Lunetic

Kdo by si nevzpomínal na chlapeckou skupinu Lunetic? Jejími členy byli Václav Jelínek, David Škach, Aleš Lehký a Martin Kocián a svého času po nich šílely dívky a ženy všech věkových kategorií.

Chlapecké seskupení vzniklo v roce 1995 a zpočátku začínalo jako taneční eurodance skupina na diskotékách. Později ke svým vystoupením přidalo zpěv v angličtině. Díky tomu si jich všiml producent Stano Šimor, vznikl hit Máma a začaly se dít věci.

Zdroj: Youtube

Skupina byla populární především na konci 90. let 20. století, čehož se rozhodla využít i televize a povolala je na moderátorský post hitparády Eso. Tu kluci uváděli v období od 4. 9.1999 do prosince 2000.

Holki

Jsi senzační, Vzpomínky zůstanou, Letní ráno nebo Ať to neskončí. To je výčet hitů dívčí skupiny Holki, která ovládala česká rádia na přelomu milénia. Skupinu založil v roce 1999 Peter Fider a děvčata ve složení Kateřina Brzobohatá, Nikola Šobichová, Klára Kolomazníková a Radana Labajová vystupovala až do roku 2003, kdy se čtveřice rozpadla.

Na hudební scénu se Holki s příležitostnými koncerty vrátily v roce 2008, ovšem už bez Kláry Kolomazníkové, která se rozhodla pro vlastní kariéru.

Mig 21

Jiří Macháček, Pavel Hrdlička, Jan Hladík, Tomáš Polák a Adam Stivín. To jsou členové pop-rockové kapely Mig 21, která vznikla v roce 1998. První album s názvem Snadné je žít spatřilo světlo světa o tři roky později, v roce 2001, druhé album pak hned rok na to. Na přední příčky hitparád kapelu vystřelily písně Slepic pírka nebo Maloktraktorem.

A co vlastně znamená název skupiny, která nahrála úvodní song i pro film Muži v naději?
V počátcích kapela zvažovala různá jména, jako například Orloj, Domov či Tesil, ale obdobně jako U2 zvolila pojmenování z leteckého prostředí, tedy Mig 21, podle stíhacího letounu MiG-21 vyráběného od roku 1958 v Sovětském svazu.

Pojmenování skupiny vyjadřuje vztah ke starým a již téměř nepoužitelným letadlům, jež ovšem měla původně budit strach a hrůzu. Současně skupina sama sebe označuje sloganem „Chlapecká taneční pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova“.

Chinaski

Málokdo si dnes už možná vzpomene, že kapela Chinaski v roce 1987 začínala s názvem Starý hrady. Později ji fanoušci spontánně přejmenovali na Starý hadry. Své nynější jméno Chinaski získala skupina až v roce 1994, a to na základě literární postavy spisovatele Charlese Bukowského.

Debutové album vydala kapela v roce 1995, úspěch, popularitu i několik nominací na Ceny akademie však kapele přinesla až druhá deska Dlouhej kouř o dva roky později, jejíž stejnojmenný singl byl tehdy nejhranější písní v rádiích.

Zdroj: Youtube

Nejúspěšnějšími deskami byly pak v pořadí třetí 1. signální a čtvrtá s názvem Na na na a jiné popjevky, z nichž můžeme znát hity Klára nebo Drobná paralela. Současnými členy jsou František Táborský, Jan Steinsdörfer, Tomi Okres, Lukáš Pavlík a frontmanem je Michal Malátný, který letos slaví 53. narozeniny.

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org CHINASKI Mig 21 | Úvod Holki (skupinaholki.cz) Lunetic comeback

Související články