Dětství ve stínu bohatství

Narodila se do movité pařížské rodiny. Po materiální stránce tak byla velice dobře zajištěna. Rodiče jí i jejím sestrám dopřávali vzdělávání na soukromých školách, hodiny zpěvu i lekce baletu, to vše pod dohledem nejlepších choreografů. Na první pohled by se mohlo zdát, že měla vše, co si mohla přát. Ale realita byla jiná. Herečka ve skutečnosti celé dětství citově strádala.

Její rodiče byli velice přísní, vyžadovali od svých dcer, aby jim vykaly, jakékoli citové projevy byly tabu. Takové prostředí v mladé Brigitte zanechalo hlubokou stopu. Později trpěla depresemi a nedostatek sebedůvěry ji, i přes její krásu a talent, provázel téměř celým životem.

Zdroj: Youtube

První manželství a cesta na filmová plátna

O mladou Brigitte, která se věnovala modelingu, se začali velmi brzo zajímat také filmaři. Nejaktivnější byl budoucí slavný režisér Roger Vadim, kterému se krásku v roce 1952 povedlo přivést před oltář. Aby ke sňatku získal souhlas jejích rodičů, neváhal přestoupit z pravoslaví na katolictví. Díky Vadimovi se z Brigitte stala blondýnka. Přemluvil ji, aby se nechala obarvit, a už u plavé zůstala. Blond hříva se tak stala jedním z jejích poznávacích znamení.

Počátek její herecké kariéry nebyl nijak zajímavý. Ten pravý hit přišel až v roce 1956, kdy si zahrála v manželově snímku A Bůh stvořil ženu, který ji okamžitě vystřelil na vrchol popularity. Definitivně se tak stala přední hvězdou evropského filmu i módní ikonou, jejíž styl oblékání kopírovaly miliony žen po celém světě.

Boj se slávou

V 60. letech stačilo jen vyslovit její iniciály a všichni muži se rázem ocitli v extázi. Brigitte Bardot se spolu s Marilyn Monroe stala patrně největším sexuálním idolem všech dob. O takovou porci slávy přitom ve skutečnosti nikdy nestála.

Místo herectví se chtěla původně věnovat baletu, což jí ale kvůli poměrně vysoké postavě (měří 166 centimetrů) nebylo dopřáno. Těžce snášela mediální hon na svou osobu. Zoufale jí chyběl obyčejný klidný život.

A šťastná nebyla ani v soukromí. Manželství s Vadimem začalo mít trhliny a v roce 1957 přišel rozvod. Brigitte padla na dno a (zdaleka ne naposledy) se pokusila o sebevraždu – předávkovala se prášky na spaní.

Hledání „pana dokonalého“ a konec kariéry

Herečka se poté velmi usilovně snažila najít vhodného partnera pro život, jelikož zoufale toužila po lásce, ale bohužel marně. Přestože jejím životem prošla spousta mužů a po prvním rozvodu se provdala ještě třikrát, žádný svazek nevydržel.

Vztah s hercem Jacquesem Charrierem trval tři roky. Stihli se vzít a zplodit syna. A tři roky trvalo i její třetí manželství, které v roce 1966 uzavřela se zámožným Němcem Güntherem Sachsem. 

Nedařilo se jí v soukromí a přestávalo se jí dařit také na filmovém poli. Kvalita filmů, v nichž se objevovala, šla dolů, některé z nich byly dokonce označeny za propadáky a zklamání. V roce 1973 se proto před kamerami objevila naposledy.

Jak se daří herečce dnes?

Její cesta ke slávě byla úspěšná, ale také náročná a stála ji mnoho sil a osobního utrpení. A i když filmové kariéry zanechala poměrně brzy, její další počiny ji představily ze zcela jiného úhlu. Brigitte Bardot totiž celý život odhodlaně bojuje za práva zvířat a angažuje se ve prospěch ochrany přírody. Zároveň se ukázala být obratnou investorkou a nebojí se vyjadřovat ani k politickým tématům. Od roku 1992 je provdaná za o sedm let mladšího francouzského politika Bernarda d’Ormala, se kterým je dodnes. Lásku tak nakonec našla.

Zdroj: vlasta.cz Brigitte Bardot | Biography, Movies, & Facts | Britannica

Související články