A rozhodně neplatí, že by si ji mohly dovolit jen mladé dívky, zapovězena není ani ženám po padesátce a starším. Na filmovém festivalu v Karlových Varech to dokázala například šestasedmdesátiletá herečka Daniela Kolářová. Není však jediná, které růžová sluší a bát by se jí neměly ani ostatní ženy, bez ohledu na věk. Protože v módě je vše povoleno!

Zdroj: Youtube

Daniela Kolářová

Přestože mnohé slavné dámy tasily na červené koberce filmové festivalu v Karlových Varech opravdu silné zbraně v podobě hlubokých výstřihů či svůdných rozparků, jednou z absolutních královen závěrečného ceremoniálu, byla Daniela Kolářová. Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převzala v elegantních světle růžových šatech s vertikálními třpytivými švy a lehkou vlečkou od slovenského návrháře Borise Krále. Ten je vytvářel herečce na míru a prozradil, že usiloval o to, aby byly decentní, honosné a důstojné, ale také svěží a šarmantní, protože taková je i Daniela Kolářová.

Helen Mirren

Nestydí se za vrásky ani šediny a životní elán by sedmasedmdesátileté herečce mohla závidět řada lidí z mnohem mladší věkové kategorie. Energie je cítit i z toho, jak se Helen Mirren obléká – fádní šaty nebo převahu černé u ní rozhodně nečekejte. Nebojí se barev a jednou z jejích oblíbených je právě růžová. Třeba na tiskové setkání k filmu Shazam: Hněv bohů dorazila v dramatickém sytě růžovém kabátku s velkou mašlí, pod kterým měla černý kalhotový komplet.

Letizia Španělská

Módní ikonou z řad královských rodin není jen britská princezna Kate, ale také padesátiletá španělská královna a manželka krále Filipa VI. Obzvláště povedený model v růžové barvě vynesla na korunovaci britského krále Karla III. letos v květnu. Vypasovaný kostýmek peplum střihu jí skvěle padnul a ona ho doplnila psaníčkem a lodičkami stejné barvy. Růžová byla i na netradičním slaměném kloboučku, který měla na hlavě.

Sarah Jessica Parker

Když loni vyrazila herečka s manželem Matthewem Broderickem na Brodway, aby oslavili znovuobnovení hry Plaza Suite, kde společně hrají, stylizovala se do éterické orientální princezny. Růžové šaty s vrstvou tylu a třpytivými detaily navrhnul její přítel Prabal Gurung a herečka v nich opravdu zářila.

Brooke Shields

Od doby, kdy byla herečka hvězdou Modré laguny, uplynulo už opravdu mnoho vody – konkrétně třiačtyřicet let. Hereččin život byl velmi bohatý, bohužel i na docela smutné momenty – musela bojovat s rakovinou, čelila sexuálnímu napadení a její matka ji jako desetiletou nutila pózovat nahou pro Playboy. V osmapadesáti letech toho má za sebou skutečně hodně a je dobře, že ji život nesemlel. Tukázala například v březnu na akci magazínu Time, kam dorazila ve výrazném kalhotovém kostýmku.

Tyto slavné dámy jsou důkazem, že barvy do šatníku patří. A to v každém věku! Na růžovou nemusíte být nikdy moc stará, záleží na nastavení mysli. Sáhnout můžete po monochromatických outfitech, v nichž tato barva skutečně vynikne, nebo můžete zvolit pouze růžové doplňky v podobě kabelky, bot, šátku apod. Máme pro vás tipy na konkrétní kousky, které najdete v galerii na začátku článku.

Zdroj: vlasta.cz, Profimedia, People, Vogue

Související články