Eva Machourková vystudovala psychologii a té se věnuje i v současnosti. V roce 2013 se ke svému původnímu oboru vrátila a momentálně působí na částečný úvazek v Pedagogicko-psychologické poradně v Brně.

Více než jako psycholožka je ovšem široké veřejnosti známá jako moderátorka. V brněnském studiu začínala na pořadech pro děti jako Holky a kluci z jedné lavice nebo Oáza. Nejprve jako externistka.

Postupně se na tvorbě pořadů pro děti začala podílet i dramaturgicky a v roce 1997 se spolu s Alešem Zbořilem stala tváří AZ-kvízu. A i díky ní se tento pořad i po sedmadvaceti letech od prvního dílu těší nebývalé oblibě. Jednu epizodu sleduje v průměru přes čtyři sta tisíc diváků. A to je slušná základna příznivců.

Sama není soutěživá

V rozhovoru pro Novinky Eva Machourková prozradila, že ona sama vůbec není soutěživý typ. Mírná soutěživost ji prý přepadá jen při hře pexesa s dětmi a vnučkou. Sama by se tedy do AZ-kvízu nikdy nepřihlásila, ale jako divačka má podobné pořady moc ráda a pravidelně je sleduje.

Moderování AZ-kvízu Evu Machourkovou překvapivě i po tolika letech stále baví. Svěřila se s tím v rozhovoru pro magazín Reportér. V něm také prozradila, že točí vždy dva dny v měsíci po pěti dílech a následně ji vystřídá Aleš Zbořil, který točí také dva dny. Tím, že se střídají soutěžící, považuje svou práci za velmi pestrou.

VIDEO: Podívejte se na díl, ve kterém moderátorku překvapil spisovatel Ladislav Zibura.

Zdroj: Youtube

Soutěžícím přeje štědrý bankomat

Při čtení otázek si buď sama v duchu zkouší uhádnout správnou odpověď, anebo tipuje, jestli bude soutěžící vědět, či nikoli. Soutěžícím vždy fandí a přeje si, aby si z bankomatu odnesli co největší výhru.

V dalším rozhovoru, který dala Eva Machourková, tentokrát České televizi, také uvedla, že se do soutěže hlásí poměrně dost mladých lidí, a tak je zajímavé být mnohdy svědkem mezigeneračních soubojů. Se svým kolegou Alešem Zbořilem má i po letech skvělé vztahy. Prý je zábavný, spolehlivý, galantní a zkrátka pravý gentleman.

Klidný rodinný život

O moderátorčině soukromí se toho moc neví. Patří totiž k lidem, kteří se věnují své práci a nepotřebují se nějak jinak zviditelňovat. Obecně se ovšem ví, že je podruhé vdaná. Z prvního manželství má dceru Julii a díky ní už se dokonce stala i babičkou.

Se svým druhým manželem, kterým je advokát Jiří Machourek, má syna Jana. Kvůli druhému mateřství si musela dát od moderování pauzu, ale díky jejímu manželovi, který Evě s péčí o syna pomohl, nemusela být nijak dlouhá.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, cs.wikipedia.org, csfd.cz, ceskatelevize.cz, novinky.cz, reportermagazin.cz, lidovky.cz, ct24.ceskatelevize.cz, ceskatelevize.cz