Na jaře obletěla svět zpráva, že se herečka Hillary Swank ve 48 letech stala poprvé matkou, narodila se jí dvojčata. Zatímco před několika lety by bylo z pozdního mateřství pořádné haló, dnes už jde o poměrně běžnou záležitost. A kdy jindy jim zdát hold než na Den matek!

Zdroj: Youtube

Jane Seymour

Kdo by neznal doktorku Quinnovou? S americkým seriálem bude anglická herečka pravděpodobně už navždy spojena. Objevila se však i v bondovce Žít a nechat zemřít, jen si na to málokdo pamatuje. Štěstí v lásce tahle hvězda nikdy příliš neměla, což ostatně dokazuje fakt, že své „ano“ řekla za život už pěti mužům. Možná i proto s mateřstvím otálela. Nakonec se však zadařilo a ona na svět ve svých 44 letech přivedla dvojčata Johna a Kristophera.

Susan Sarandon

Mezi matky, které si daly s těhotenstvím poměrně na čas, patří i hvězda Čarodějek z Eastwicku Susan Sarandon. Zatímco dceru Eve Amurri měla herečka těsně před čtyřicítkou, syna Jacka Henryho Robinse až ve 43 letech a druhého syna Milese Robinse dokonce ve 49 letech.

Vendula Pizingerová

I český rybníček má v tomhle ohledu co nabídnout. Mezi matky, které se mateřství ve zralém věku nezalekly, patří i Vendula Pizingerová, dříve Svobodová. V roce 2015 se provdala za o šestnáct let mladšího syna své kamarádky, Josefa Pizingera, a protože vedle něj omládla fyzicky i psychicky, zatoužila po dalším dítěti. Ve 48 letech tak porodila syna Josífka a prvorozenému Kubíkovi, kterého má se zesnulým skladatelem Karlem Svobodou, přibyl mladší brácha.

Janet Jackson

Co do věku prvorodičky se mezi rekordmanky bezpochyby řadí sestra zesnulého krále popu Janet Jackson. Ta totiž své první dítě přivedla na svět v padesáti letech. Ze syna jménem Eissa se těší společně se svým třetím manželem, o osm let mladším katarským miliardářem Wissamem Al Manou. V minulosti se zpěvačka nechala slyšet, že doufá v potomka, který by pokračoval v jejím odkazu, ovšem zda se těhotenství podaří i v takto pokročilém věku, je v rukou Boha. Jak je vidět, její prosby byly vyslyšeny.

Pocta mateřství vychází z různých tradic a vzdává se v odlišné dny na mnoha místech po celém světě. U nás Den matek připadá zpravidla na druhou květnovou neděli, což je právě dnes, 14. května, a slaví se od roku 1923.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz people.com

Související články