Samozvaný král rozkoše i bonviván, který si života užíval plnými doušky. Nejčastěji oblékal žluto-zlatou, aby zářil jako slunce, a nebál se ani zvířecích nebo květinových vzorů. Jeho vystoupení byla vždy plná ohňostrojů, třpytek, flitrů, květin, barevného peří a tropických prvků, díky čemuž připomínala brazilský karneval. Lidé ho milovali i nenáviděli zároveň, jeho show však dokázala strhnout každého bez rozdílu.

Zdroj: Youtube

Pochován poblíž dlouholeté kamarádky

Před čtyřmi lety, 26. března 2019, se však objevila zpráva, že milovník extravagance zemřel. Smrt to byla náhlá. Příčinou byl infarkt v důsledku neléčeného vysokého krevního tlaku. Letos by Daniel Nekonečný, jehož urna s částí ostatků je uložena na hřbitově v Praze-Malvazinkách poblíž kamarádky Evy Pilarové, oslavil 57. narozeniny.

Studoval herectví, pracoval jako hrobník

Český šoumen se narodil v Boskovicích. Pocházel ze tří sourozenců, z nichž je dnes naživu už jen sestra Lenka. Bratr Zdeněk zahynul před mnoha lety při autonehodě. Odmala ho lákalo herectví. Nebylo proto překvapením, že po maturitě jeho kroky vedly na pražskou DAMU, kde strávil dva roky. Cítil však, že jeho posláním je rozdávat radost skrz hudbu. Než se ale tak stalo, vyzkoušel si nespočet různorodých povolání – pracoval třeba v porodnici, nebo jako hrobník.

Popularitu ve světě showbyznysu následně získal coby zpěvák kapely Laura a její tygři, s níž nahrál oblíbené hity Sexy Hafanana či Jsem boss. Později vystupoval se svou skupinou Šum svistu.

Zdroj: Youtube

Před televizními kamerami se poprvé objevil v roce 1987 v zábavní talk-show Manéž Bolka Polívky. Vídat jsme ho však mohli i v pořadu Na vlastní nebezpečí moderátorské dvojice Martina Dejdara a Petra Vacka, jako porotce pěvecké soutěže DO-RE-MI, kterou provázela Sabina Laurinová a Pavel Trávníček, u Jiřího Krampola v pořadu Nikdo není dokonalý a několikrát zavítal i za Janem Krausem do oblíbeného Uvolněte se, prosím. Později byl i hostem Partičky nebo pořadu Limuzína, ve kterém známé osobnosti zpovídá Míra Hejda. Se svými ohnivými show se také pravidelně účastnil nejrůznějších silvestrovských estrád.

Ve filmu vedle Holubové a Mádla

Objevil se však i ve filmu. Jeho nejznámějším počinem byla role v komedii Jak se krotí krokodýli, kde si zahrál po boku Miroslava Etzlera, Václava Postráneckého, Evy Holubové nebo Jiřího Mádla. Naposledy svými bílými zuby, květinovými věnci a záplavou prskavek zazářil v roce 2016 v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz Daniel Nekonečný - životopis | OSOBNOSTI.cz wikipedia.org

Související články