Švýcarský pekař ovládl světové diskotéky

Než se zrodil DJ BoBo, narodil se ve švýcarské vesničce Kölliken v roce 1968 Peter René Baumann. Jeho snem bylo stát se pekařem a pracovat v pekárně a to se mu velmi brzy splnilo. Když nepekl koláče, věnoval se breakdance, a dokonce se dostal do Top 10 v německé taneční soutěži Disco Kings. A tehdy přestal snít o rukách od mouky a začal toužit po hudbě.

V roce 1985 začal vystupovat v nočních klubech jako DJ a o čtyři roky později vydal svůj první singl I Love You. Mohl být spokojený, přes den pracovat v pekárně a v noci ohromovat krásky v nočních klubech, jenže v roce 1992 díky hitu Somebody Dance With Me ovládl nejprve švédskou, později švýcarskou hitparádu a do roka už byl hvězdou první velikosti po celém světě. Byl hlavním představitelem stylu eurodance a žádná diskotéka, ať už v klubu světové velikosti, nebo v nejodlehlejší vesničce, se bez něj zkrátka neobešla.

Zdroj: Youtube

DJ BoBo v novém tisíciletí

S koncem devadesátých let opadla obliba hudebního stylu eurodance i jeho hvězd. I DJ BoBo mohl se songy, ve kterých vlastně nebyl téměř slyšet, upadnout v zapomnění, ale nestalo se tak. Jeho styl se sice příliš nezměnil, i když začal trochu víc do hudby mluvit, i tak dokázal nadchnout publikum v novém tisíciletí. Pomohl mu v tom i song Chihuahua z roku 2002, který byl hitem sezony. Tento rok byl ostatně pro DJ BoBa skvělý po všech stránkách, protože se svou druhou ženou, zpěvačkou a tanečnicí Nancy, přivítali na svět syna Jamira, a ještě oživil svou upadající kariéru. O čtyři roky později přišla na svět dcera Kayley a DJ BoBo se stal ambasadorem OSN v programu proti hladu ve světě.

Kýč jede dál

I když by se jeho tvorba dala označit jako hudební kýč, DJ BoBo je jedním z nejúspěšnějších a také nejproduktivnějších evropských popových interpretů. Vydal 12 studiových alb, 4 kompilace, 20 singlů a prodal neuvěřitelných více než 14 milionů desek. Ve svých 55 letech stále obráží světové diskotéky a k České republice má stále stejně blízko jako v dobách, kdy byl pravidelným návštěvníkem hitparády Eso, nazpíval duet se zpěvačkou Kristýnou nebo vystupoval s dalším diskotékovým králem Michalem Davidem. Nejenže miluje české publikum, na které nezapomněl ani při letošním turné EVOLUT3ON, které mapuje jeho 30 let na scéně, ale jednou ze zpěvaček, které s ním na koncertech vystupují, je Češka Kateřina Mátlová.

Autor: Michaela Čentešová

Zdroj: vlasta.cz Home - DJ BoBo - Official website eurovision.tv

Související články