Zpěvák Daniel Hůlka se narodil 1. června 1968 v Praze. Už v dětství se u něj projevoval hudební talent. Hrál na flétnu, klarinet a klavír, na základní škole navíc chodil na kroužek kreslení.

Během studií na gymnáziu hrál závodně volejbal, ovšem kvůli zdravotním problémům musel sportovní kariéru předčasně ukončit. Po gymnáziu nastoupil na Pražskou konzervatoř, kterou vystudoval pod vedením Zdeňka Jankovského. 

Z opery až ke Draculovi

Zpočátku se Daniel Hůlka věnoval opernímu zpěvu. Vynikající byl například jako Don Giovanni Escamilia v opeře Carmen. Pak ale přišel pro něj zlomový rok 1995 a stala se z něj hvězda. Vyhrál konkurz na hlavní roli v muzikálu Dracula a stal se známým pro širokou veřejnost.

Později se proslavil také rolemi v muzikálech Bídníci či Monte Christo. V roce 1999 získal svou první filmovou roli, a to krále Brambase v pohádce Z pekla štěstí, poté se objevil i v pokračování.

Zdroj: Youtube

Žhavé románky

Není žádné tajemství, že Daniel Hůlka vždy oplýval velkým charismatem a přitahoval ženy. Dodnes se rád chlubí, že jeho postelí jich prošly stovky. Během studií randil s cvičitelkou aerobiku Olgou Šípkovou.

Bulvární novináři ho spojovali také s Lucií Bílou, a to v době, kdy hrál v Draculovi. Blízko měl mít také ke zpěvačce Monice Absolonové a herečce Adéle Gondíkové. To ale byly patrně jen krátkodobé známosti.

Zpěvačka ho podvedla s Renčem

Mnohem vážněji vypadal vztah s o devatenáct let mladší zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, která se proslavila v soutěži Česko hledá SuperStar. Přestože spolu měli velké plány a Hůlka si ji chtěl vzít, nakonec se rozešli. Důvodem byla zpěvaččina nevěra s režisérem Filipem Renčem.

S další partnerkou, tanečnicí Libuší Haraštovou (dnes Rohlíčkovou), už Hůlka před oltářem skončil. Vzali se 1. června roku 2002 na Svatém Kopečku u Olomouci, a to jen pouhý měsíc poté, co spolu začali chodit. Jenže po půl roce přišla krize a v roce 2004 i rozvod. 

Přežil vlastní smrt

Smůla v lásce ale zpěváka nedostala na takové dno jako zdravotní problémy. V březnu roku 2012 byl hospitalizován v Nemocnici Na Bulovce kvůli akutnímu zánětu slinivky břišní. Na jednotce intenzivní péče tehdy bojoval o holý život.

„Bylo to o vlásek. Když mě doktor Ditl propouštěl z nemocnice, řekl mi, že jsem to měl v poměru život a smrt tak padesát na padesát. Přežil jsem, ale bylo to strašný,“ prozradil Daniel v rozhovoru pro Blesk.

Takříkajíc na „smrtelné posteli“ si Daniel Hůlka slíbil, že už bude „hodný“. Následující dva roky musel držet přísnou dietu, nemohl jíst nic mastného a konzumovat alkohol. „Ze začátku jsem mohl jíst v podstatě jen dušenou mrkev,“ svěřil se. 

Rodina ho dělá šťastným

Hůlka se také nikdy netajil tím, že má své démony, se kterými musí bojovat. V minulosti se potýkal s depresemi a panickými atakami. Hodně mu pomohlo, když poznal svou osudovou lásku, kterou je o třiadvacet let mladší průvodkyně Barbora.

S tou se seznámil na vlastním koncertu. „Bylo nám spolu fajn, vyměnili jsme si čísla, psali jsme si a najednou z toho vznikl moc hezký vztah,“ prozradil Hůlka pro CNN Prima NEWS. 

V roce 2017 si Barboru vzal v Las Vegas a o rok později se jim narodila dcera Rozárka, která je středobodem jeho vesmíru. „Dítě a láska zametly všechny neduhy. Nikdy jsem nebyl šťastnější,“ říká Hůlka. 

Dcera s ním hraje v divadle

Dnes tvoří Daniel Hůlka se svou dcerou Rozárkou nerozlučnou dvojkou. Dokonce s ním i hraje v divadle ve hře Prodaná nevěsta. Nemusel ji ale nutit, ona si naopak to, aby s tatínkem mohla chodit do divadla, sama vyprosila.

„Když měla poprvé premiéru, zpívala Leontýnku z Ať žijí duchové, neměla žádné nervy, zpívala to naprosto dokonale a já jsem stál v portále a tekly mi slzy. Úplně mě to dostalo,“ odhalil své pocity v exkluzivním rozhovoru pro Vlastu.

Zdroj: vlasta.cz, zeny.iprima.cz, csfd.cz, extra.cz, cnn.iprima.cz

Související články