Filmová studia Marvel vypustila do světa od roku 2009 neuvěřitelných 33 celovečerních filmů. Jedním z nejoblíbenějších akčních hrdinů je i Doktor Strange, který momentálně řeší dost nepříjemnou záležitost. Je ve hvězdách, zda a případně jak moc to ovlivní další natáčení…

Zdroj: Youtube

Otrokáři z Barbadosu

Cumberbatchův prapředek Abraham Cumberbatch koupil v roce 1728 na karibském ostrově Barbados, který byl tehdy britskou kolonií, rozsáhlé pozemky. Dvě velké plantáže s cukrovou třtinou muselo obstarávat 250–300 otroků. Po zrušení otroctví v zemích britského impéria v roce 1833 dostala rodina od vlády kompenzaci ve výši 5388 liber (cca 900 000 USD) za finanční újmu a ztrátu pozemků.

Herce čeká žaloba

Dnes již rodina Cumberbatchových žádné pozemky nevlastní. Přesto se objevila v deníku The Telegraph zpráva, že se barbadoská vláda chystá bohatého herce v letošním roce zažalovat a požadovat po něm finanční odškodnění. Oscarem nominovanému herci tak nezbývalo než kápnout božskou a přiznat svou rodinnou historii. V rozhovoru pro skotský list The Scotsman přitom už v roce 2007 uvedl, že mu matka v jeho profesi doporučila používat pseudonym. Měl se tak vyhnout právě nárokům na odškodnění v budoucnu.

Jak se ale nakonec zdá, herec se nemá čeho obávat. Losangeleský deník totiž letos uveřejnil následující zprávu: „K dnešnímu dni ani Komise pro reparace Karibského společenství, ani Barbados oficiálně nevznesly nárok na reparace vůči evropské rodině pana Cumberbatche,“ napsal David Comissiong, barbadoský politik, aktivista a člen komise. Vymáhání odškodnění bude tak Barbados požadovat spíše po větších subjektech, ne po rodinách.

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org telegraph.com latimes.com

Související články