„My jsme se se Stáňou do té doby neznaly, ale spřátelily jsme se při práci na seriálu,“ prozradila Miriam Chytilová, která v seriálu propůjčila hlas Rachel Greenové. „A co víc, nakonec jsme spřátelily i naše rodiny,“ dodala s tím, že seriál se daboval něco přes dvacet let.

Zdroj: Youtube

Stejně jako americké herečky i jejich české dabérky během té doby žily své životy, takže například Stanislava Jachnická dabovala porod trojčat své postavy Phoebe týden po vlastním porodu. Ostatně i Phoebe byla tehdy těhotná a snad i proto tvůrci seriálu přišli s nápadem, aby odnosila děti svému bratrovi a jeho manželce.

Hlasy známých hereček

„Za ty roky se skamarádily i naše děti a především my dvě,“ pokračovala Miriam Chytilová s tím, že se znají přes dvacet let a v různých životních obdobích si pomáhaly. „Stáňa už byla tenkrát zkušená matka, už jedno dítě měla, ale já ještě ne, mně se narodily až u toho seriálu,“ popsala Miriam, která propůjčila hlas nejen Jennifer Aniston, ale její hlas můžeme zaregistrovat i ve filmech s Anne Heche, Jodie Foster či Meg Ryan.

Stanislava Jachnická si dodnes pochvaluje, že měla možnost na kultovním seriálu spolupracovat. Už proto, že v něm mohla předvést Phoebinin nezapomenutelný bezprostřední zpěv. „Po mě většinou nikdo nikde nechtěl, abych zpívala, u Phoebe se to ale hodilo,“ dodala především divadelní herečka, která kromě Lisy Kudrow dabuje například Juliette Binoche.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima

Související články