Možná už víte, že Chuck Norris dokáže rozdělat oheň tak, že o sebe tře dvě kostky ledu, nebo že nenosí hodinky, protože on určuje, kolik je hodin. Jeho život ale nebyl vždy plný humoru, naopak si zažil okamžiky, které ho dodnes budí ze snů.

Otec alkoholik

Legendární Chuck Norris se narodil 10. března 1940 v Ryanu v Oklahomě. V otci měl bohužel ten nejhorší možný vzor, protože to byl alkoholik, pro kterého byla rodina na posledním místě žebříčku hodnot.

Sám Chuck byl stydlivé, plaché a uzavřené dítě a ve škole v ničem nevynikal. Spolužáci ho bohužel často šikanovali, a to dost možná i proto, že má čerokíjské a irské kořeny. 

Bitka v baru mu změnila život

Když Norris odmaturoval, vstoupil do amerického letectva a stal se členem vojenské policie. Vůbec poprvé objevil kouzlo bojového umění, a to během služby na letecké základě Osan v Jižní Koreji.

Jednou se totiž při hlídce ocitl v baru a nedokázal usměrnit konflikt opilců. V tu chvíli si uvědomil, že potřebuje bojové dovednosti, a tak se začal psát jeho příběh.

Steve McQueen ho přivedl k herectví 

Norris se postupně stal mistrem světa v soutěžích karate, což dodalo důvěryhodnost jeho schopnostem coby instruktora bojových sportů.

Jemné dovednosti sebeobrany pak učil několik známých osobností – hudební skupinu Osmonds, Priscillu Presley, ale hlavně Stevea McQueena. Právě ten ho postupně přemluvil, aby se dal na hereckou kariéru.

Zdroj: Youtube

Donutili ho utkat se s Brucem Lee

Známým hercem se stal Chuck až v 80. letech, a to díky filmu Cesta draka z roku 1972, kde se setkal s Brucem Lee. Jednalo se o klíčové setkání dvou legend bojového umění na filmovém plátně.

Producent tehdy trval na tom, aby Chuck Norris přibral 20 kilo a vypadal před kamerou mnohem větší než Lee. „Proto ve filmu neprovádím kopy ve výskoku, nedokázal bych se odlepit od země,“ prozradil Chuck v roce 2007 v rozhovoru pro časopis Empire. 

Vlastní bojové umění

Na základě znalostí, které získal během dlouholetého tréninku Tang Soo Do a Tae Kwon Do vytvořil Norris svůj vlastní jedinečný systém bojových umění a filozofii, kterou nakonec nazval Chun Kuk Do.

Kromě bojových technik tento systém podporuje studenty v tom, aby se maximálně rozvíjeli a hledali v ostatních lidech jen to dobré. V roce 2015 pak byl přejmenován na systém Chucka Norrise. 

Skutečný Texas Ranger

Vůbec nejvíc ale Chucka Norrise proslavila role v seriálu Walker, Texas Ranger z 90. let, padouchy v něm naháněl dlouhých osm sezon. V roce 2010 byl pak Norris guvernérem státu Texas Rickem Perrym jmenován čestným členem Texas Rangers jako uznání jeho práce při zvyšování povědomí o této elitní jednotce.

Stejného vyznamenání se dočkal také jeho bratr Aaron, který se na seriálu podílel jako výkonný producent. 

Kolují o něm tisíce vtipů

Určitě ani vás neminuly četné vtípky na adresu Chucka Norrise. Věděli jste například, že Chuck Norris sice dvakrát napočítal do nekonečna, ale seriál Ulice dokoukal jen do půlky? A nebo, že je schopný chytit zloděje ještě před tím, než něco ukradne? Zajímavé jsou také jeho schopnosti za volantem, protože jako jediný člověk na světě dokázal dojet kruhový objezd až do konce. Nemusí doma uklízet, protože se špína bojí překročit práh jeho domu. No a je také jediný, kdo dokázal vypít na ex vodu z kohoutku.

Všechno je to samozřejmě humor, který naráží na jeho neskutečné schopnosti na filmovém plátně. Vždy si totiž dokázal poradit a neunikl mu žádný padouch.

Rozvod po třiceti letech

Svou první velkou lásku potkal Chuck Norris ve škole, nakonec se vzali v roce 1958, tedy v době, kdy mu bylo 18 let a Dianne Kay Holechek pak o rok méně. O čtyři roky později se jim narodil syn Mike a v roce 1964 pak Eric.

Manželství však nevydrželo a pár se rozešel v roce 1988 během natáčení filmu Delta Force po třiceti společných letech. Podruhé se Norris oženil v roce 1998 s o třiadvacet let mladší bývalou modelkou Genou O’Kelly. Po třech společných letech se jim narodila dvojčata Dakota Alan a Danilee Kelley.

Nemanželská dcera

Ani Norris není dokonalým mužem a má své kostlivce ve skříni. Tím největším je určitě nemanželská dcera. Herec během manželství s Diane Holechek potkal v roce 1962 jistou Joannu, se kterou si užil krásný večer, který skončil na zadním sedadle jeho auta.

Norris to bral jako jednorázový úlet, a proto neměl potřebu ženě prozradit, že je ženatý. Když se pak po roce narodila Joanně dcera Dina, neměl o tom ani tušení. Dozvěděl se to až v roce 1990, kdy mu dcera napsala dopis. 

Sám je ale pyšný na všech pět svých dětí. „Být otcem je jedno z největších božích požehnání, které může člověk zažít,“ vyjádřil se v roce 2017 v příspěvku ke Dni otců. 

Zdroj: Vlasta.cz, Kinobox.cz, Mentalfloss.com, Stripes.com

Související články