrá polovina žen, které p...