Možná ještě jedna nápověda: čeští diváci dávají tomuto seriálu na webu ČSFD 75 procent. Znalci uhádli. Seriál se jmenoval Moonlighting, u nás běžel pod názvem Měsíční svit. Pro Bruce Willise to byl zásadní počin, protože v něm prokázal hned dvě své kvality – že je skvělý herec akčních filmů a že je skvělý herec komediální. Možná i proto je pro jeho přátele důležité, že se tento seriál bude – téměř čtyřicet let od svého natočení – v USA opět streamovat. „Vím, že je opravdu šťastný, že bude tento seriál pro lidi opět dostupný,“ řekl Willisův přítel, spisovatel a také producent Měsíčního svitu Glenn Gordon Caron listu The New York Post. I když dnes už slavný herec nemůže kvůli vážné nemoci mluvit, podle Carona dokáže dávat své pocity najevo i jinak.

Zdroj: Youtube

Následovala ještě další komedie, Schůzka naslepo, a v dalším roce se už Bruce Willis zapsal nesmazatelně do paměti všech fanoušků akčních filmů. Byl to rok, kdy natočil první díl filmu Smrtonosná past. Tedy film Smrtonosná past. O tom, že za svůj život natočí hned tři další pokračování, tehdy neměl tušení. Jenže právě tahle role z něj udělala celebritu, která má svou hvězdu i na hollywoodském chodníku slávy. Většina jeho rolí byly akční filmy. A u většiny byste svým dětem měli zacpávat uši. Některé hlášky z nich se staly nesmrtelnými. Například ze začátku filmu Poslední skaut, kde Willis hraje – opět – soukromého detektiva: „Nikdo tě nemá rád. Každej tě nenávidí. Vždycky prohraješ. Usměj se, čů..ku.“

Kdopak to mluví?

Nicméně Willis dokázal skvěle zahrát i komedie a dělat si srandu sám ze sebe. Co se v Česku příliš neví, je, že právě on byl hlasem malého mimina ve filmu Kdopak to mluví. Velký úspěch měla také komedie Můj soused zabiják, kde si zahrál nájemného vraha Jimmyho Tulipána. „Není důležité, kolik lidí jsem zabil. Důležité je, jak vycházím s lidmi, kteří jsou ještě naživu,“ říká v něm vyděšenému Matthewovi Perrymu. I tato hláška je fanouškům Bruce Willise dobře známá. 

Bruce Willis natočil desítky filmů. A jedno je jisté. I když už kvůli frontotemporální demenci, kterou trpí, téměr nevychází na veřejnost a je v péči své rodiny, na některé ze svých počinů se nyní dívá. „To se vsaďte, že se naše rodina bude dívat. David Addison a Maddie Hayes navždy," napsala na sociální sítě jeho manželka Heming Willis v narážce na jména hlavních hrdinů seriálu Moonlighting. 

Zdroj: Vlasta.cz CNN ČSFD

Související články