Bonnie Tyler, vlastním jménem Gaynor Hopkins, byla hudbou obklopena odmala. Narodila se v malé vesnici poblíž velšského Swansea do početné muzikantské rodiny (společnost jí dělalo sedm sourozenců, přičemž jedna ze sester zemřela jako malá), kde ji v dospívání formovaly silné ženské hlasy 60. let, jako Tina Turner a Janis Joplin.

Z hospod a klubů na vrchol hitparád

Jako dívka vystupovala v hospodách a klubech po celém jižním Walesu, nejprve se skupinou Bobbie Wayne & the Dixies, později s vlastní kapelou Imagination. V roce 1974 ji však oslovil hledač talentů Roger Bell a pro mladou zpěvačku se začala psát zcela nová kapitola.

Hit Total Eclipse of the Heart se měl jmenovat jinak

Jejím průlomovým hitem byla o dva roky později píseň Lost In France, kterou pro ni napsali její manažeři Ronnie Scott a Steve Wolfe, a díky které se během chvilky dostala na absolutní vrchol popularity. Singl se usadil v TOP 10 ve velké Británii, šest měsíců strávil v německých hitparádách a oblibu si postupně získával i v jiných zemích.

Sláva Bonnie Tyler stoupala a další úspěšné hity s názvy More Than a Lover, Heaven nebo s It’s a Heartache na sebe nenechaly dlouho čekat. V roce 1983 se jí však podařil naprostý mistrovský kousek, a to píseň Total Eclipse of the Heart.

Zdroj: Youtube

Jedna z nejznámějších písní s pomalým rozjezdem se měla původně jmenovat Vampires in Love, protože autor Jim Steinman chtěl napsat romantickou píseň spojenou s upířím tématem. Nakonec ale zvítězil název Total Eclipse Of The Heart neboli Úplné zatmění srdce. Píseň se hraje dodnes a řadí se k absolutním evergreenům mezi rockovými baladami.

Zlatá svatba i promarněná šance na mateřství

V soukromí je Bonnie Tyler vdaná za svoji první lásku, bývalého judo zápasníka, Roberta Sullivana, kterého si vzala v roce 1973. Nedávno společně oslavili zlatou svatbu. Děti ale nemají. V devětatřiceti letech zpěvačka potratila a další těhotenství se již nepodařilo. Mateřství kvůli kariéře údajně tak dlouho odkládala, až svoji příležitost propásla.

Zdroj: vlasta.cz csfsd.cz Bonnie Tyler - Wikipedia Bonnie Tyler - Official Site

Související články