Iveta Bartošová

Život zpěvačky Ivety Bartošové byl plný skandálů a v posledních letech musela čelit extrémnímu tlaku ze strany bulvárních novinářů. K tomu přispívali i mnozí její bývalí partneři, kteří zájem ještě přiživovali.

Zpěvačka měla také dlouhodobé problémy s alkoholem a její psychický stav nebyl vůbec dobrý. 29. dubna 2014 se proto rozhodla k radikálnímu řešení a v Uhříněvsi u Prahy, kde bydlela, spáchala ve věku 48 let sebevraždu skokem pod vlak. Letos uplyne od této smutné události už deset let.

VIDEO: Reportáž o smrti Ivety Bartošové. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Vlastimil Brodský

Výborný český herec, který je spjatý s těmi nejlepšími filmy, kterými se může tuzemská kinematografie pochlubit, sice hrál v řadě komedií a měl skvělý smysl pro humor, ale také byl životním skeptikem a dlouhá léta ho trápily úzkosti a deprese.

Ty po něm zdědil i jeho syn Marek. Aby Vlastimil Brodský nemusel snášet neduhy stáří, zastřelil se 20. dubna 2002 na chalupě ve Slunečné. Bylo mu 81 let.

Martin Štěpánek

Český herec a člen slavného hereckého rodu Štěpánků, který působil i jako ministr kultury, se zastřelil ve svém bytě 16. září 2010 ve věku třiašedesáti let. Prostřelil si hlavu a v jeho pracovně ho následně našla jeho manželka.

Herec měl dlouhodobé problémy s alkoholem a v posledních letech také bojoval s rakovinou. Nádor mu nejprve odstranili z krku, ale potom mu museli vzít i ledvinu.

Trápily ho také bolesti dolních končetin, které mu posléze komplikovaly pohyb. Dost možná pro něj sebevražda byla způsobem, jak si od bolestí konečně ulevit.

Karel Svoboda

V osmašedesáti letech si vzal život úspěšný český hudebník a skladatel. Byl nalezen 28. ledna 2007 na zahradě své vily v Jevanech. K tomuto činu se rozhodl i přesto, že měl dost peněz, krásnou manželku a malého synka.

Bylo o něm ovšem všeobecně známo, že trpí depresemi. Jeho starší syn Petr Svoboda ve své knize Žít uvedl, že jeho otce trápily neduhy stáří, ze kterých byl v posledních letech svého života otrávený a sklíčený.

Petr Muk

V roce 2010, konkrétně 24. května, vyhasl život populárního českého zpěváka. Byl nalezen ve svém bytě poté, co se předávkoval léky. Od devatenácti let trpěl maniodepresivní psychózou, což je onemocnění, u kterého je riziko sebevraždy velmi vysoké.

Několikrát své problémy dokonce řešil na psychiatrii. Zpěvák měl tři dcery, té nejmladší byly v době jeho smrti čtyři roky. Posléze se ale ukázalo, že sebevražda nebyla úplně jeho záměrem.

Léky zkombinoval s alkoholem a zřejmě i jinými omamnými látkami a ve spánku se následně zadusil zvratky. Policie to označila za nešťastnou náhodu.

Zdroj: vlasta.cz, lidovky.cz, csfd.cz, lidovky.cz, csfd.cz, zpravy.aktualne.cz

Související články