Dnes je tomu přes 6 let, co se v médiích objevily první zprávy o tom, že je bývalý sbormistr Bambini di Praga po smrti. Byl nalezen mrtvý v pražském bytě a nějakou dobu se pátralo, co se vlastně stalo. Pozdější vysvětlení bylo velmi zajímavé.
VIDEO: Bohumil Kulínský v Show Jana Krause. Podívejte se.
Psalo se o drogách, sebevraždě, ale nakonec vše bylo docela jinak. Bohumil Kulínský trpěl týden před smrtí bolestmi zad a skončil s nimi v nemocnici. Tam se mu ale nelíbilo a podepsal revers. V plánu bylo, aby si jen z domova donesl věci k práci. Pak se chtěl do nemocnice vrátit, koneckonců mu byl diagnostikován těžký zánět ledvin.
Když už měl vše sbaleno a byl na cestě do nemocnice, zjistil, že si doma zabouchl klíče a mobil. Nejspíš se mu nechtělo platit za zámečnickou pohotovost, a tak se vláčel přes celou Prahu k ženě, která mu byt uklízela. Zpátky domů se tak dostal večer, kde nakonec únavě v kombinaci se zánětem ledvin podlehl.
Velmi kontroverzní člověk
Kulínský zemřel sedm let poté, co se vrátil z vězení. V něm si odseděl něco přes dva roky a v červnu 2011 byl propuštěn na podmínku. Soud ho původně odsoudil na 5,5 roku, a to za sexuální zneužívání. Během soustředění sboru měl osahávat 24 svých mladých svěřenkyň, přičemž se šesti z nich i souložil. Hned osmi obětem nebylo v době zneužití ani patnáct let!
Říká se, že jakmile podobný deviant skončí za mřížemi, jeho spoluvězni mu to dají pořádně „sežrat“. Kulínský ale po propuštění prozradil, že se s ničím takovým nesetkal. Ba naopak, na vězení měl dokonce hezké vzpomínky.
Složité okamžiky prožil jen ve vazební věznici. „Tam jste v cele 23 hodin a hodina je vycházka, na niž jsem i tak nechodil. Ve výkonu trestu nastala jiná situace,“ řekl pro Reflex. Když poté přišel do vězení s jednou taškou a zazvonil na bránu, nezbylo mu nic jiného než se s trestem smířit.
I když měl obavy, jak ho ve vězení přijmou, nakonec se ukázaly jako zbytečné. Kulínský byl většinou v cele po dvou, čtyři měsíce pak úplně sám. „Seděl jsem s chlapy, kteří byli bezvadní. Povídali jsme si téměř o všem.“
Až luxusní chování
I když nejspíš každý věděl, za co Kulínský ve vězení je, nikdo si na něj nic nedovolil. „Dozorci na Ruzyni se ke každému chovali korektně, až luxusně. Takové ty poznatky o násilí, jak je vidíme ve filmech, jsem tam nezaznamenal,“ objasnil.
Po několika týdnech nastoupil do skladu a postupně se vypracoval až na pozici tzv. brigadýra, tedy člověka, který měl pod sebou několik lidí. V tu chvíli si připadal jako kdyby dirigoval malý orchestr. „Starali jsme se o to, aby měl celý kriminál všechny potřebné věci,“ chlubil se Reflexu.
Žádné drogy ani telefony
Výhodou práce ve skladu bylo i to, že měl všechny informace z první ruky. Věděl, kdo zrovna do věznice přišel či kdo odchází. Kategoricky ale popřel, že by se účastnil různých kšeftovaček. „Neexistovalo to. Když někdo říkal, abychom mu dali nové tričko a on že nám dá za to cigarety, tak jsme ho vyrazili.“
Ve věznici prý nebyly ani žádné drogy či nelegálně držené mobilní telefony. „A my skladníci jsme věděli všechno,“ stál si za svým. Kromě práce ve skladu měl skoro každý den i samostudia francouzštiny, ve které se hodně zlepšil. Věnoval se i četbě, nejraději pak literatuře o filozofii, psychologii a kvantové fyzice.
Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, reflex.cz, blesk.cz, ahaonline.cz, extra.cz, metro.cz