Slávek Boura se narodil 1. května 1964 v ukrajinské Oděse, o rok později se ale s rodinou přestěhovali do Prahy. Už ve čtrnácti letech hrál Boura ve školní kapele, později pak i v dalších skupinách na střední škole.

Jedna z nich, konkrétně E.A.P., dokonce připravila muzikál Nos a na pražském kole Rockfestu byla v roce 1988 oceněna jako Objev roku. 

Možná vás překvapí, že Slávek v Praze vystudoval obor speciální pedagogika na Karlově univerzitě. Vlastně tak nechybělo málo, aby hned po studiích pracoval ve školství, a nikdy tak nebyl součástí showbyznysu.

Osudové setkání v rádiu

Čtyři roky po revoluci získal Slávek Boura místo na Radiu Kiss, kde si vůbec poprvé vyzkoušel práci moderátora. Seznámil se tam také s právničkou Markétou Mayerovou a brzy spolu vytvořili oblíbenou moderátorskou dvojici. Díky TV Nova moderovali pořady Snídaně s Novou, Dobré bydlo či Vabank.

Legendární Rande

Vůbec největší popularitu ale získali díky pořadu Rande. Jednalo se vlastně o novodobou seznamku, kde se Boura s Mayerovou snažili dávat dohromady soutěžící, kteří v životě marně hledali lásku.

„Lidé dnes mají z Rande zpětně legraci, ale kdyby byli na místě soutěžících, třeba bychom si legraci dělali právě z nich,“ řekl zkraje letošního roku Slávek Boura. 

Zdroj: Youtube

Vztah se vyčerpal

Boura s Mayerovou nebyli sehraní jen před kamerou, ale i mimo ni. Z přátelství se rychle stala láska, v roce 1997 se vzali a narodila se jim dcera Agáta. Ačkoli jim ale zpočátku vyhovovalo, že společně nejen žijí, ale i pracují, později to byl problém.

„Náš vztah se vyčerpal, já jsem navíc introvert a Markéta extrovert. Ale tak se to ve vztazích stává,“ prozradil Boura, který se s Mayerovou rozvedl v roce 2008.

Markéta Mayerová byla jeho v pořadí druhou manželkou, o své první ženě Lence ale Boura nikdy moc nemluvil. Ví se jen, že spolu mají dva syny.

Neúspěšné podnikání

Když Boura skončil v televizi, zkoušel štěstí ve světě podnikání. Získal dokonce finanční podporu tehdejšího ministerstva informatiky a založil kontroverzní lifestylový informační server Peprnet.

Od začátku byl ale server tvrdě kritizován. Zejména kvůli tomu, že připomínal „obyčejný“ bulvár a ten by jako komerční subjekt neměl být státem podporován. Nakonec Peprnet vydržel na internetu pouhé tři roky, pak zkrachoval.

Podmínka kvůli vydírání

Neúspěch v podnikání ho sice mrzel, ale do daleko větších problémů se dostal Slávek Boura až o něco později. V roce 2013 byl obviněn z vydírání, protože měl přiložit k hlavě neznámého podnikatele elektrický paralyzér a nutit ho, aby podepsal směnku na 90 tisíc korun, které mu dlužil.

Ačkoli státní zástupce navrhoval osm let nepodmíněně, Boura nakonec od soudu odešel s podmíněným dvouletým trestem. 

Věděli jste, že je Slávek Boura dědečkem?

Jsou tomu tři roky, co se v pořadu Face to face Slávek Boura svěřil, že má první vnoučátko. „Jsem čerstvý děda, ale nesmím to říkat. Syn mi zakázal, abych to ventiloval na sociálních sítích i s fotografiemi,“ uvedl s tím, že je na to moc pyšný. Dědečkem se stal díky jednomu ze synů, které má z prvního manželství. „Kluci oba dva dělají v hoteliérství, jsou vysocí manažeři a jde jim to,“ dodává Boura.

Hrozilo mu 18 let vězení

Ještě hůře pak bylo Bourovi, když se stal součástí kauzy pašování drog. Policie ho obvinila, že v letech 2014 až 2016 spolupracoval s mezinárodním zločineckým gangem a přepravoval do zahraničí nejméně 780 kilogramů drog v ceně přes 2 miliardy korun.

Slávek Boura od začátku tvrdil, že je nevinný a do zahraničí prý jezdil proto, že zpracovával bedekr pro novou cestovní kancelář. 

Až v minulém roce byl nakonec Boura zproštěn viny ve všech bodech obžaloby. „Po šesti letech mediálního trestu mám z toho radost, ale věděl jsem, že to jinak dopadnout nemůže,“ měl radost z konečného rozsudku.

Skončil přece jen ve školství

Dnes se zdá, že Slávek Boura prožívá snad nejkladnější období svého života. Možná dokonce po letech našel i své skutečné životní poslání.

Vystupuje s programem Logo Hrátky Slávka Boury v mateřských a základních školách. Vlastně tak po letech v showbyznysu dělá to, co v minulosti vystudoval.

Jeho vystoupení jsou interaktivní, zábavná, ale i motivační. Zaměřené jsou také na správné dýchání a procvičování mluvidel. Boura ale na uměleckou branži nezanevřel a dodnes moderuje společenské akce a také hraje v divadle.

Zdroj: vlasta.cz, novinky.cz, dotyk.cz, denik.cz, csfd.cz

Související články