Péřovka kupodivu kila nepřidává

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost

Tuhle univerzální péřovku unosíte celý rok. A je jedno, že už máte pět křížků na krku. Projmutý střih sluší v tomhle případě i prostorně výraznějším figurám, bochánky na bundě překvapivě kila nepřidávají, spíš naopak. I ve velikosti XXL totiž vypadá...

O čem sníte, když sníte o sexu?

Erotické sny: Jsou znamením, že musíte vyhnat nudu z ložnice

Opírala jsem se o zeď, on byl blízko a blížil se ještě víc. Cítila jsem po celém těle, že se mě za chvíli dotkne. Pokud mě obejme a naše těla se setkají, exploduju, všude, i ve své hlavě.

Problémy často způsobují i léky na bolest

Pravda o vředech: Žaludku sice škodí stres a nervy, ale pravý důvod je jinde

Bolí vás občas břicho, zvláště po jídle? Často je vám špatně od žaludku, míváte průjem a trpíte nechutenstvím? To všechno mohou být příznaky žaludečních vředů. Jak se s jistotou poznají a co na ně platí? Mimochodem stres za ně nemůže. 

Tereza Boučková

Nová Vlasta: Rozhovor s Terezou Boučkovou a téma o bolesti zad

Nová Vlasta je tu, a na co se můžete těšit? V trablech by se člověk neměl rochnit, tvrdí spisovatelka Tereza Boučková. Sama má za sebou trablů docela dost a nebojí se o nich mluvit.

Pusťte své představy o dokonalosti k šípku

Nejste dobrá matka, gratulujeme. Nehrozí vám rodičovské vyhoření

Titul dobré matky s sebou nese takovou tíhu očekávání, soudů a omezení, až je s podivem, že je někdo ochoten po něm toužit. Dobrá matka se totiž definuje výhradně skrz někoho jiného (děti) a své ocenění získává soudem společnosti, ne svým. Takže poku...

Uberte na tucích a přidejte zeleninu

Rodinné recepty: Jak je upravit, abyste po nich netloustli

Na tenhle problém dříve nebo později narazí každý člověk, který se snaží shodit přebytečná kila a přitom má zajišťovat jídlo pro ostatní. Jde hubnout, i když vaříte pro rodinu? Naštěstí ano. Tady pro vás máme pár tipů.

Obrázek Vlasta.cz

Návrhářka Katarína Štrbová Bieliková oblékala Šarlatána i herce v Želarech

Na kontě má Českého lva i čtyři prestižní slovenské ceny Slunce v síti. Kostýmní návrhářka Katarína Štrbová Bieliková oblékla téměř každý velký snímek, který u nás v posledních letech vznikl. Práce, v níž často tráví dvanáct hodin denně, šest dní v t...

Naučte se vyjádřit své pocity

Vše je podle manžela. Když se bojíte říci svůj názor, chybí vám sebevědomí

Marcela se tak bojí ztráty svých přátel, že raději obětuje vlastní osobnost a zájmy. Nedokáže říct, že s někým nesouhlasí, i když potom trpí.

Adina Mandlová

Adina Mandlová: Zažila slávu i pád, lásku i nenávist. Šťastná byla až s Benem

Její život by vydal na několik filmů. Jako herečka zažila vrcholné období slávy, kdy jí muži padali k nohám, ovšem po válce vytrpěla i vězení a odchod ze země. Byla jednou z nejpůvabnějších prvorepublikových hereček a diváci na ni nikdy nezapomněli.

Alena Němečková

Zápisky div(n)ých žen: Proč trvá porod 40 sekund a život jen pár dnů

Největší zrada dospělosti je, že v ní hrozně rychle utíká. Jako malá jsem se strašně těšila, až se jí konečně dočkám a konečně si budu moct dělat, co chci, a nikoho nebudu žádat o svolení. Zásadní problém jsem měla s nočními návraty a s oblečením. Z...

Začněte si trochu dělat, co chcete. Prospěje vám to

Během menopauzy se mozek mění. Vliv má na spánek, koncentraci, ale i úzkosti

Všechny samozřejmě zhruba víme, co se začne dít s naším tělem, když vstupujeme do přechodu, ovšem vůbec nikdo nemluví o tom, co se stane s naším mozkem. Máme sklon potlačovat fyzické příznaky, jako jsou návaly horka, změny nálady či pocení, které jso...

A teď už budete mít miminko?

Kdy už budete mít dítě, ptají se babičky. Nedochází jim, jak to může ublížit

Je to tak intimní věc, ale všichni se pořád dokola ptají. Kdy už budete mít miminko? Případně: Kdy mu pořídíte sourozence? A vy, místo abyste řekla: „Kruci, co je vám do toho“ nebo „Nedaří se mi otěhotnět“, mlžíte. A okolí stále naléhá. Často dost ne...

Moderní technologie je těžké zvládnout stejně dobře jako mladí

Zdeňka (56): Dostala jsem padáka, firma je v krizi a přednost dali mladším

Nastartovat novou kariéru po padesátce? Právě tenhle úkol stojí před Zdeňkou, kterou po více než dvaceti letech vyhodili z práce. Pracovní trh se o ni ale příliš nepere a situace je složitější, než si představovala.

Nebojte se barev a nehalte se do černé!

Co se po padesátce nesluší nosit? Zapomeňte na předsudky. Stačí dobře kombinovat

Nedopusťte, aby vás věk doběhl! Vyžeňte ze své hlavy zažité představy o tom, co se v kterém věku sluší nosit, a dejte šanci modernímu stylu. Stačí si osvojit pár triků, které vás udrží v (módní) kondici.

Obrázek Vlasta.cz

Počítáte s tím, že se o vás děti v důchodu postarají. Není to povinnost

Na tohle téma se dobře vtipkuje: „Hezky choď na tenis, Martínku, ať maminku jednou dobře živíš.“ Nebo na hokej. Nebo na matematické gymnázium, to už je fuk. Ale jak je to ve skutečnosti? Počítáte s tím, že vás děti ve stáří budou živit?