Obrázek Vlasta.cz

Partner nám nemůže přinést štěstí a vyléčit rány, varuje spisovatel Jan Němec

Rozhovor se spisovatelem Janem Němcem byl pro mě zvláštní – není zas tak obvyklé, aby muž otevřeně mluvil o pocitech, lásce, bolesti z rozchodu... A už vůbec ne, aby o tom pak napsal autobiografický román.

Zůstaňte v obraze, nebojte se nových věcí

Padesátnice s duší hipsterky: Jak na to, abyste neztratila krok s dobou

Je to sranda, jak teď nejvíc cool holky a kluci nosí to, v čem jsme vyrostli. Trička s kapelami, které jsme viděli naživo. Kalhoty, pro které jsme my vynalezli název mrkváče. Košile se vzorem tak socialistickým, že by Muž na radnici zaplakal závistí....

Obrázek Vlasta.cz

V Irsku jsem paní profesorka, v Čechách zpěvačka, říká pravnučka Alfonse Muchy

Narodila se v Praze, dětství strávila v Barceloně, dnes už léta žije a pracuje v Dublinu. Kateřina García je světoběžnice, stejně jako její předkové – legendární malíř a designér Alfons Mucha a jeho syn, spisovatel Jiří. 

Maminka má právo na štěstí, ale mám o ní strach

Karla (59): Moje máma se vdává. Přeju jí to, ale bojím se o ni i její majetek

Pokud je vám 59, asi úplně nepočítáte, že půjdete na svatbu své maminky. Stejně tak to překvapilo Karlu. Její maminka – paní Andrea – před nedávnem oslavila své osmdesáté páté narozeniny. A velmi brzy bude slavit i vlastní svatbu.

Veselá mysl neznamená automaticky správnou váhu, ale pomůže k ní

Intuitivní dieta pro začátečníky. Respektujte se, nesuďte se a buďte spokojení

Nejspíše už jste toho za život o hubnutí přečetli spoustu. A pamatujete si z toho především příkazy a zákazy. Zapomeňte na ně a zkuste dát šanci tomuhle módnímu trendu, který zní sympaticky a rozumně. Řeč je o intuitivním stravování nebo o intuitivní...

Zuzana Masopustová

Covid a psychické potíže: Psycholožka radí, jak je zvládnout a proč vznikají

Psycholožka Zuzana Masopustová z brněnské Masarykovy univerzity vysvětluje, co se děje s lidskou psychikou v době pandemie a jak na nás působí selhávání autorit. „Jednoduché řešení není, nejistotu prohlubuje i to, že s vlastní nejistotou neumí pracov...

Obětovat se nebo myslet více na sebe?

Obětovala jsem život snu svého manžela. Je to úděl ženy nebo jen moje slabost

Můj manžel měl sen o tom, že budeme mít penzion. Já měla sen, že budeme cestovat, někdy chodit do kina a jindy večer společně koukat na televizi. Hádejte, čí sen vyhrál. Někdy ho za to nenávidím.

Zachumlejte se do příjemných materiálů

Pohodlí v karanténě? Pořiďte si kardigan. Parádu s ním uděláte i pak v kanceláři

Pletený, přízový nebo háčkovaný, do pasu či pod zadek. Klasický svetr se zapínáním na knoflíky i bez může na podzim nahradit sako nebo lehčí bundu. Perfektně se vrství a sluší všem.

Štěpán Kozub

Bavím se nad lidskou blbostí, říká Štěpán Kozub. Jak dělat seriál i v epidemii

Když jsme se s ním bavili na jaře během karantény, vysvětloval nám, jak je pro něj těžké nic nedělat. A teď je v podobné situaci znova. Na jaře díky tomu vznikl seriál s názvem sKORONA na mizině, který se okamžitě stal hitem. Připomeňme si rozhovor s...

Miloslava Kalibová se svou sestrou

Lidické oběti držela naděje na shledání s rodinami. Většina se toho nedočkala

Miloslava Kalibová se narodila 29. prosince 1922 v Lidicích jako starší ze dvou sester do rodiny Suchánkových. Její otec Jaroslav byl šéfkuchařem v Národním domě na Smíchově. Její maminka Anna z Lidic pocházela a po svatbě se tam s manželem přestěhov...

Příroda je lék, který je k dispozici vždy a zadarmo

Objímejte stromy: Příroda je lék na úzkost, který je teď kvůli covidu častější

V současné koronavirové době není žádné překvapení, že spousta lidí zažívá strach ze života. Je velmi snadné ve světě moderních technologií a rychlých zpráv z celého světa podlehnout úzkostným myšlenkám a v hlavě si přehrávat ty nejhorší scénáře. A ř...

Obrázek Vlasta.cz

Vyrobte si vílí tanečnice. Potřebujete jen drát, zbytky látek a gázu

Ozdobí dětský pokoj i šicí dílnu nebo můžou mávat kolemjdoucím z oken, stačí je zavěsit. Vyberte jim sukýnky podle toho, jaké kousky látek vám zbyly, třeba budou mít všechny stejnou nebo každá jinačí. Měnit můžete délky sukní i barvy vílích tělíček.

Problémy se zažíváním mohou souviset s hormony

Zácpa, průjem či reflux. Zažívací potíže můžou být nečekaným projevem menopauzy

Některé projevy klimakteria člověk tak nějak čeká. Jiné jsou ale poměrně překvapivé. Do druhé skupiny patří třeba bolesti břicha, pálení žáhy, říhání, nadýmání, průjem nebo zácpa, nevolnost, či dokonce zvracení. Proč se nám to děje a co s tím?

Jana Bernášková

Nová Vlasta: S Janou Bernáškovou o střídavé péči a téma o nedostatku sexu u žen

Nová Vlasta s herečkou Janou Bernáškovou na titulu je právě v prodeji. S čím vším se herečka, kterou teď můžete vidět v reprízovaném seriálu Vyprávěj, svěřila?

S čím kombinovat kalhotovou sukni?

Myslíte si, že vám kalhotová sukně nesluší. Nesmysl, jen ji musíte umět nosit

Kalhoty, které napodobují sukni díky širokánským nohavicím, jsou znovu na scéně. Nosí se klasická varianta v délce dlaň nad kolena, ale i nohavice dlouhé až na zem. Když přijdete kalhotové sukni na chuť, už se bez ní nikdy neobejdete!