Bubnování snižuje stres

Kdo bubnuje, ten je fit. Vyzkoušejte relaxační metodu, stačí mít míč a bubínek

Bubnování je o svobodě, společné radosti a relaxaci. Snižuje stresovou zátěž, dodává pozitivní energii a posiluje imunitu. Díky hře na bubny budete čiperní nejen fyzicky, ale také mentálně. A navrch zhubnete!

Závada není na vašem přijímači. Pamatujete, co tenhle nápis znamenal?

Když nám v osudovém roce 1968 přivezli do bytu televizor značky Tesla, byla jsem v sedmém nebi. Bylo mi právě šest a ten technický zázrak jsem se snažila v rámci svého chápání co nejvíc prozkoumat.

První chvíle určitě nebudou snadné, ale snažte se hledat pozitiva

Rozvod: Po letech sama v posteli: Nebulte a užijte si. Má to své výhody

Historicky jsme nikdy nebyli nastaveni na spaní v jedné posteli. Expert na spánek dokonce označil společné nocování za bizarní. Ženy se prý s touhle nepřirozenou situací vyrovnávají lépe, ale i tak by se jim mělo fyzicky ulevit, když ovládnou celé lů...

Margita Rytířová v říjnu 2009

Jedna z Wintonových dětí: Koukali jsme na oblohu a doufali, že ji vidí i maminka

Margita Rytířová, rozená Schneiderová, se narodila 23. prosince 1924 v Praze. Její rodina byla židovského vyznání, ovšem otec z náboženské obce vystoupil, takže nebyli praktikující.

Péřovka kupodivu kila nepřidává

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost

Tuhle univerzální péřovku unosíte celý rok. A je jedno, že už máte pět křížků na krku. Projmutý střih sluší v tomhle případě i prostorně výraznějším figurám, bochánky na bundě překvapivě kila nepřidávají, spíš naopak. I ve velikosti XXL totiž vypadá...

O čem sníte, když sníte o sexu?

Erotické sny: Jsou znamením, že musíte vyhnat nudu z ložnice

Opírala jsem se o zeď, on byl blízko a blížil se ještě víc. Cítila jsem po celém těle, že se mě za chvíli dotkne. Pokud mě obejme a naše těla se setkají, exploduju, všude, i ve své hlavě.

Problémy často způsobují i léky na bolest

Pravda o vředech: Žaludku sice škodí stres a nervy, ale pravý důvod je jinde

Bolí vás občas břicho, zvláště po jídle? Často je vám špatně od žaludku, míváte průjem a trpíte nechutenstvím? To všechno mohou být příznaky žaludečních vředů. Jak se s jistotou poznají a co na ně platí? Mimochodem stres za ně nemůže. 

Tereza Boučková

Nová Vlasta: Rozhovor s Terezou Boučkovou a téma o bolesti zad

Nová Vlasta je tu, a na co se můžete těšit? V trablech by se člověk neměl rochnit, tvrdí spisovatelka Tereza Boučková. Sama má za sebou trablů docela dost a nebojí se o nich mluvit.

Pusťte své představy o dokonalosti k šípku

Nejste dobrá matka, gratulujeme. Nehrozí vám rodičovské vyhoření

Titul dobré matky s sebou nese takovou tíhu očekávání, soudů a omezení, až je s podivem, že je někdo ochoten po něm toužit. Dobrá matka se totiž definuje výhradně skrz někoho jiného (děti) a své ocenění získává soudem společnosti, ne svým. Takže poku...

Uberte na tucích a přidejte zeleninu

Rodinné recepty: Jak je upravit, abyste po nich netloustli

Na tenhle problém dříve nebo později narazí každý člověk, který se snaží shodit přebytečná kila a přitom má zajišťovat jídlo pro ostatní. Jde hubnout, i když vaříte pro rodinu? Naštěstí ano. Tady pro vás máme pár tipů.

Návrhářka Katarína Štrbová Bieliková oblékala Šarlatána i herce v Želarech

Na kontě má Českého lva i čtyři prestižní slovenské ceny Slunce v síti. Kostýmní návrhářka Katarína Štrbová Bieliková oblékla téměř každý velký snímek, který u nás v posledních letech vznikl. Práce, v níž často tráví dvanáct hodin denně, šest dní v t...

Naučte se vyjádřit své pocity

Vše je podle manžela. Když se bojíte říci svůj názor, chybí vám sebevědomí

Marcela se tak bojí ztráty svých přátel, že raději obětuje vlastní osobnost a zájmy. Nedokáže říct, že s někým nesouhlasí, i když potom trpí.

Adina Mandlová

Adina Mandlová: Zažila slávu i pád, lásku i nenávist. Šťastná byla až s Benem

Její život by vydal na několik filmů. Jako herečka zažila vrcholné období slávy, kdy jí muži padali k nohám, ovšem po válce vytrpěla i vězení a odchod ze země. Byla jednou z nejpůvabnějších prvorepublikových hereček a diváci na ni nikdy nezapomněli.

Alena Němečková

Zápisky div(n)ých žen: Proč trvá porod 40 sekund a život jen pár dnů

Největší zrada dospělosti je, že v ní hrozně rychle utíká. Jako malá jsem se strašně těšila, až se jí konečně dočkám a konečně si budu moct dělat, co chci, a nikoho nebudu žádat o svolení. Zásadní problém jsem měla s nočními návraty a s oblečením. Z...

Začněte si trochu dělat, co chcete. Prospěje vám to

Během menopauzy se mozek mění. Vliv má na spánek, koncentraci, ale i úzkosti

Všechny samozřejmě zhruba víme, co se začne dít s naším tělem, když vstupujeme do přechodu, ovšem vůbec nikdo nemluví o tom, co se stane s naším mozkem. Máme sklon potlačovat fyzické příznaky, jako jsou návaly horka, změny nálady či pocení, které jso...