Céline Dion zpívá bezmála od narození. Ostatně narodila se do hudební rodiny. Nutno podotknout, že do opravdu početné rodiny. Céline Dion je nejmladší ze čtrnácti sourozenců, kteří se v průběhu pětadvaceti let narodili Adhémarovi-Charlesovi Dionovi a Thérese Tanguay Dion z kanadského Quebéku.
Zatímco nejstarší Denise přišla na svět v roce 1946, Céline se narodila v roce 1968, po osmi sestrách a pěti bratrech. A vzhledem k tomu, že většina z dětí manželů Dionových tíhla k hudbě, malá Céline odmalička zpívala a hrála na piano. Už v pěti zažila první vystoupení, kdy zpívala na svatbě svého bratra.
Ve dvanácti letech dokonce složila svou první píseň Ce n´étatit qu´un reve, s níž jí pomáhala maminka. A byla to právě tato píseň – Byl to jen sen – která jí poprvé úplně změnila život. Céline ji totiž nahrála na demonahrávku, která se dostala do rukou hudebního producenta Reného Angélila.
Okouzlila ho, mimochodem po letech ho okouzlila samotná Céline, kterou si vzal za ženu a s níž žil až do své smrti v roce 2016. Vyhledal mladou zpěvačku a rozhodl se jí pomoci. Dokonce si tehdy vzal hypotéku na svůj dům, aby jí zaplatil nahrání profesionální desky. Céline ji natočila a uspěla. Deska se výborně prodávala a zpěvačka začala cestovat po světě.
Oblíbili si ji dokonce i ve Francii, což se do té doby kanadským zpěvačkám příliš nedařilo a v roce 1988 dokonce vyhrála pěveckou soutěž Eurovision. Coby Kanaďanka tehdy zastupovala Švýcarsko. O několik let později začala chodit s Angélilem a v roce 1994 se vzali. Céline byla úspěšná a prodávala se, ale zásadní zlom nastal až v roce 1998, kdy jí bylo třicet let.
Přišel film Titanic
Toho roku americký režisér James Cameron natočil film Titanic. Strhující snímek, který podle mnohých dodnes žádný film nepřekonal. Natáčení příběhu o potápějící se lodi s Leonardem di Capriem a Kate Winslet patřilo k nejdražším filmařským počinům do té doby a mezi producenty panovala nervozita, zda si na sebe snímek alespoň trochu vydělá. Nechtěli ponechat nic náhodě.
Cameron se jednoznačně postavil proti tomu, aby konec filmu doprovázela nějaká popová píseň. Nechtěl snímek znevážit, a tak padlo rozhodnutí, že závěrečnou píseň napíše autor hudby celého filmu James Horner. Textaře oslovili Willa Jenningse, jenž do té doby napsal celou řadu krásných textů včetně písně Tears in Heaven, jíž zhudebnil Eric Clapton.
A tak vznikla ústřední píseň filmu My heart will go on. Zpívat ji ale neměla Céline Dion. Vybrána byla norská zpěvačka Sissel Kyrjebø, která nazpívala nezapomenutelné vokály v celém snímku. Horner, který si norskou zpěvačku sám vybral a často s ní spolupracoval, ale nechal jen tak na zkoušku píseň zazpívat i Céline Dion, jíž znal od jejích asi osmnácti let a jejíž kariéru také sledoval.
Doživotní superstar
Célinina verze se mu líbila víc a poskytl ji režisérovi Jamesi Cameronovi, jemuž to údajně bylo celkem jedno. Jediné co nechtěl, byla „přehnaná komerce“. Tehdy asi netušil, že z písně se stane jeden z největších hitů konce milénia, která Céline podruhé a zcela zásadně změnil život. Stala se z ní superstar, podobně jako z Leonarda di Capria a Kate Winslet.
Neurologické onemocnění
Céline dnes žije se svými dvěma dětmi, dvojčaty, které má ze sňatku s Reném Angélilem, nicméně pěvecké dráze už se téměř nevěnuje. Krátce před Vánocemi musela zrušit své evropské turné, protože jí lékaři diagnostikovali vzácné neurologické onemocnění, tzv. Stiff Person Syndrom (SPS), jenž způsobuje ztuhlost svalů.
Zdroj: vlasta.cz news24.com/you/celebs/international/celine-dions-titanic-mega-hit-gets-a-shiny-makeover-for-its-25-year-anniversary-20230324