Mít rodiče jako svůj vzor bývá časté, nicméně v případě herečky Drew Barrymore to jednoduše nešlo. Otec násilník rodinu ignoroval a matka ji jen stahovala ke dnu. Herečka v sobě ale našla skrytou sílu a dokázala své složité dětství a mládí hodit za hlavu. 

Reklama na psí krmivo

Drew se narodila 22. února 1975 v Los Angles do herecké rodiny. Je dcerou herce Johna Drewa Barrymorea a maminky Jaid Barrymore. Jejím kmotrem je pak slavný režisér Steven Spielberg a kmotrami herečky Sophia Loren a Anna Strasberg. Drew ještě ani nestihla oslavit své první narozeniny, a už byla v televizi. Objevila se v reklamě na psí krmivo Puppy Choice. Už v pěti letech pak debutovala na velkém plátně ve filmu Změna stavu. 

Zdroj: Youtube

Osudová role

Kariéra Drew Barrymore nabrala strmého vzestupu poté, co v sedmi letech získala jednu ze svých nejslavnějších rolí vůbec. Zahrála si Gertie, roztomilou holčičku ve Spielbergově filmu E.T.: Mimozemšťan. Mnozí by si řekli, že to byla protekce, vždyť je to její kmotr. Ono je to vlastně ale úplně jedno, protože svůj herecký talent za ni nikdo ukázat nemohl. V každém případě se díky této roli dostala do centra pozornosti. Dokonce se stala nejmladším hostem pořadu Saturday Night Live. 

Matka jako ten nejhorší vzor

Děti by měly trávit kvalitní čas se svými rodiči. Jenže to bohužel nebyl případ Drew Barrymore, kterou její matka Jaid brala už v jejích osmi letech do nočních klubů. Chodily tam společně klidně i pětkrát do týdne a bylo jasné, že to dříve nebo později skončí katastrofou. Drew se postupně stala závislou na alkoholu a drogách. Naštěstí se vcelku brzy ozvalo černé svědomí její matky a včas zažehnala dívčin zoufalý pokus o sebevraždu.

Zoufalý pokus o sebevraždu

Drew započala svůj osmnáctiměsíční pobyt v centru, kde měla kolem sebe další závislé, což nebylo ideální prostředí. Matka ji nenavštěvovala a nejezdil za ní ani otec. Ten byl snad ještě horší – násilník, který si rád užíval nezávazného života hippies. Asi tedy nikoho moc nepřekvapí, že se Drew Barrymore během svého pobytu v léčebně opět pokusila o sebevraždu. Když se herečka z léčebny vrátila domů, dobře věděla, že nadále žít s matkou nemůže. Předstoupila tak před soud pro mladistvé a nechala se už ve 14 letech uznat za dospělou, díky čemuž mohla svou matku nadobro vyřadit ze života. 

Pomalé kroky zpátky na výsluní

Ačkoli se Drew zbavila své problémové matky, měla v branži pověst divokého dítěte a k dalším filmovým rolím se dostávala složitě. Vážila si tak i menších štěků, které se jí naskytly ve filmech Kočičí oko či Stair Faires. Později si ji režiséři začali vybírat do rolí zlobivých dívek, díky čemuž zazářila například ve snímku Jedovatý břečťan. 

Tříměsíční manželství

V roce 1994 se Drew Barrymore poprvé vdala, a to za majitele baru Jeremyho Thomase, kterému bylo v době svatby teprve 19 let. Nebylo tedy překvapením, když jejich manželství skončilo už po pouhých třech měsících. 

Nikdy nebyla žádná stydlivka

Drew Barrymore ráda přitahovala pozornost a znovu se  jí to podařilo, když zapózovala v rouše Evině pro časopis Playboy. To jí ale nestačilo, a proto se rozhodla v přímém přenosu během oslavy narozenin pořadu Late Night svléknout do naha před šokovaným moderátorem Davidem Lettermanem. Tehdy už to nedalo jejímu kmotrovi Stevenu Spielbergovi a k narozeninám jí věnoval deku se vzkazem, aby se už konečně zakryla. 

Změnila se a to přineslo úspěchy

Sympatická Drew našla potřebnou stabilitu v životě až na přelomu tisíciletí a začala být obsazována do rolí, které jí seděly a ona v nich dokázala ukázat svůj talent. Divákům se líbila v komedii s Adamem Sandlerem 50x a stále poprvé nebo v sérii Charlieho andílci. Drama Grey Gardens jí dokonce přineslo Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon.

Další dva rozvody

Svou pravou a osudovou lásku herečka ale bohužel dodnes nenašla. Podruhé se vdávala v roce 2000, jejím vyvoleným byl tehdy komik z MTV Tom Green, jenže ten už v prosinci příštího roku požádal o rozvod. Potřetí a zatím naposledy se Drew Barrymore vdala v roce 2012 a s manželem Willem Kopelmanem vydržela asi čtyři roky. Dokonce přivedla na svět dvě dcery, Olive a Frankie. Ani to ale nestačilo a v roce 2016 se rozvedli. 

Nechce opakovat chyby svých rodičů

Mateřství herečce změnilo životní priority. Už se nehrne do každého hereckého projektu a své role si pečlivě vybírá. „Matkou jsem se chtěla stát až v okamžiku, kdy jsem si byla jistá, že pro mě budou děti na prvním místě. Nechtěla jsem být věčně pryč, a už vůbec je přivádět předčasně mezi další dospělé. Role matky je ta nejkrásnější, kterou jsem v životě kdy zažila,“ prozradila.

Otevřeně přiznala bisexualitu

Jak jsme již uvedli, svého pana Božského zatím herečka nenašla. Možná ho ale ani nehledá. Před časem totiž odhalila, že se považuje za bisexuálku a že v minulosti prožila milostné avantýry s několika ženami. „Miluji ženské tělo a myslím si, že vztah dvou žen je stejně krásný jako vztah muže a ženy,“ svěřila se. 

Zdroj: Vlasta.cz, Biography.com, Kinobox.cz, Wikipedia.org/wiki/Drew_Barrymore, Csfd.cz, Britannica.com

Související články