Špatné zkušenosti? Proto zůstávají mnohé ženy raději bez partnera

Průzkum mezi svobodnými: Ženy jsou samy, protože si chtějí odpočinout

Jsou singles, kteří jsou naprosto spokojení se svobodným způsobem života, ale je hodně lidí, kteří by raději žili s někým než sami. U těch prvních zřejmě existuje důvod, proč nejsou součástí páru, a jeden průzkum zjistil, že důvody jsou jiné u mužů a...

Už máte široké kalhoty ve svém šatníku?

Milujete kalhoty? V létě vsaďte na široké nohavice a lehoučké hedvábí

Jste kalhotový typ? A jak si se svým oblíbeným kouskem poradíte v horkém létě? Řešením mohou být široké nohavice. Ty jsou extrémně pohodlné, vzdušné a pro teploty nad 25 °C jako stvořené.

Aktualizujte si své pojištění nemovitosti

Pro klidný život: Jaká pojištění byste měli mít, aby vás nic nepřekvapilo

Život nám přináší nečekané situace, mnohdy velmi nepříjemné. Nejzásadnější jsou samozřejmě ty, které souvisejí s naším zdravím. Nicméně pohromy týkající se našeho majetku nejsou příjemné a mohou s naším životem pořádně zamávat. Dobré pojištění vás od...

Bylo třeba přijmout život i s velkou ztrátou

Po smrti novorozeného syna jsem se propadal do temnoty, vzpomíná otec

Manželé Kubátovi přišli o novorozeného syna. Cesta za uzdravením nebyla snadná, poslední velkou medicínou je roční dcera, která léčí jejich srdce.

V mládí ženy chodí ke gynekologovi častěji, na pravidelné kontroly se ale nesmí zapomínat ani po menopauze

Návaly, úzkost? Choďte na kontroly ke gynekologovi. Můžete si zachránit život

Pravidelné kontroly u gynekologa jsou nutné nejen kvůli prevenci, mohou vám také účinně pomoci s obtížnějším obdobím klimakteria. A mnoho věcí ulehčit.

Miluška Voborníková měla krásný alt a úsměv Mony Lisy.

Miluše Voborníková: Dívce s úsměvem Mony Lisy změnila život tragická nehoda

Pamětníci určitě vzpomínají na uhrančivou krásku s tajemným úsměvem na tváři a minisukní, ze které vykukovaly nádherné nohy. Se svým altovým hlasem nazpívala několik hitů, které si v sedmdesátkách broukal kdekdo.

Křesťan má být člověk radosti, říká pražský kněz, který žehná i motorkám

Kněz Lukáš Lipenský je již dvanáct let duchovním správcem kostela sv. Petra v centru Prahy a na jeho mše se chodí také do kostela sv. Mikuláše na Malé Straně. Kromě toho je to velký sympaťák, extrovert se smyslem pro humor a vášnivý motorkář. 

Alena Němečková

Alena Němečková o tom, proč se české ženy tak moc stydí zpívat nahlas

Schválně, kdy jste si naposled zazpívali? Já předevčírem. V parku. Zpívám si často. Předem si zkontroluji, jestli jsem sama a pak potichoučku broukám melodii, kterou ve sluchátkách zpívá oblíbená kapela. Široko daleko snesu leda ptáčky živáčky.

Jaké šortky padnou vám?

Chystáte se vytáhnout šortky? Schovejte větší pozadí a přidejte na délce

S příchodem slunečních dnů začínáme zkracovat nejen sukně. Na řadu přichází i pohodlné šortky, které se dají dobře kombinovat s elegantními i sportovními topy. Ale pozor – tady na střihu opravdu záleží.

Nebojte kosmetiky, ta správná pleti prospívá

Make-up dusí pokožku, peeling škodí starší pleti! Zapomeňte na nepravdivé pověry

Zralá pokožka je náročná, ale nevěřte všemu, co se o ní říká. Nemusíte rozhodně přestat používat ani make-up, ani peeling. Co je pravda a co nesmysl? 

Buďte ve svém těle spokojená

Tajemství hubnutí po šedesátce: Nevyčítejte si chyby a dejte si malé cíle

Je vám šedesát a už jste zkusila všechny možné diety? Máte v šuplíku stovky popsaných papírů s tipy od kamarádek, z nichž byste už mohla napsat knihu? Pokud se vám pořád nedaří zhubnout a máte jen pár kilo navíc, možná je načase přijmout se taková, j...

Mám výčitky, ale péči o rodiče nezvládám

Kamila (55): Jsem vyčerpaná. Péče o nemocné rodiče je víc než náročná

Když se konečně osamostatnily děti, kolotoč každodenní péče po ostatní začal nanovo. Tatínek je na tom špatně fyzicky a kvůli bolavým kloubům nedojde ani k popelnici, maminka má lehčí formu demence. Každodenní starost o nemocné rodiče Kamilu zmáhá, j...

Bianca Bellová

Bianca Bellová: Každá žena má svou hodnotu a je důležité, aby to o sobě věděla

Za román Jezero získala před čtyřmi lety Magnesii Literu a Cenu Evropské unie za literaturu. Bianca Bellová má drzé čelo, balkánské kořeny a manžela z Británie. Před dvěma lety rozčeřila vody českého rybníčku glosou Proč nejsem feministkou. Právě jí...

Kateřina Kadlecová

Dcery v čele rodinné firmy: Příběhy žen, které převzaly firmu po otci

Jsou šikovné, úspěšné a rodinný byznys pod jejich rukama vzkvétá. Mají dobré organizační schopnosti, umějí čelit tlaku i pochybnostem. Ženský element obchodům prospívá.

Jak je na tom váš vztah?

Může poloha v posteli věštit rozchod? Může, ale ne ta, co myslíte

Jde o polohu, ve které spolu s partnerem usínáte. Studie prokázala, že z ní opravdu lze vyčíst, jestli má vztah nějaké problémy. Tak si vzpomeňte. Usínáte k sobě zády, přitulení v pozici dvou lžiček? Nebo s propletenýma nohama?