Premiéra dlouho očekávaného snímku Barbie, kde si hlavní roli střihla Margot Robbie a jako Ken se představí Ryan Gosling je na spadnutí. Film, který natočila Greta Gewing, která má na kontě třeba úspěšné Malé ženy, pojednává o tom, jak se Barbie musí naučit fungovat ve skutečném světě poté, co ji vyhodí z Barbielandu pro její nedokonalost.

Že ale existují barbie i v reálném světě, jsme se mohli přesvědčit i ve starších filmech, kde blond a růžová hrají hlavní roli.

Zdroj: Youtube

Elle Woods

Když na Harvard přijela v růžovém autíčku blondýnka oděná celá do růžové a společnost jí dělal malý psík, všichni studenti na ni nevěřícně koukali. Elle Woods v podání Reese Witherspoon se ovšem ve filmu Pravá blondýnka (2001) rozhodla, že při studiu práv získá zpět muže svého života. A přestože ji všichni podceňovali, dokázala jim, že znalosti z oblasti módy, kosmetiky a péče o vlasy se mohou hodit i při odhalování viníka vraždy. V roce 2003 byla natočena Pravá blondýnka 2 a už několik let se mluví o tom, že se chystá i třetí pokračování.

Viktorie

Snímek Andílek na nervy (2015) pojednává o čtrnáctileté módní blogerce, které zemře matka a ona se stěhuje ke svému otci na vesnici. V místním koloniálu potom požaduje francouzské croissanty, ale dostane leda tak obyčejné rohlíky. Hlavní role zhýčkaného růžového zjevení, ze kterého jsou všichni na vsi u vytržení, se ujala Anna Kadeřávková. Chlapce, do kterého se zamiluje, si zahrál Adam Mišík a Viktoriina otce Pavel Řezníček.

Valika

Blonďatou modelku a influencerku si Anna Kadeřávková zahrála i ve filmu Šťastný nový rok (2019) a následném pokračování Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021). Šlo sice o vedlejší, ale velmi výraznou roli. Herečka v rozhovoru uvedla, že hrála „fakt pipku“, což se projevovalo například tím, že na svah v Tatrách Valika vyrazila jen ve svetříku, který končil nad pupíkem. Upřednostnila tak styl před zdravím.

Jessica

Ve filmu Žába k zulíbání (2002) se herečka Rachel McAdams divákům představila jako krásná, ale zhýčkaná Jessica, které život uštědří lekci. Kvůli starobylým náušnicím s magickou mocí se totiž jednoho rána probudí v těle třicetiletého pobudy Cliva. Toho si zahrál Rob Schneider. Oba herci spolu strávili nějakou dobu, aby byla výměna těl věrohodná a mohli od sebe odkoukat výrazy, gesta apod.

Regina George

Na výsost protivná, povrchní a zhýčkaná byla vedoucí dívčího klanu s názvem Plastic hraná Rachel McAdams ve filmu Protivný sprostý holky (2004). A nějakou dobu se zdálo, že herečka už se z této škatulky nikdy nedostane. Blondýnka Regina George řešila jen to, jak vypadá, jestli chodí s nejhezčím klukem na střední a jestli ostatní ve škole dostatečně šikanuje. Svou dříve neochvějnou pozici ovšem začala ztrácet kvůli Cady v podání Lindsay Lohan.

Victoria

Na snaze vypadat jako živoucí Barbie má dědička hotelového impéria Paris Hilton postavenou kariéru. A snímek Trhni si! (2006) se nesl v podobném duchu. Zahrála si v něm prezidentku dívčího klubu Gamma Gamma. Ve filmu není nouze o růžové sexy kostýmy, ale je v něm nouze o děj, který by za něco stál. Na Česko-slovenské filmové databázi ho diváci ohodnotili pouhými devíti procenty, což z něj dělá 7. nejhorší film ze seznamu.

Zdroje: ČSFD, Vlasta

Související články