Když před porotu ve složení Ondřej Hejma, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a Milan Herman před dvaceti lety předstoupila mladá Anička, nemohli přítomní věřit svým uším.

Video: Připomeňte si legendární vystoupení Aničky Dajdou.

Zdroj: Youtube

Hvězdou přes noc

Přestože dívka sršela sebevědomím, její výkon rozhodně nenasvědčoval tomu, že by měla alespoň nějaký hudební sluch. Píseň od britské zpěvačky Dido nejenže spíše odrecitovala, ale úsměvná byla i její velmi originální anglická výslovnost. Jenže po odvysílání dílu, ve kterém dorazila na casting, se z ní doslova přes noc stala hvězda.

Nechtěli ji zaměstnat

Její sláva pramenila víceméně jen z výsměchu a po tom asi nikdo netouží. Kvůli písni, kterou zpívala, se jí podle její originální interpretky začalo přezdívat Anička Dajdou a vysloužila si první místo v žebříčku hvězdné pěchoty.

V důsledku nabyté popularity to Anička neměla v dalších letech moc jednoduché. Bývalé studentce školy zaměřené na podnikání a ekonomiku v Mladé Boleslavi se vysmívala celá republika a prstem si na ni ukazovali i lidé ve městě, kde žila.

Její maminka před několika lety pro Extra prozradila, že účast v soutěži a následný mediální humbuk přinesl její dceři mnoho špatného a že Anička rozhodně nemá zájem se v mediálním prostoru nějak dále angažovat, a dokonce už si prý ani nezpívá.

Aniččina maminka dále prozradila, že si její dcera nemohla kvůli SuperStar asi osm nebo deset let najít práci. I o mnoho let později za ní prý lidé na ulici trousí poznámky ve stylu „To je ta naše hvězda“, což je oběma velmi nepříjemné. Anna se uzavřela do sebe, protože ji prý lidé uštvali.

VIDEO: Poslechněte si rozhovor s maminkou Aničky.

Zdroj: Youtube

Asi nejhorší bylo období těsně po jejím televizním vystoupení, kdy na ní dokonce parazitovala i její bývalá škola. Ta v rámci náborové kampaně nových studentů parodovala dívčino vystoupení. Následný soudní spor ale nedopadl v Aniččin prospěch.

Kontroverzní kniha

Trochu oleje do ohně přilila i ona sama. Nejen svým zpěvem, ale třeba i vydáním knihy Ukradli mi SuperStar. V publikaci z roku 2005 se svěřuje se svými mnohdy docela kontroverzními názory na školství, práci, islám i další aspekty života. Knížka je navíc psána velmi svérázným jazykem a nešetří se v ní gramatickými chybami.

Dvě kapitoly z knihy uveřejnil i server iDnes. V té první si Anička stěžuje na obyvatele romského původu a v té druhé měla zapotřebí se vyjádřit ke kauze vlašský salát.

Moderátor Leoš Mareš měl totiž na vyhlašování cen Český slavík říct, že má doma od Aničky dopis umaštěný od vlašského salátu. Dívka to popřela s tím, že vlašák ani nejí.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz, idnes.cz, extra.cz, idnes.cz, cs.wikipedia.org