Kdokoli kdy spatřil vystoupení Daniela Nekonečného, odnesl si z něj zážitek na celý život. Miloval bizár všeho druhu a občas hrozilo, že během jeho show vypukne požár. I tak ale o něj měli všichni zájem, protože z něj sršela pozitivní energie.

V těchto dnech uplynulo pět let od okamžiku, kdy byl nalezen mrtvý v pronajatém domě v pražských Řeporyjích.

V mládí se učil hrobařem

Zpěvák Daniel Nekonečný se narodil 29. června v jihomoravských Boskovicích. Odmalička toužil být slavný a středem pozornosti, a proto mu brzy Boskovice začaly být malé. Přesunul se proto do Prahy, kde se pokoušel vystudovat DAMU, ale nakonec tam vydržel pouhé dva roky. 

Než se z něj stal král rozkoše, vyzkoušel různá povolání. Daniel se nějakou dobu živil například jako pomocník v porodnici, nebo dokonce jako hrobník. 

Miloval všechno žluté

Kariéra Daniela Nekonečného začala v kapele Laura a její tygři, v roce 1990 pak založil vlastní skupinu Šum svistu, s níž nahrál hity jako Sexy Hafanana nebo Jsem boss.

Vystoupení často připomínala brazilské karnevaly. Nekonečný miloval žlutou barvu a také exotická zvířata jako lvy, tygry či papoušky. 

„Jsem lovec čarokrásných okamžiků, které po světě lovím, a zakládám detašovaná pracoviště ministerstva rozkoší,“ říkal o sobě Daniel Nekonečný. Po revoluci se stal symbolem bizarní a divoké show, která přitahovala davy lidí.

Velmi si ho oblíbila také zpěvačka Eva Pilarová, která s ním nazpívala několik duetů. „Z Dana vždycky pršelo zlato,“ říkávala o něm.

Zdroj: Youtube

Amazonské pralesy ho dobíjely energií

Nebylo náhodou, že Nekonečný pro svá vystoupení bral inspiraci v latinskoamerických rytmech. Rád totiž jezdil do pralesů takzvaně „dobíjet baterky“. Netajil se tím, že se setkával se šamany a experimentoval s různými kouzelnými lektvary, díky kterým byl schopen měnit stavy svého vědomí.

Často kvůli tomu jeho energické show vzbuzovaly spekulace, jestli nebere drogy. Takovým povídačkám nahrával i jeho zářivý umělý chrup, protože například pervitin zuby dokáže zničit. Mnoho jeho kolegů ale podobné spekulace vyvracelo. 

„Když jsou lidi na fetu, většinou je to na nich poznat, odcházejí třeba na záchod, ale u Dana to tak nebylo. On byl sice jako uragán, ale nikdy jsem si za ty hodiny, co jsem s ním strávila, nevšimla, že by pil nebo měl potřebu si odběhnout, jak to dělají ti, kteří se občas něčím povzbuzují,“ řekla o něm herečka a moderátorka Eva Decastelo.

Miloval své fanoušky, ženám říkal bohyně

Zpěvák si vážil každého svého fanouška. Kdykoli se s ním chtěl někdo vyfotit nebo i obejmout, neměl s tím problém. Byl také milovníkem žen, které nazýval bohyněmi.

Měl doma hotovou půjčovnu kostýmů

Daniel Nekonečný miloval bizár a vše, co se vymyká běžnému životu. Vědělo se o něm, že má doma více kostýmů než průměrná půjčovna. „Mám už tak velkou kostymérnu,  že bych mohl fundusem konkurovat filmovému Barrandovu nebo přímo Hollywoodu,“ řekl v rozhovoru pro iDnes. 

Nevlastní dceru vychovával jako svou vlastní

Ačkoli zpěvák miloval všechny ženy, jeho životní láskou byla Zuzana Kardová, se kterou strávil téměř dvacet let svého života. Její dceru Terezu dokonce vychovával jako svou vlastní, za což si ho Kardová hodně vážila. „Přijal ji jako svou vlastní. Říkal si praotec,“ prozradila.

Film, který nikdy nevznikl

Život Daniela Nekonečného pochopitelně dodnes láká filmaře. Režisér Dan Pánek měl dokonce v plánu o něm natočit dokument, nicméně mu vystavila stopku zpěvákova sestra Lenka, jeho jediná žijící příbuzná. Měla nejspíš strach z toho, co všechno by se ve filmu objevilo. Říkalo se například, že se Nekonečný třikrát léčil ze svých závislostí.

Předpověděla jeho smrt

V posledních letech svého života bydlel Daniel v pronajatém domě v pražských Řeporyjích sám, protože ho jeho partnerka Zuzana Kardová po více než devatenácti společných letech opustila.

„Najednou jsem potřebovala být sama, Dan to nechtěl, ale odešla jsem, nicméně jsme zůstali i nadále přáteli,“ prozradila Kardová.

Sama ale cítila, že neřízený způsob života může brzy skončit katastrofou. Nekonečnému proto řekla, že pokud bude takto pokračovat dál, do pěti let zemře. A bohužel měla pravdu.

Zpěvák byl 26. března 2019 nalezen mrtvý v domě v pražských Řeporyjích, kde žil od roku 2009. Zuzana Kardová později uvedla, že příčinou smrti byl infarkt myokardu. Ovšem pitva odhalila, že zemřel už 23. března a důvodem skonu byl neléčený zvýšený krevní tlak. 

Velkolepý pohřeb

Stejně divoký jako zpěvákův život byl i jeho pohřeb. Ten zařídila jeho sestra Lenka, jež dlouhodobě žije v Americe. U rakve stály jeho tanečnice s čestnou stráží, hrála k tomu samba, jiskřily ohnivé gejzíry a tančilo se na jeho největší hity.

Nakonec zazněla melodie z filmu Poklad na stříbrném jezeře, po níž následoval dlouhý potlesk. Takový pohřeb by si užil určitě i sám Daniel Nekonečný, který dodnes chybí na české hudební scéně.

Zdroj: Vlasta.cz, G.cz, Zeny.iprima.cz

Související články