Těšíte se, až budete moci zase sladit svůj model a vyrazit mezi lidi?

Pásek hraje postavě do karet. Nenápadně zvýrazňuje ženské křivky

V dobách, kdy se nosily jen bokovky, pásek opravdu držel kalhoty na svém místě, dnes si s ním pohráváme spíše jako s ozdobou nebo doplňkem, který dokáže zvýraznit pas a vytvořit opticky dokonalou siluetu. Nebojte se barev ani originálního designu, le...

Svému synovi nemůžete mluvit do života, i když byste moc chtěla

Jindřiška (61): Můj jediný syn střídá holky. Bojím se, že se vnoučat nedožiju

Jindřiška žije na kraji Jindřichova Hradce v baráku pouze se svým jezevčíkem a starou maminkou. Pracuje na poloviční úvazek v obchodě s módou a volný čas věnuje procházkám a televizi. Má jediného syna Lukáše a těší se na roli babičky.

Hana Halfarová

Nepřeju si to, mami. Respektujte soukromí dětí a nedávejte je na internet

Kamera zabírá děti, jak si hrají v různých místnostech mateřské školy. Mezi záběry je i pohled otevřenými dveřmi na chlapečka, který sedí na záchodě, má stažené kalhoty a tváří se u toho, řekněme, nevesele. Po pár vteřinách střih a jede se dál… Má to...

Roláky jsou příjemné a pohodlné

Milujeme roláky. Hlavně ty přízové nemají chybu, stačí je umět kombinovat

Ať už ho obléknete přímo pod sako, nebo přes něj natáhnete svetr do véčka, bude působit efektně. Přízový rolák se dá použít v mnoha kombinacích. Vyjímá se pod polo rozepnutou halenkou, sakem i kabátem.

Málokdy máte z něčeho radost? Marně hledáte něco pozitivního?

Nechcete být zahořklá a vyděšená, ale nějak to nejde. Jednu věc se musíte naučit

Přiznejte si to, už byste ani vy nejela sama se sebou na dovolenou. Něco se stalo a nemůžete se vyhrabat z pocitů hořkosti k životu ani najít lehkost a radost. Nesvádějte to na svůj věk, „blbou dobu“, ani na ten nebohý kulatý virus. Je to všechno jen...

Obrázek Vlasta.cz

Jak se liší celozrnné pečivo od vícezrnného. Při dietě je lepší jedno z nich

Tmavé, cereální, vícezrnné, rustikální… Obchodníci někdy za „celozrnné“ vydávají i výrobky, které si to nezaslouží. Nenechte ze sebe tahat peníze!

Obrázek Vlasta.cz

Zkraťte to, neslibujte. Pořád se neomlouvejte a věřte si. Posílite si autoritu

Chcete, aby vás okolí respektovalo? Aby brali kolegové váš názor vážně a nemusela jste jim stále připomínat, kdo tady šéfuje? Poradíme vám pár triků, které vám pomohou zvládat situace nejen v kanceláři, ale i v rodině.

Obrázek Vlasta.cz

Jitka (52): Trápí mě, že nemám vzdělání a už to nedoženu

Napadá vás někdy, jak by se asi vyvíjel váš život, kdybyste se kdysi rozhodla jinak třeba v otázce výběru partnera, stěhování nebo volby povolání?

Přemíra stresu může u citlivých žen přispívat k rozvoji zánětů

Nezadržujte potřebu se jít vymočit. Může to vést k zánětům močového měchýře

Některé ženy vůbec netrpí záněty močového měchýře, zatímco jiné ho mají každou chvíli. Bohužel, v období kolem menopauzy na tom začínáme být všechny podobně – patálie s močovým měchýřem jsou mnohem častější. Proč a co s tím?

Ruční práce nejen zabaví, ale i uklidní

Originální podzimní doplňky: Vysypte korálky ze šuplíků a tvořte

Roušky máte našité už od jara, a když už jste obnovila rukodělné práce, máte chuť tvořit dál? Máme pro vás další super nápad! Zapátrejte v šuplících a vyrobte si jednoduché šperky ze starých korálků. Nebo jimi ozdobte třeba starou kabelku. Originální...

Obrázek Vlasta.cz

Co dělat, když máte nechtěného ctitele? Chovejte se znuděně

Sedíte v klidu ve své oblíbené kavárně, vychutnáváte si svůj šálek kávy a najednou, bez jakéhokoli pozvání, si k vám přisedne neznámý muž a začne se vás na něco vyptávat nebo vám skládat nemístné komplimenty? Pravidlo číslo jedna zní: Pokud vám je pr...

Pohyb je v menopauze důležitý stejně jako kvalitní strava. Cvičení potřebují kosti i svaly, aby byly pevné.

Pohyb a menopauza: V kondici zůstanete jen díky správnému cvičeni. Jaké zvolit

Bez pravidelného pohybu to v menopauze nepůjde. Možná se vám do toho moc nechce, ale věřte, že kromě dobré nálady vám cvičení po padesátce přinese i další benefity.  

Syn zůstal sám se třemi dětmi

Marcela (54 let): Syn zůstal sám se třemi dětmi. Jejich matka se jich vzdala

Marcela žije se svým mužem v domě u Karlových Varů. Mají čtyři dospělé děti, dvě z nich zůstaly v okolí. Prostorný barák se hodí, často hlídají vnoučata a skoro denně mladým s něčím pomáhají. Hlavně Marcele to umožňuje práce na místním úřadě.

Dokonale umytá okna rozzáří váš byt.

Největší chyby, které děláte při mytí oken. Vyhněte se jim a půjde to rychleji

Mytí oken je velká výzva. Sama tuhle disciplínu nesnáším a při velkém úklidu svého (naštěstí malého) bytu odkládám okna až na úplný konec seznamu. I když okny by měl vlastně velký úklid začínat.

Psycholožka Lenka Rambousková

Jak zvládnout děti a online výuku. A proč je nechat se nudit, radí psycholožka

Školní psycholožka Lenka Rambousková radí, jak zvládnout domácí školu a práci. „Dopřejte si čas na sebe a své koníčky, komunikujte se školou a řekněte v práci, že máte doma školáky,“ říká.