Kanadská zpěvačka Céline Dion se narodila 30. března 1968 v Québecu, a to do velmi početné rodiny. Její rodiče Thérèse Dion a Adhémar Dion totiž přivedli na svět neuvěřitelných čtrnáct dětí, Céline je nejmladší z nich. 

Jelikož se narodila do hudební rodiny, není divu, že se její talent začal brzo naplno projevovat. Když jí bylo pět, zažila své první vystoupení na svatbě jednoho z bratrů.

V pouhých dvanácti letech pak složila společně s maminkou první píseň. Tehdy ještě vůbec netušila, jak jí song Byl to jen sen změní život.

První nahrávka zaujala hudebního producenta

Maminka Céline se rozhodla, že kazetu s nahrávkou pošle kanadskému hudebnímu producentovi Renému Angélilovi, který řídil kariéru zpěvačky Ginette Reno, jež byla idolem jejich rodiny.

Renému se skladba a zpěv Céline zalíbily natolik, že ji pozval do své kanceláře. Tehdy jí podal tužku a řekl: „Tohle je tvůj mikrofon, zpívej, jako kdybys stála před vyprodaným hledištěm.“

Z pracovního vztahu se stal vztah milenecký

Céline svým zpěvem producenta dojala a on se rozhodl, že bude jejím manažerem. Oba zpočátku udržovali vztah v pracovní rovině, jenže postupem času jim to přestalo stačit. Když bylo Céline devatenáct let, zjistili, že jsou do sebe zamilovaní. 

Svůj vztah ale drželi nějakou dobu pod pokličkou. Céline Dion se o lásce k Renému podělila pouze v poznámkách na obalu alba The Colour of My Love. Dvojice si pak postupně začala stanovovat velké pracovní cíle – platinová alba, vyprodaná turné i mezinárodní úspěchy. 

Zdroj: Youtube

Nevinné koupání se změnilo v boj o život

Céline si užívala života po boku staršího partnera a společně se jim dařilo i ve světě hudby. V roce 1992 měl ale René první zdravotní problémy, dostal po koupání v hotelovém bazénu infarkt. Angélila ihned převezli do nemocnice, byl ošetřen a plně se zotavil.

Svatba a sedmikilová čelenka

O dva roky později si pár řekl ano v montrealské bazilice Notre-Dame. Céline na sobě měla šaty s dvacetimetrovou vlečkou pokrytou krajkou a krystaly. Ještě zajímavější pak byla čelenka, kterou zdobilo 2000 krystalů Swarovski, které vážily více než sedm kilogramů.

Titanic z ní udělal hvězdu první kategorie

Další zásadní zlom v její kariéře přišel v roce 1998, kdy se natočil film Titanic. Tehdy vznikla i ústřední filmová píseň My Heart Will Go On.

Tu měla původně zpívat norská zpěvačka Sissel Kyrjebø, jenž nazpívala i ikonické vokály v celém filmu. Ale stačilo, aby píseň na zkoušku odzpívala i Céline Dion, a hned bylo jasné, která verze se objeví ve filmu.

Z písně se tehdy stal hit, který je oblíbený dodnes. Céline Dion se díky tomu stala slavnou podobně, jako herec Leonardo DiCaprio s herečkou Kate Winslet, kteří ve filmu ztvárnili hlavní role.

Na hraně života a smrti

V roce 1998 bohužel našli lékaři na krku Reného Angélila bulku, které se později ukázala jako zhoubná. „Mnohokrát jsme se lékařů ptali, kolik mu zbývá času – tři týdny, nebo tři měsíce? Ale oni jen říkali, že vůbec netuší,“ svěřila se Céline Dion, která přerušila kariéru, aby se mohla o svého manžela starat, což se ukázalo jako ta nejlepší léčba.

Jeho stav se totiž po dvou operacích a několika ozařováních začal postupně zlepšovat. V roce 2000 pak dokonce vše společně oslavili obnovením manželského slibu. 

Umělé oplodnění

Složité životní období vztah zpěvačky s hudebním producentem ještě více posílilo. V roce 2001 se jim pak narodilo první dítě – syn René-Charles. O devět let později pak zpěvačka porodila dvojčata Eddyho a Nelsona, nicméně tomu předcházely složité okamžiky.

„Kvůli dvojčatům jsem podstoupila šestkrát umělé oplodnění,“ svěřila se Céline Dion. Ačkoli to pro ni bylo psychicky složité, naděje se nevzdávala. 

Dva důležité muže jí vzala rakovina

Zpěvačka by se svým milovaným manželem Reném byla nejspíš dodnes, kdyby nakonec v roce 2016 nepodlehl rakovině hrdla. Osud tehdy Céline skutečně nešetřil, protože pouhé dva dny poté jí zemřel ještě bratr Daniel, který rovněž prohrál boj s rakovinou.

Přerušení kariéry kvůli vzácné nemoci

Dnes žije Céline Dion sama se svými třemi dětmi, pěveckou kariéru ale v roce 2022 přerušila. Tehdy oznámila, že trpí tzv. stiff-person syndromem (syndrom ztuhlé osoby).

„Pracuje opravdu tvrdě, ale už neovládá svaly. Láme mi to srdce, vždycky byla tak disciplinovaná,“ prozradila na konci uplynulého roku její sestra Claudette. 

Momentálně se zpěvačka modlí, aby výzkum nabral pozitivní směr a našel na její nemoc lék. Céline Dion se nevzdává a je ochotná bojovat, i když se její stav postupně zhoršuje. Sílu jí dodávají miliony fanoušků po celém světě a samozřejmě i rodina. 

Zdroj: Vlasta.cz, Mamamia.com, Celinedionweb.com, Lifee.cz

Související články