Přehlídku v Cannes oficiálně zahájila francouzská herečka Chiara Mastroianni, která vyzvala ke "svobodě odvážit se, představovat si a tvořit". Poté následovala světová premiéra historického snímku s názvem Jeanne du Barry - Králova milenka od francouzské režisérky Maïwenn. Hlavní roli krále Ludvíka XV. ztvárnil Johnny Depp, proti kterému vedli rozsáhlou mediální kampaň příznivci jeho exmanželky Amber Heard, se kterou Depp vedl soudní pře kvůli obvinění z domácího násilí. K protestům se přidala i skupina francouzských herců a hereček, podle nichž festival již "76 let oslavuje násilníky“.

Zdroj: Youtube

Slavní opět bodovali

Čestnou cenu převzal americký herec a producent Michael Douglas, kterého na červeném koberci doprovodila manželka Catherine Zeta-Jones a dcera Carys Zeta Douglas. Slavná herečka zazářila v rudé robě s extrémně hlubokým výstřihem, dcera dostála svému věku a oslnila v bílé krajkové róbě, která na její dívčí postavě vypadala jako její druhá kůže.

Kromě Michaela Douglase s rodinou a výše zmíněného Johnnyho Deppa se po slavném červeném koberci v Cannes prošla plejáda dalších filmových hvězd, např. Brie Larson, Uma Thurman, Elle Fanning nebo Helen Mirren.

Jak to přítomným dámám slušelo?

Tón v tónu a střihově dokonalé

Herečka Uma Thurman se na zahájení filmového festivalu v Cannes objevila po boku svého syna Levona Hawka, kterého má s bývalým manželem Ethanem Hawkem. Při této příležitosti se předvedla ve střihem minimalistických růžových šatech, které doplnila o masivní rudý plášť.

Naprosto nepřehlédnutelná byla herečka Helen Mirren, která sladila elegantní světle modré šaty s atypickým modrým účesem a mezi daleko mladšími kolegyně zabodovala. Na svůj věk je neuvěřitelně šik, o dokonalé postavě ani nemluvě!

Do jednoho tónu sladila svůj outfit také francouzská herečka Frédérique Bel, která se prošla po červeném koberci v okouzlujících černých šatech se zajímavými detaily.

Z pohádky do pohádky

Herečka Brie Larson zvolila na slavnostní zahájení filmového festivalu v Cannes šaty ve zlaté barvě s všitou vsadkou se stojáčkem a s nadýchanými rukávy. Róba působila velmi luxusně a evokovala historickou Anglii.

Princeznovské šaty v podobném zemitém odstínu vynesla také herečka Elle Fanning. Té to v bohatě zdobených šatech s dlouhou vlečkou velmi slušelo.

Třpytky a siluety

Oslnivá gazela, modelka Naomi Campbell, se zahalila do třpytek. V elegantní stříbrné flitrované róbě s velkým výstřihem a kopírující její smyslné křivky působila velmi vznešeně.

Pozadu nezůstala ani úchvatná modelka Alessandra Ambrosio, která se blýskla v sexy korálovém modelu s kapucí a hlubokým výstřihem. Šaty doplnila nádhernými a výraznými šperky, kterými podtrhla celkový dokonalý dojem.

Nizozemská modelka Romee Strijd se zase předvedla v blýskavých tyrkysových šatech, ve kterých vypadala jako mořská panna. Záplava vlasů a překrásný úsměv přitáhl hledáček nejednoho fotografa.

Souboj volánků a peří

Módní influencerka Hofit Golan a modelka Victoria Silvstedt se předvedly v neonově zářivých róbách s volánky. Hofit v růžové a Victoria v oranžové. Oběma zdatně sekundovala herečka Victoria Bonya, která pro tuto příležitost úchvatné zelené šaty s vlečkou a poseté peříčky.

Zdroj: Vlasta.cz Profimedia