Hereččini předci sice pocházeli ze Sicílie, ale narodila se v Tunisku. Její dětství rozhodně nebylo jen idylické. Zažila totiž boje v rámci druhé světové války, a dokonce se přímo na budovu, vedle které s rodinou žila, zřítila bomba.

Malé holčičce ani jejím rodičům se ale naštěstí nic nestalo. Rozhodně to nelze považovat za šťastné vzpomínky na dětství.

VIDEO: Krásná Claudia Cardinale. Podívejte se na video o jejích slavných rolích.

Zdroj: Youtube

Korunku miss získala náhodou

Po studiích měla tato nápadně krásná žena v plánu pracovat jako učitelka, ale nakonec se k tomu nedostala. Byla totiž vybrána z davu a otitulována jako nejkrásnější Italka v Tunisku. Soutěže krásy se ale původně neúčastnila, pouze v sále prodávala lístky do tomboly.

Přítomní si ale všimli její krásy, vytáhli ji na pódium a na hlavě jí k jejímu překvapení přistála korunka. Díky ní se následně dostala na filmový festival v Benátkách, kde si jí zejména díky kráse všimli filmoví tvůrci.

Ze znásilnění se narodil syn, kterého tajila

Chtěli z ní udělat filmovou hvězdu, ale problém byl v tom, že devatenáctiletá Claudia byla v té době těhotná. Šlo o důsledek znásilnění, kterého se měl dopustit jeden z jejích obdivovatelů.

Producent Frank Cristaldi, který se Claudie ujal, ovšem rozhodl, jak to udělají. Těhotenství utajili a herečka odjela tajně porodit do Londýna.

Chlapečka následně přijali za vlastního její rodiče a byl oficiálně vydáván za hereččina bratra. Novináři ale v polovině šedesátých let odhalili, jak to ve skutečnosti je.  

Partner jí zakazoval přibrat a měnit účes

S Frankem Cristaldim měla herečka uzavřenou velmi přísnou smlouvu, která jí mimo jiné zakazovala přibrat a změnit účes i způsob líčení. I přesto jejich pracovní vztah přerostl do osobní roviny a několik let spolu chodili.

Některé zdroje uvádějí, že se i vzali, ale Claudia Cardinale tvrdí, že nikdy vdaná nebyla. Její dcera ovšem následně uvedla, že si její matka Franka vzala v Las Vegas, ale v Itálii nebyl sňatek uznán.

Jejich románek nicméně trval do roku 1975, kdy se herečka dala po rozchodu dohromady s režisérem Pasqualem Squitierim. Mají spolu zmíněnou dceru Claudii.

Natáčela čtyři filmy ročně, ale peníze neviděla

Herečka během své kariéry natočila kolem 150 filmů, ale zpočátku ji kvůli charakteristickému chrapláku museli předabovat. Potom se ale režiséři rozhodli její specifický hlas ve filmech ponechat, ostatně i díky němu byla výjimečná.

Přestože v době své největší slávy točila i čtyři filmy ročně, peníze z nich prý žádné neviděla. Všechny totiž chodily na účet jejímu partneru Frankovi. Když se zamilovala do Pasquala Squitieriho, neměla prý na účtu vůbec nic.

Mezi její neznámější filmy patří Tenkrát na Západě, Osm hrozných nebo Růžový panter. Zahrála si po boku předních hvězd, kterými byli Alain Delon, Sean Connery nebo Jean-Paul Belmondo.

Objevovala se i na divadelních prknech, kde byla také velmi úspěšná. Jako velvyslankyně organizace UNESCO se zaměřovala na ochranu ženských práv v Tunisku, kde se narodila. Momentálně žije v Paříži.

Zdroje: vlasta.cz, latimes.com, csfd.cz, culturaldaily.com, en.italy4.me

Související články