Dnešní díl Ulice začíná v bytě Hany, která v bolestech v leží v posteli. Když jí ale Vanda nabídne, že s ní zůstane, nesouhlasí a posílá ji domů za Luďkem. Vanda se dozví, že Hana lékařům neprozradila, kolik léků na bolest dohromady bere. 

Hana jí nakonec slíbí, že se o tom poradí se svým neurologem. Když to udělá, dozví se, že pád způsobilo to, že rychle přestala brát léky. Abstinenční příznaky má ale skoro za sebou a bude jen lépe. Musí ale dbát na správné dávkování, jinak jí hrozí odvykačka. 

Tajemství prozrazeno

Michal se Žofkou se moc těšili, že si spolu užijí romantické chvilky na chatě. Jenže když o tom doma Žofka řekla mamince, zrovna radostí do stropu neskákala. „Vypadlo z ní, že pokud se trochu opiju, tak určitě ztratím zábrany a vyspali bychom se spolu,“ svěří se Žofka Michalovi, se kterým už přitom potají dávno sexuálně žije. Žofka poté přizná, že se neudržela a mamince řekla celou pravdu. 

Iva vše dávno ví

Dušková běží ještě začerstva vyzradit Ivě, že Michal s její dcerou Žofií regulérně spí. „Ráno jsem mluvila se Žofií a neuvěříš, co jsem se dozvěděla,“ říká po příchodu a prosí Ivu, aby šli někam, kde na vše budou mít více soukromí. „Nejsem prudérní a nechci mít ze Žofie jeptišku, ale ta chata je trochu moc,“ nechce o nápadu dovolená na chatě u Kaštana ani slyšet.

Nakonec se dohodnou, že děti musejí mít na chatě dozor a přes to nejede vlak. Když to ale Iva řekne doma Michalovi, pochopitelně se mu to nelíbí. 

Jako tělo bez duše

Kristýna je otrávená, stále se trápí kvůli Daliborovi. „Podle mě se prostě nikdy nerozvede, vyhovuje mu to,“ prozradí Blance. Ta jí doporučí, aby Daliborovi řekla, že mu chce na předávání novinářských cen dělat doprovod. Kristýna o tom nechce ani slyšet, ale nakonec se jí to rozleží v hlavě a skutečně to Daliborovi řekne. Když souhlasí, vykouzlí tím Kristýně úsměv na tváři.

Vilda je pasován na dědečka

Ačkoli ještě nedávno Lumír nemohl Vildu ani cítit, už spolu začínají mít až přátelský vztah. Dokonce ani nic nenamítá, když se Lexík rozhodne říkat mu „dědo“. Napadne ho to v okamžiku, kdy mu Vilda přinese dárek v podobě nového domečku pro potkana Zoru. Aby té familiérnosti nebylo málo, tak si ještě Lumír s Vildou potyká. 

Stále v zajetí hazardu

Vanda si nedá pokoj a doma znovu zkouší štěstí v internetovém casinu. Tentokrát ale překvapivě sklízí úspěchy a raduje se. Když domů dorazí Luděk, překvapí ho, že má Vanda dobrou náladu.

„Pár dnů jsem se na tebe bál promluvit, teď seš jako mílius, nerozumím tomu,“ odhalí své pocity. Vanda se vymluví, že si dělala starosti o Hanu, čemuž Luděk uvěří a její tajné hrání rulety po internetu tak i nadále zůstane neprozrazeno.

Kaštan jako největší drbna

Vítkovi je divné, že se zvýšení nájmu týká všech v domě, jen jeho ne. Zastaví se tak u Vlasty Peška a pokusí se zjistit důvod. „Všichni víme, že na tom teď nejste dobře,“ připomíná Vítkovi soudní spor jeho manželky Ivy, který rodině vezme stovky tisíc.

Vítek chce okamžitě vědět, kdo o jeho rodině rozhlašuje, že nemá ani na nájem. Když mu Vlasta přizná, že vše prozradil Kaštan, vytočí se Vítek doběla. „Iva bourala a musíme zaplatit odškodný, ale nejsme žebráci,“ řekne Vlastovi. 

Když Vítek dorazí domů a svěří se rodině, nebere si servítky. „Tak, vážení, já až potkám Kaštana, tak ho roztrhnu jak hada,“ řekne Ivě a Michalovi. Doma se pak s Ivou shodnou, že jim vlastně pomáhá každý z okolí. „Kaštan, ten ať si dá na mě velkýho bacha,“ dodává Vítek. Co se asi tak stane, až se s ním skutečně setká? Nechme se překvapit. 

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz 

Související články