Ačkoli se Christian Oliver (vlastním jménem Christian Klepser) narodil 3. března 1972 v německém Celle, dětství prožil ve Frankfurtu, kde také později vystudoval Freiherr-vom-Stein-Schule.

Krátce po maturitě se rozhodl opustit Evropu a za studii odcestoval do amerického Los Angeles. Učil se u Susan Batson, Katlin Adams, Anthonyho Abesona či Dennise Kellyho.

Za velkou louží si Christian vysloužil přezdívku „Baby A“, protože měl tak silný přízvuk, že mnohým připomínal Arnolda Schwarzenegera. 

Vše začalo malými rolemi

Už v roce 1994, tehdy jako dvaadvacetiletý benjamínek, se objevil v americkém komediálním seriálu Konečně zazvonilo, nová třída. Následovaly menší role ve filmech Dívčí klub, Dvě sestry a Bomby pod Berlínem.

Objevil se rovněž v roli fotografa ve filmu V.I.P., a to po boku Pamely Anderson. Americký magazín People ho dokonce označil jako jednoho z 50 nejkrásnějších mužů na planetě.

Kobra 11 z něj udělala celebritu

Opravdu známým se však Christian Oliver stal až díky německému kriminálnímu seriálu Kobra 11, který se dodnes reprízuje i na českých televizních stanicích. Hrál komisaře Richtera, jednoho z parťáků Semira Gerghana v podání Erdogana Atalaye.

V seriálu ale nakonec vydržel pouze dvě série, protože od začátku cítil, že má na víc. V roce 2008 si zahrál ve filmu Valkýra, a to s Tomem Cruisem, ve snímku Speed Racer pak ztvárnil roli Snakea Oilera. Naposledy si zahrál ve filmu I Am Fear v roce 2020.

VIDEO: Připomeňte si Christiana Olivera v Kobře 11!

Zdroj: Youtube

Milovník adrenalinových sportů

Christian Oliver si rád užíval života naplno. Bavily ho vodní sporty, zejména pak sky-diving, potápění či surfing. Hrál ale také fotbal a trénoval box a kickbox. Byl však i umělecky zaměřený, rád maloval, fotografoval a hrál na bicí. Jeho velkým koníčkem bylo pak vaření a cestování. 

Dvě vymodlené děti

Hercovou životní láskou byla Jessica Mazur, která se dříve živila jako novinářka v Los Angeles. Svatbu měli v roce 2010. Dlouhých jedenáct let nemohla otěhotnět, dokonce se společně s Oliverem pokoušeli o děti pomocí umělého oplodnění.

A přestože vystřídali několik amerických klinik, nedařilo se. Zázrak však přišel v roce 2012, kdy se jim narodila dcera Madita, o dva roky později pak přišla na svět holčička Annik.

Ačkoli Christian s Jessicou během let překonal mnoho složitých okamžiků, v roce 2021 překvapivě požádal o rozvod. O dcery se však i nadále snažili pečovat s láskou a často společně jako jedna velká rodina.

Dovolená skončila tragédií

Na začátku letošního roku si herec společně s milovanými dcerami užíval dovolenou na jednom z ostrovů v Karibiku. Vše vypadalo jako idylka, ale poté se stalo něco, co nikdo nečekal.

Herec chtěl společně s dcerami využít k přeletu z karibského ostrova Petit Nevis do Svaté Lucie malého letadla. Krátce po vzletu ale nastaly problémy a letadlo se zřítilo do oceánu. Ačkoli na místo okamžitě vyrazili rybáři a záchranáři, bohužel se už nikomu nepodařilo pomoci. 

Pohádkové dědictví

Po sobě zanechal jmění ve výši v přepočtu asi 25 milionů korun. Jelikož zemřel náhle a nečekaně, nestihl napsat závěť. Se svou manželkou Jessicou se v červnu roku 2022 rozvedl a není jasné, kolik ze jmění jí připadlo nebo teprve připadne. Po herci zůstali na světě i jeho oba rodiče, otec Gerhard a matka Ursula, a měl ještě sestru Alexandru. 

Zdroj: Vlasta.cz, Hollywoodlife.com, Fresherslive.com, Jagranjosh.com, Csfd.cz

Související články