Herec se oženil, když mu bylo 23 let. Jeho manželkou se stala loutkoherečka Veronika Szökeová, s níž má dva potomky – syna Tomáše, jenž našel uplatnění na letišti, a dceru Kláru, která následovala svého otce a získala místo inspicientky v Divadle Na Zábradlí. Po šestnáctiletém soužití však jejich vztah skončil rozvodem.

Příčinou byla Bobova láska k půvabné dámě během jeho tříměsíčního působení v loutkovém divadle v Mexiku, která vykonávala funkci zástupkyně ministra kultury. Jenže ani tento románek nevydržel dlouhou dobu a herec se nakonec vrátil zpět do České republiky.

Zdroj: Youtube

Miluje vysávání a domácí práce

Málo se ví, že oblíbený herec, kterého známe především z humorných rolí, miluje úklid, zejména pak vysávání. Ano, čtete správně. Bob Klepl při cídění domácnosti odpočívá.

V Show Jana Krause, kde byl Klepl hostem, mu proto Jan Kraus k jeho nedávným 66. narozeninám nechal vyrobit tematicky laděný puget seskládaný z nejrůznějších čisticích prostředků.

Mezi nimi nechyběly ani záchodové štětky a prachovky. „Když hraju představení, tak ženy – většinou padesát plus – sedí v první řadě a mají při děkovačce připravená sava a dezinfekční prostředky, dávají mi je a vášnivě mě při tom líbají,“ řekl Bob v reakci na neobvyklou kytici. 

Ženy na něj zkrátka i dnes stojí fronty. „Mám fanynky od pětapadesáti výš... Tam jich mám dost, tam jich jsou zástupy. Škoda že mě to nepotkalo v pětadvaceti. Kamkoliv přijedu, tak mi ty vstřícné dámy nabízejí dokončit s nimi život,“ dodal Bob Klepl.

Přestože se herec cítí stále mlád a plný energie, věk se začíná podepisovat na jeho paměti. Poslední dobou prý herec hodně zapomíná texty. „Stojím na jevišti, koukám na lidi, a dokonce jsem schopen to přiznat a říct lidem: a teď nevím, jak je to dál. A oni se začnou smát a tleskat a já říkám: ale já fakt nevím, jak je to dál. A oni křičí: bravo!“

Už šest let nepije alkohol a je abstinentem

Kromě toho měl před několika lety zálibu v alkoholu. Po každém divadelním představení zašel na panáka a rozjímal nad tím, jak dobře se mu herecký výkon podařil.

Dnes si raději zajde domů a pustí si televizi. Vzorem mu je jeho 91letá maminka, která je stále plná energie a vitality.

„To je tím, že jsem hypersenzitivní a tím pádem se sebou víc zabývám. Jsem abstinující alkoholik. A ten život je nuda, tak aspoň hraju divadlo. Nebudeme si nic nalhávat, dřív jsem vyloženě nasával. Nemám alkohol spojený s vyrovnáním hladiny, jak to bývá, ale piju takovým tím sovětským sebezničujícím způsobem. A to je jasná cesta do pekla,“ uvedl s tím, že zažil období, kdy s ním nikdo nechtěl mít nic společného.

Vše nakonec skončilo velmi dramaticky – vlastní dcera ho musela odvést na léčení do psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Tam však dlouho nevydržel.

„Na léčení jsem vydržel jen čtyři dny, načež jsem panu doktoru Nešporovi řekl, že radši půjdu držet hladovku, a utekl jsem,“ svěřil se v jednom ze svých rozhovorů a dodal, že je rád, že má tuto životní kapitolu uzavřenou.

Zdroj: Vlasta.cz, show Jana Krause, Krajské listy

Související články