Thomas Neuwirth se narodil 6. listopadu 1988 v rakouském Gmundenu. Už od mládí miloval extravagantní styl a netajil se tím, že chce vytvořit něco výjimečného, čím by se odlišil od ostatních. A tak po dokončení střední školy Höhere Lehranstalt für Mode und Bekleidungstechnik ve Štýrském Hradci dal vzniknout postavě Conchity Wurst.

Zdroj: Youtube

Kontroverzní proměna

Z Conchity Wurst se stala rakouská zpěvačka, která se charakterizuje svým femininním vzezřením, tedy dlouhými vlasy, ženskými šaty, líčením i obutím na vysokých podpatcích. Stále se však jedná o muže, kterého reprezentují husté vousy. Skrze tuto postavu chce Thomas Neuwirth světu dokázat svou netoleranci k odlišnostem. Dále chce poukázat na globální problém toho, že lidé nejsou schopní přijímat změny pohlaví, změny životního stylu a ani vzhledu.

Conchita Wurst se postupem času dostala na přední příčky světových hitparád. V roce 2012 obsadila druhé místo v národním kole Eurovision Song, které se pořádalo v Rakousku. O dva roky později rakouská veřejnoprávní televize zpěvačku nominovala jako reprezentantku na celosvětovou Eurovizi, což vzbudilo mezi diváky opravdu bouřlivé reakce.

Výhra na Eurovizi a konec jedné éry

To ale její účasti nijak nebránilo, a proto 10. května 2014 Conchita se svou písní Rise Like a Phoenix a ziskem 290 bodů zvítězila v mezinárodním finále v Kodani. Následovaly další a další úspěchy, až se její písničky rozezněly rádiovým éterem po celém světě. V Praze Conchita zazpívala v roce 2017.

Přišel velký comeback

V roce 2019 Thomas Neuwirth šokoval celý svět, když se rozhodl nechat svou postavu zemřít. Na pár dnů se odmlčel na všech sociálních sítích až do onoho dne, kdy představil své nové já. Thomas Neuwirth už není vychrtlina. Osvalil se a nyní vypadá mnohem mužněji. A ačkoliv stále chodí oblékaný jako Conchita, v dámském oblečení a pod vrstvami make-upu prezentuje své mužské ochlupené tělo. Do dnešního dne se věnuje pěvecké kariéře.

Zdroje: vlasta.cz esctoday metro.uk Instagram

Související články