Jako představitel Jamese Bonda si může zapsat několik prvenství. Je to první Bond, který se narodil poté, co seriál s atraktivním agentem začal. Bondovská série začala oficiálně s Dr. No v roce 1962 a Roger Moore, který hrál tehdy Bonda, se narodil v roce 1927. Další představitel Timothy Dalton v roce 1946, Pierce Brosnan v roce 1953 a Daniel Craig v roce 1968.

Zdroj: Youtube

Jeden z nejnižších Bondů

Craig je také nejnižším Bondem v historii, měří „pouhých“ 178 centimetrů. Laťku vysoko nastavil Sean Connery, který měřil 188 cm. Timothy Dalton měl 187 cm, Pierce Brosnan 186 cm a Roger Moore 180 centimetrů.

Výška byla zpočátku kontroverzním aspektem, ale nakonec to až takový problém nebyl, protože Craig dokázal, že má neuvěřitelný pohybový talent a také charisma. Všem svým bondovským předchůdcům rozhodně ostudu neudělal.

Atlet s horou svalů

Není divu, že jako James Bond předváděl kouzla se svým tělem. Vyrůstal v Hoylake, přímořském městě na západě Británie, přímo u řeky Dee. Tam se také projevil jeho sportovní talent, hrál rugby za místní tým Hoylake RFC.

Vše, co tedy ve filmech o Jamesu Bondovi předváděl, předváděl absolutně bez potíží a sám. Přesto během natáčení Bonda utržil mnohá zranění, a jak se svěřil, nebylo dne, kdy by si neublížil.

Začal hrát už ve 14

Dnes patří k nejpopulárnějším hercům současnosti. A přestože je známý především jako představitel agenta 007, jako středoškolák začínal jako Romeo ve školní inscenaci Romeo a Julie.

Po skončení školy uspěl v konkurzu do National Youth Theatre a přestěhoval se do Londýna. Pak debutoval už jako profík v další shakespearovské inscenaci, ve hře Troilus a Kressida.

Kdo je jeho Bond girl

V roce 2011 se tajně oženil s herečkou Rachel Weisz (známou z filmu Mumie). Oba už za sebou měli jedno manželství, snad proto proběhla jejich svatba v podstatě tajně.

Žádné stovky hostů a nekonečné stoly šampaňského a jídla. Tihle dva měli na svatbě pouhé čtyři hosty, jedním z nich byl tehdy pětiletý syn Rachel a Craigova dospívající dcera. „Prošlo nám to a musím za to poděkovat spoustě lidí,“ řekl tehdy.

Soukromí si přísně hlídá

Daniel Craig patří k celebritám, které veřejnosti nic ze svého soukromí nesdělují. Ve světle reflektorů dokáže skoro cokoli, pokud jde o manželství s Rachel, to udržuje téměř v tajnosti. Včetně podrobností týkajících se jejich dcery, která se narodila v roce 2018.

„Jsem zamilovaný a jsem šťastný,“ řekl během rozhovoru pro britskou verzi časopisu GQ a dál se k tomu odmítl vyjadřovat. Sdílná není ani Rachel Weisz, která v roce 2018 pouze prozradila: „Nikdy jsem si nemyslela, že se znova vdám, než jsem potkala Daniela. Nebyla to moje ambice. Pak se to prostě stalo.“

Dobrák od kosti

Daniel Craig nemluví moc ani o charitativních aktivitách, přitom podle Look to the Stars během své kariéry přispěl na 38 nejrůznějších charitativních akcí. Angažuje se například v organizaci, která poskytuje pomoc ohroženým dětem.

V roce 2022 třeba vyzývá ve videu veřejnost k tomu, aby pomohla dětem žijícím v chudobě, aby mohly zůstat v zimních měsících v teple. Spoustu financí také poskytl organizaci pro prevenci sebevražd.

Jde příkladem, už nekouří

Zdá se, že Craig je odhodlaný během svého života velkou část majetku rozdat těm, kteří to potřebují. V rozhovoru pro The Independent řekl: „Nelíbí se mi myšlenka dědictví, raději bych se ho zbavil nebo ho rozdal, než zemřu.“ Aby se tak nestalo v nejbližší době, herec přestal před pár lety kouřit.

Kdysi sice cigareta patřila k poznávacímu znamení agenta 007, dnes už je ale podle Craiga jiná doba. „Vlastně nevím, jak to moji předchůdci dokázali, když hulili jako komín.“

Zdroj: vlasta.cz, screenrant.com, gq.com, looper.com

Související články