Ukradené prádlo

Zatímco dnes je Buckinghamský palác pečlivě chráněn a střežen, v devatenáctém století prý nebylo zase tak těžké do něho proniknout. A v roce 1838 se to povedlo například mladíkovi jménem Edward Jones. Ten byl podle všeho posedlý mladou královnou Viktorií a z paláce ukradl několik jejích osobních věcí včetně pár kousků královnina spodního prádla. Co přesně s těmito suvenýry plánoval dělat, není známo. Buď se z nich chtěl jen těšit, nebo je možná za těžké peníze vydražit.

Zdroj: Youtube

Narození, smrt i operace

Život krále Eduarda VII. byl s palácem skutečně úzce spjatý. Nejenže se v něm narodil a zemřel, ale také za jeho zdmi absolvoval operaci. Jedna z místností se v roce 1902 proměnila v operační sál a Eduard podstoupil operaci zánětu pobřišnice, který se vyvinul ze zánětu tlustého střeva.

Nahý parašutista

V roce 1994 měli obyvatelé paláce vskutku zajímavou návštěvu. Na jeho střeše totiž přistál parašutista James Miller, svlékl si kalhoty a ukázal, že je od pasu dolů natřený zelenou barvou. Po zatčení dostal peněžní pokutu, byl deportován ze země, a dokonce si vysloužil i doživotní zákaz vstupu do Velké Británie. Co přesně svým kouskem, který rozhodně nebyl jediný podobného charakteru, sledoval, nikdy neprozradil. Jeho mladší bratr ovšem uvedl, že to byl způsob, jakým se vysmíval společenským pravidlům a snažil se utvářet svá vlastní pravidla.

Infiltrace

K velkému skandálu došlo v roce 2003, kdy se reportér Ryan Parry infiltroval do paláce. Po předložení falešného životopisu získal místo služebného a potom se několik dní potuloval po paláci, fotil jednotlivé místnosti i členy královské rodiny. Jeho špionážní akce se navíc odehrála během státní návštěvy amerického prezidenta George W. Bushe. A o to větší skandál to byl.

Batman

V roce 2004 se do paláce podařilo proniknout Jasonu Hatchovi, který na hlavním balkonu vyvěsil plakát organizace Otcové za spravedlnost, která bojuje za práva otců vidět své děti. Bizarní ovšem bylo, že zmíněný Jason se na svou velkou chvíli oblékl do kostýmu Batmana. Z balkonu ho následně sundala plošina. Členové královské rodiny byli v té době na dovolené.

Zdroj: Stars Insider BBC - Homepage Grunge

Související články