Herečka Angelina Jolie se narodila 4. června 1975 v Los Angeles. Umělecký talent patrně zdědila po rodičích, protože nejen otec Jon Voight, ale i matka Marcheline Bertrand byli herci.

Jen rok po jejím narození se ale rodiče rozvedli a Angelina i s bratrem Jamesem Havenem začali žít jen s matkou. Marcheline se kvůli dětem vzdala herecké kariéry, aby na ně měla dostatek času. 

Byl to ale nakonec její otec, kdo jí pomohl k první roli. Jako sedmiletá dívka si tak Angelina zahrála ve filmu Lookin’ to Get Out. Se svým otcem ale v dětství neměla dobrý vztah, netrávili spolu čas. Vše vyvrcholilo v roce 2002, kdy si nechala soudně vymazat příjmení Voight a začala používat pouze Jolie. Usmířili se až po smrti maminky Marcheline Bertrand. 

Zažila drsnou šikanu

Svá studentská léta prožila herečka na střední škole v Beverly Hills, kam chodila spousta dětí z bohatých rodin. Její maminka ale tehdy tolik peněz neměla a Angelina se ve škole mezi spolužáky necítila dobře.

Trpěla hlavně kvůli posměškům za to, že je hubená, nosí brýle a rovnátka. I když později přestoupila na jinou školu, ani tam nezapadla. 

Psychické problémy se u ní rozvinuly ale až po dostudování střední školy. Bojovala s nespavostí, měla deprese a postupně se začala sebepoškozovat. Když cítila fyzickou bolest, měla dle svých slov pocit, že žije. 

Do toho všeho trpěla poruchou příjmu potravy a nejspíš z čistého zoufalství začala užívat návykové látky. Ve svých dvaceti letech už měla vyzkoušenou snad každou drogu, která byla tehdy dostupná, nejdéle ale brala heroin. V kontextu toho všeho tak bohužel není překvapivé, že se dvakrát pokusila o sebevraždu.

Angelina Jolie ve filmu

Angelina Jolie se v hereckém světě prosazovala postupně. Její průlomová role přišla v roce 1995 ve filmu Nebezpečná síť. V roce 1998 pak získala Zlatý glóbus za roli ve filmu George Wallace, o rok později obdržela stejnou cenu za film Gia. V roce 2000 pak byla oceněna třetím Zlatý glóbem za roli ve filmu Narušení. Za stejný film dostala i svého jediného Oscara. Celosvětově známou herečku z ní ale udělal nejspíš až snímek Lara Croft – Tomb Raider z roku 2001.

První velká láska už ve čtrnácti

Přirozená krása pochopitelně už od Angelinina útlého věku přitahovala muže jako magnet. Každý toužil mít ji jen pro sebe. Poprvé zamilovaná byla už ve svých čtrnácti letech a maminka jí dokonce dovolila, aby si chlapce nastěhovala domů.

Nakonec spolu vydrželi dva roky a v jejích šestnácti letech se rozešli. Herečka o tomto vztahu po letech mluvila jako o manželství, cítila, že k sobě tehdy patřili.

Svatba po dvou měsících randění

Když v roce 1995 natáčela film Nebezpečná síť, prožila románek s kolegou Jonny Lee Millerem. Jakmile ale natáčení skončilo, byl konec i této milostné romance. Později se ale dali znovu dohromady a v březnu roku 1996 se vzali. Už po roce se ale rozešli a oficiálně rozvedli v únoru roku 1999.

O rok později ale skončila Jolie před oltářem znovu, když si po pouhých dvou měsících randění vzala charismatického Billyho Boba Thortona. Jejich vztah byl zpočátku plný lásky, kterou si vzájemně vyjadřovali romantickými gesty.

Třeba jeden čas každý z nich nosil na krku malou lahvičku s krví toho druhého. Nakonec se ale jednoho dne ráno probudili a zjistili, že vlastně nemají nic společného. Manželství trvalo tři roky.

Osudový muž Brad Pitt

Nejdelší a nejvážnější vztah prožila Angeline Jolie s hercem Bradem Pittem. S tím se seznámila během natáčení filmu Pan a paní Smithovi, a to v době, kdy byl Pitt ženatý s herečkou Jennifer Aniston. S tou se ale rozvedl, aby byl pro Angelinu volný. Dlouho pak žili „na psí knížku“ a vzali se až v roce 2014 na vlastním panství ve Francii.

Prvního syna Maddoxe a dceru Zaharu si Angelina adoptovala sama, nicméně později se k adopci přidal i Brad. V roce 2006 se jim pak narodila první společná dcera Shiloh, rok nato adoptovali syna Paxe z Vietnamu. Angelina poté ještě v roce 2008 porodila dvojčata Vivienne a Knoxe

Mediální válka trvá dodnes

Jako šestinásobní rodiče se ale nakonec Brad s Angelinou v roce 2019 oficiálně rozvedli. Dodnes k sobě chovají nenávist a zejména Angelina si nenechá ujít jedinou příležitost svého exmanžela pošpinit. Dodnes například tvrdí, že ji během jejich celkově dvanáctiletého vztahu opakovaně fyzicky i psychicky týral. 

K pravděpodobně největšímu incidentu došlo v září roku 2016. Tehdy letěla celá rodina z Francie do Los Angeles a Brad měl Angelinu slovně urazit. Když se jedno z dětí maminky zastalo, měl ho Brad napadnout. „Angelina Jolie proto podala žádost o rozvod,“ cituje server iDnes zprávu hereččiných právníků. 

Stěhování do Kambodže

Momentálně je Angelina Jolie nezadaná a její nejbližšími přáteli jsou děti. Herečka plánuje opustit Hollywood, a dokonce se snad v budoucnu přesunout do domu v Kambodži. Jestli v té době už dojde na alespoň částečné usmíření s Bradem Pittem, je ale ve hvězdách.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, people.com, stream.cz/true-crime, maminka.cz, lifeandstylemag.com, youtube.com, instagram.com