Proslavil se především díky svému komediálnímu talentu ve filmech, jejichž počet převyšuje sedmdesátku. V Česku patří mezi ty nejoblíbenější Sudá a lichá, Miliónový brouk, Policajt v Hongkongu a samozřejmě… Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Jenže Bud Spencer nebyl jen herec. Ač se to může vzhledem k jeho úctyhodné velikosti zdát neuvěřitelné, byl také fenomenální plavec. 

Carlo Pedersoli, jak zní jeho rodné jméno, se chtěl původně stát právníkem. Tento obor také vystudoval. Brzy však zjistil, že je ve svém koníčku tak dobrý, že by se mu měl věnovat naplno. Jako první Ital v historii dokázal zaplavat 100 metrů volným způsobem pod jednu minutu. Úplně přesně za 59:50 sekund. To bylo v roce 1950. Sedmkrát se stal mistrem Itálie jako dospělý a třikrát ještě jako junior. Byl také součástí národního týmu vodního póla, který získal zlatou olympijskou medaili v letech 1948 v Londýně a v roce 1960 v Římě.

Zdroj: Youtube

Hledání sebe sama

„Rok po svých druhých olympijských hrách jsem se ve svých 27 letech rozhodl ukončit sportovní kariéru a odjet do Jižní Ameriky, přesněji do Venezuely. Chtěl jsem najít sám sebe a napojit se na svou skutečnou povahu a cíle. Nemohl jsem tam vést svůj pohodlný život s luxusními auty a spoustou fanoušků, na které jsem byl jako sportovní idol zvyklý,“ napsal později. V té době pracoval na stavbě Panamerické dálnice a stále více se mu stýskalo nejen po jeho zemi a rodině, ale především po jedné mladé dívce, Marii.

A tak se v roce 1959 vrátil do Říma a s Marií se oženil. A byl to právě její známý, režisér Giuseppe Colizzi, který, když hledal hromotluka v dobré fyzické kondici, oslovil slavného plavce. Dal mu dobrou finanční nabídku a Carlo Pedersoli se rozhodl, že do toho půjde. Ovšem rozhodování to nebylo jednoduché. Jako slavný plavec byl v té době v Itálii legendou a teď má hrát ve Spaghetti westernu? Aby jej kamarádi a fanoušci nepoznali, nechal si narůst vousy. A když mu Colizzi sdělil, že pro marketing v zahraničí by bylo dobré zvolit nějaké anglicky znějící jméno, byl přímo nadšen.

S jeho tvorbou si moc hlavu nelámal. „Neměl jsem žádný seznam. Prostě přede mnou stálo mé oblíbené pivo Budweiser Bier a Spencera Tracyho jsem měl jako herce vždy rád. Takže moje volba byla jasná.“ Film, který tehdy natočil, se jmenoval Bůh odpouští, já ne. A odstartoval jeho hereckou kariéru, která zastínila i tu jeho sportovní. Bud Spencer zemřel v roce 2016.

Zdroj: vlasta.cz Bud Spencer Official Website Terence Hill Official Website

Související články