Oblíbený seriál Chůva k pohledání se vysílal v devadesátých letech a pro jeho velkou oblibu je reprízován dodnes.

Hlavní roli Fran, která se z kadeřnice stala chůvou, si zahrála Fran Drescher a jejího šéfa, bohatého a úspěšného vdovce a otce tří dětí, právě Charles Shaughnessy. Tomu bylo letos v únoru už devětašedesát let.

VIDEO: Charles Shaughnessy je slavný hlavně díky roli Maxwella Sheffielda v seriálu Chůva k pohledání. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Vystudovaný právník

Pochází z herecké rodiny, otec byl scenárista a matka herečka, a tak měl toto povolání už odmalička předurčené. Jeho rodina byla vždy velmi zámožná, a dokonce se může pochlubit titulem baron.

Přesto ale během života udělal od šoubyznysu odbočku a vystudoval práva. Právničina ho ale moc nenaplňovala, a tak se vrátil k herectví.

První role, díky které se dostal do povědomí široké veřejnosti, byla v seriálu Tak jde čas. Shanea Donovana v něm hrál mezi lety 1984 a 1992.

V roce 1993 přišla role Maxwella Sheffielda v Chůvě k pohledání. Seriál se vysílal až do roku 1999 a celkem bylo natočeno a odvysíláno šest sérií. Shaughnessyho filmografie je poměrně bohatá a v oboru zůstává dodnes.

Nad filmy ovšem v jeho případě převažují seriály. Objevil se například v Mentalistovi, v Šílencích z Manhattanu, v Námořní vyšetřovací službě a v mnoha dalších. Dobře známý je také divadelním divákům.

Věrný jedné ženě

Z pohledu bulvárních médií žije Charles Shaughnessy poměrně nudný život, bez skandálů, v němž se zaměřuje na práci a rodinu. Už od roku 1983 je jeho manželkou herečka Susan Fallender a zdá se, že jim to klape i po tolika společných letech.

Období, kdy byl jako pan Sheffield idolem žen, si tedy anglický elegán nemohl ani naplno užít, protože už byl dávno ženatý. S manželkou vychoval dvě dcery – Maddy a Jenny. A obě se pohybují ve stejné branži jako jejich rodiče.

Maddy měla ovšem s otcovou zřejmě nejznámější rolí jako malá holčička problém. Když viděla, že otec líbá na obrazovce ženu, která není její maminkou, požádala ho, aby to už víckrát nedělal.

Sám herec z natáčení nejvíce vyzdvihl hvězdné hosty, kteří se v seriálu hojně objevovali. Šlo například o Eltona Johna, Pamelu Anderson, Céline Dion, Raye Charlese a mnoho dalších.

Od odvysílání posledního dílů Chůvy k pohledání uplynulo už pětadvacet let, které se samozřejmě na hercově těle podepsaly. Celý prošedivěl, posbíral řadu vrásek, a dokonce i trochu přibral.

Z rolí idolů zkrátka přešel k šedivým dědečkům, což je přirozený vývoj, protože čas se prostě zastavit nedá. Stále je z něj však sympatický elegán, což můžete sami posoudit na fotografii.

Zdroj: vlasta.cz, people.com, csfd.cz, csfd.cz, charlesshaughnessy.com, facts.net

Související články