Obrázek Vlasta.cz

Jak se liší celozrnné pečivo od vícezrnného. Při dietě je lepší jedno z nich

Tmavé, cereální, vícezrnné, rustikální… Obchodníci někdy za „celozrnné“ vydávají i výrobky, které si to nezaslouží. Nenechte ze sebe tahat peníze!

Obrázek Vlasta.cz

Zkraťte to, neslibujte. Pořád se neomlouvejte a věřte si. Posílite si autoritu

Chcete, aby vás okolí respektovalo? Aby brali kolegové váš názor vážně a nemusela jste jim stále připomínat, kdo tady šéfuje? Poradíme vám pár triků, které vám pomohou zvládat situace nejen v kanceláři, ale i v rodině.

Obrázek Vlasta.cz

Jitka (52): Trápí mě, že nemám vzdělání a už to nedoženu

Napadá vás někdy, jak by se asi vyvíjel váš život, kdybyste se kdysi rozhodla jinak třeba v otázce výběru partnera, stěhování nebo volby povolání?

Přemíra stresu může u citlivých žen přispívat k rozvoji zánětů

Nezadržujte potřebu se jít vymočit. Může to vést k zánětům močového měchýře

Některé ženy vůbec netrpí záněty močového měchýře, zatímco jiné ho mají každou chvíli. Bohužel, v období kolem menopauzy na tom začínáme být všechny podobně – patálie s močovým měchýřem jsou mnohem častější. Proč a co s tím?

Ruční práce nejen zabaví, ale i uklidní

Originální podzimní doplňky: Vysypte korálky ze šuplíků a tvořte

Roušky máte našité už od jara, a když už jste obnovila rukodělné práce, máte chuť tvořit dál? Máme pro vás další super nápad! Zapátrejte v šuplících a vyrobte si jednoduché šperky ze starých korálků. Nebo jimi ozdobte třeba starou kabelku. Originální...

Obrázek Vlasta.cz

Co dělat, když máte nechtěného ctitele? Chovejte se znuděně

Sedíte v klidu ve své oblíbené kavárně, vychutnáváte si svůj šálek kávy a najednou, bez jakéhokoli pozvání, si k vám přisedne neznámý muž a začne se vás na něco vyptávat nebo vám skládat nemístné komplimenty? Pravidlo číslo jedna zní: Pokud vám je pr...

Pohyb je v menopauze důležitý stejně jako kvalitní strava. Cvičení potřebují kosti i svaly, aby byly pevné.

Pohyb a menopauza: V kondici zůstanete jen díky správnému cvičeni. Jaké zvolit

Bez pravidelného pohybu to v menopauze nepůjde. Možná se vám do toho moc nechce, ale věřte, že kromě dobré nálady vám cvičení po padesátce přinese i další benefity.  

Syn zůstal sám se třemi dětmi

Marcela (54 let): Syn zůstal sám se třemi dětmi. Jejich matka se jich vzdala

Marcela žije se svým mužem v domě u Karlových Varů. Mají čtyři dospělé děti, dvě z nich zůstaly v okolí. Prostorný barák se hodí, často hlídají vnoučata a skoro denně mladým s něčím pomáhají. Hlavně Marcele to umožňuje práce na místním úřadě.

Dokonale umytá okna rozzáří váš byt.

Největší chyby, které děláte při mytí oken. Vyhněte se jim a půjde to rychleji

Mytí oken je velká výzva. Sama tuhle disciplínu nesnáším a při velkém úklidu svého (naštěstí malého) bytu odkládám okna až na úplný konec seznamu. I když okny by měl vlastně velký úklid začínat.

Psycholožka Lenka Rambousková

Jak zvládnout děti a online výuku. A proč je nechat se nudit, radí psycholožka

Školní psycholožka Lenka Rambousková radí, jak zvládnout domácí školu a práci. „Dopřejte si čas na sebe a své koníčky, komunikujte se školou a řekněte v práci, že máte doma školáky,“ říká.

Dopřejte si pohodlí, ale dejte tomu trochu stylu

Pyžamový den: V těchto modelech budete mít styl i v domácím oblečení

Strávit celý den v domácím overalu nebo teplákách? Tak to byl do první covidové krize luxus, který jsme si jako ženy mohly sem tam dopřát jen o víkendu. A teď to tu máme znovu. Jaké modely jsou na trhu? Vyberte si!

Potřebujete schválení svého vztahu okolím?

Erika (54): Sbalila jsem zajíčka a odešla od rodiny. Okolí mě odsoudilo

Rok po padesátce jsem změnila profesi. Radikálně a s vědomím, že jednou provždy. Celý život jsem učila na základce, a i když mě to opravdu bavilo a děti byly to poslední, co by mi na mé práci vadilo, školství jsem dala sbohem.

Katarína Štrbová Bieliková

Nová Vlasta s kostymní návrhářkou Katarínou Štrbovou Bielikovou a téma o vdávání

V nové Vlastě najdete rozhovor s ženou, která má na svém kontě Českého lva i čtyři prestižní slovenské ceny Slunce v síti. Kostýmní návrhářka Katarína Štrbová Bieliková oblékla téměř každý velký snímek, který u nás v posledních letech vznikl.

Herečka Hana Vítová s Oldřichem Novým

Hana Vítová: Slavná, ale nešťastná. Dcera spáchala sebevraždu před jejíma očima

Narodila se do umělecké rodiny a chtěla se stát učitelkou. Na konzervatoř šla kvůli rodičům. Byla jemná, půvabná a oduševnělá. Jako herečka byla slavná, ale soukromý život byl velká tragédie. Kráska nakonec zemřela zapomenutá a osamělá.

Hlavně neopakujte stejné chyby

Hubnutí: Sepište si, jaké diety už máte za sebou. Zjistíte, proč jste selhali

Chcete zhubnout? Teď hned, konečně jste se odhodlala? Tak nespěchejte. Kila navíc vám rozhodně nepřibyla ze dne na den, tak teď věnujte boji s nimi pečlivou přípravu. Je skutečně zásadní vybrat si způsob hubnutí podle toho, jaký je váš životní styl,...