Nejdříve to vypadalo, že z ní bude inženýrka, oplývala totiž velkou inteligencí. Pak uklízela anebo hlídala děti. Jenže stačila jen fotka v novinách a život Cindy Crawford se otočil o 180 stupňů.

Bratrova smrt otřásla jejím životem

Budoucí světová topmodelka Cidney Crawford se narodila 20. února 1966 v DeKalbu v americkém státě Illionis. Byla druhá nejstarší že čtyř dětí rodičů Johna a Jennifer. Když jí bylo osm let, jejímu dvouletému bratrovi Jeffreymu diagnostikovali leukémii. Nakonec zemřel pár týdnů před svými čtvrtými narozeninami. 

„Vzpomínám si, že rodiče přišli domů a řekli nám to, já jsem v té době vůbec netušila, co to znamená. Cítila jsem ale, že to zasáhlo celou naši rodinu,“ popisuje Crawford s odstupem času. Smrt malého syna byla pro její rodiče spouštěčem krize, kterou nakonec manželství nezvládlo. Čtyři roky poté, co Jeffrey zemřel, se tak rozvedli. 

Premiantka třídy

Cindy byla krásná už od dětství, chlapci jí často nadbíhali a dívky zase záviděly její půvab. Na modeling to ale dlouho nevypadalo. Byla totiž pilnou studentkou a na střední škole dokonce premiantkou celé třídy. Zapsala se poté na Northwesternskou universitu v Chicagu, a to na obor chemické inženýrství. Nakonec ale nedokončila ani první semestr, zlákal ji showbyznys. Její tatínek z toho zrovna dvakrát radost neměl. „Měl za to, že je modeling jen jiný výraz pro prostituci,“ řekla Crawford. 

Fotka, která jí změnila život

Crawford jako náctiletá pracovala na různých brigádách. Přivydělávala si jako uklízečka, případně hlídala děti. Zajímavé je, že právě to ji nakonec dostalo do světa modelingu. A stačilo k tomu vlastně málo – jedna fotka z brigády, která se objevila v novinách. Tehdy si jí všiml člověk, který hledal nové modelky, a přesvědčil ji, že má na to, aby uspěla. Svou kariéru modelky tak začala už v pouhých 16 letech. Prvním úspěchem byla účast ve finále prestižní soutěže Look of the Year, kterou pořádala agentura Elite Models. Raketový vzestup ale začal až v roce 1986, kdy se přestěhovala do New Yorku na Manhattan, tam uzavřela s Elite Models smlouvu. 

Nebála se svléknout

Netrvalo dlouho a Cindy Crawford se dostala mezi největší hvězdy přehlídkového mola. Dokonce společně s Lindou Evangelistou, Christy Turlington, Naomi Campbell a Claudií Schiffer tvořila tehdejší nejúspěšnější a nejžádanější pětku modelek. V 80. a 90. letech se objevila na předních stránkách módních časopisů včetně těch nejprestižnějších, jako jsou Vogue, Harper’s Bazaar, Elle, People či Cosmopolitan. Byla ale také součástí reklamních kampaní pro Gianni Versace, Escada či Revlon. Natočila také reklamní spoty pro Pepsi. V roce 1988 nahá zapózovala pro pánský časopis Playboy. Ještě odvážnější pak byla o deset let později. Pravidelně byla vyhlašována jako nejkrásnější žena světa. Její aktivní kariéra modelky trvala do roku 2000. 

Zdroj: Youtube

Podlehla osobnímu kouzlu Richarda Gerea

Její krása lákala nejenom modelingové agentury, ale pochopitelně i muže. V roce 1987 se Cindy seznámila s hollywoodskou hvězdou Richardem Gerem a byla to láska na první pohled. „Začali jsme spolu vlastně hned chodit,“ svěřila se Crawford. „Když jsem byla s ním, tak jsem se také stávala známou.“

V roce 1991 se pak vzali v kostele The Little Church of The West Las Vegas, a to ve stejné kapli, jako se brali Billy Bob Thornton a Angelina Jolie. Svatba byla pouze se dvěma svědky. Jenže harmonie a idylka v jejich vztahu dlouho nevydržela. „Netrávili jsme spolu dost času,“ svěřila se Crawford pro časopis People. „Mysleli jsme si, že když se jednou za čas uvidíme u večeře, bude to stačit, ale nestačilo.“ Nakonec se tak po čtyřech letech společného života rozvedli. 

Osudová agentova svatba

Svého prince na bílém koni se ale modelka přece jenom dočkala. S bývalým modelem Randem Gerberem se poprvé potkala na svatbě svého agenta. Modelka ale tehdy nebyla na další vztah připravena, cítila, že je ještě příliš brzy na to, pustit do svého srdce dalšího muže. S Gerberem ji tak první dva roky pojilo jen přátelství. „Pak jsme si řekli, že se máme opravdu rádi,“ vysvětlila. V roce 1998 se vzali a o rok později přivedli na svět syna Presleyho, za další dvě léta pak dceru Kaiu.

Děti jdou ve stopách slavných rodičů

Už během raného mládí se začaly modelingu věnovat obě děti Cindy Crawford a Rande Gerbera. Krásná Kaia dokonce působí jako klon své maminky. Není divu, že už ve svých třinácti letech podepsala smlouvu s prestižní modelingovou agenturou IMG. V následujících letech se Kaia objevila na své první obálce a od té doby už stihla spolupracovat se značkami Chanel, Prada, Tom Ford nebo Versace. V roce 2016 si pak také odbyla svůj debut coby herečka, a to ve filmu Sister Cities. Mladičká modelka je pochopitelně zadaná a v současné době randí s hercem Austinem Butlerem. 

Zdroj: Vlasta.cz, Biography.com, Britannica.com, Mmamamia.com, Wikipedia.org

Související články