Zdá se to jako snová práce: Namísto toho, aby vás někdo nutil neustále hubnout, můžete se cpát, co hrdlo ráčí. Jenže ani to není zrovna velká legrace, navíc málokdy opravdu jíte jen to, co máte opravdu rádi a na co máte chuť. Své o tom vědí i slavní, kteří kvůli roli museli roli přibrat.

Mark Wahlberg – Otec Stu

Tucet vajec, hovězí steak, půlka pečeného kuřete i velká miska ovesných vloček s tvarohem, jablečným pyré, džemem a mandlovým máslem před spaním. To vše do sebe každý večer cpal Mark Wahlberg, aby pro roli boxera, který se stal knězem ve filmu Otec Stu přibral zhruba 14 kilogramů. Po natáčení se však opět zavřel do fitka, jídelníček vrátil do normálu, a kila zase velmi rychle shodil.

Renée Zellweger – Deník Bridget Jones

Aby si mohla vyhublá herečka zahrát v romantické komedii postavu Bridget Jones, dostala od filmových tvůrců příkaz ztloustnout o téměř patnáct kilogramů. Fanoušci její proměnu vítali, a dokonce zaznívaly hlasy, že to Renée s plnějšími tvary sluší víc než předtím.

Zdroj: Youtube

Matt Damon – Informátor

Zkušenost s přibíráním na váze kvůli filmové roli má i miláček dívčích srdcí Matt Damon. Ten nezřízeně baštil kvůli roli manažera ve filmu Informátor z roku 2009. „Přibrat na váze bylo velmi snadné a kupodivu i dost zábavné. Nemusel jsem po práci chodit do posilovny, mohl jsem se jen svalit na gauč a sníst všechno, co jsem viděl,“ vzpomíná na svoji přípravu se smíchem.

Hilary Swank – Million Dollar Baby

Kvůli roli boxerky v oscarovém snímku Million Dollar Baby musela Hilary Swank nabrat téměř deset kilo ve svalech. Každý den proto jedla 210 gramů bílkovin a k tomu trávila pět hodin v posilovně. „Musela jsem sníst 60 vaječných bílků za den. Menší zlo pro mě bylo, když jsem je hned po ránu vypila,“ vzpomíná. Ovšem vzhledem k tomu, že měla trenéry kvůli správné regeneraci naordinovaný devítihodinový spánek, jíst musela i v noci, aby tělo v rámci přípravy dlouho nehladovělo. V pravidelných intervalech proto vstávala a lila do sebe proteinové kokteily.

Související články

Jared Leto – Zavraždění Johna Lennona

Aby si Jared Leto mohl zahrát Marka Davida Chapmana, muže, který zavraždil Johna Lennona, musel se stravovat dosti nechutným způsobem – každý den pít litry rozpuštěné zmrzliny smíchané s olivovým olejem a sójovou omáčkou, aby byl kalorický příjem co nejvyšší a urychlilo se tak přibírání. Fungovalo to skvěle a herec a zpěvák podal jako tlouštík neuvěřitelný výkon. Mělo to však i svou stinnou stránku. Rychlý příbytek na váze Letovi způsobil mnoho zdravotních problémů včetně dny, vysokého cholesterolu a potíží s chůzí.

Julia Roberts – Jíst, meditovat, milovat

Jistě si pamatujete scénku, jak se Julia Roberts v roli Elizabeth Gilbert ve filmu Jíst, meditovat, milovat snažila nasoukat do kalhot. I ona totiž dostala od filmových tvůrců za úkol nabrat pár kilo. Přestože skutečná Elizabeth Gilbert, která je autorkou knižní předlohy k filmu, na svých cestách přibrala až třináct kilo, ryšavé herečce postačilo kilogramů pět. Tolik pizz, jako při natáčení v Itálii, prý Julia nikdy v životě nesnědla.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz 22 Actors Who Gained Weight for Roles (newsweek.com)

Související články