Princ William

Co se týče vzhledu, vykazuje podle aplikace princ William 66% shodu s portrétem významného nizozemského revolucionáře Filipa I. Oranžského. V šestnáctém století ho takto zachytil malíř Michiel Jansz. van Mierevelt. Podobné rysy jsou jasně patrné, jde zejména o vejčitý protáhlý tvar obličeje, vysoké čelo či stejně tvarovaný nos.

VIDEO: Podívejte se na video TOP 10 zajímavostí o britské královské rodině

Zdroj: Youtube

Princezna Kate

Podobnost 60 % podle aplikace panuje mezi manželkou prince Williama a jednou z žen z olejomalby Procházka podél pobřeží, kterou na začátku dvacátého století v duchu impresionismu namaloval španělský umělec Joaquín Sorolla. Styčnými body srovnání byly zřejmě vyčesané vlasy, trojúhelníkový tvar obličeje, tenké obočí a poměrně úzké rty.

Královna Alžběta II.

Aplikace si vzala na paškál i bývalou královnu Alžbětu II. A v 62 % se podle ní její tvář shoduje s portrétem Cornelie Schuylenburgh. Šlo o manželku nizozemského barona, kterou v osmnáctém století namaloval Conrad Kuster. I v tomto případě podobnost jistě najdeme, ale není nijak do očí bijící.

Princ Philip

Královnin choť si s ohledem na procentuální podobnost vedl lépe než jeho manželka. Přestože nemá knírek, kouty, tvar hlavy a zřejmě i další podobnosti vedly aplikaci k tomu, že ho spárovala s nizozemským obchodníkem s obilím, cestovatelem a vyslancem Isaacem Abrahamszoonem Massou. Tak jak ho zachytil malíř Seif Wanly. Aplikace se domnívá, že v tomto případě je to dokonce 73% shoda.

Princ Harry

Opomenout nemůžeme ani Williamova bratra Harryho, přestože se vzdal svých oficiálních povinností a s britskou královskou rodinou už toho má momentálně pramálo společného. S 66% shodou mu byl přisouzen jiný aristokrat – Filip IV. Španělský, jehož portrét pochází ze štětce jeho vrchního portrétisty jménem Diego Rodríguez de Silva y Velázquez. Tato dvojice je hodně úsměvná.

Meghan

Harryho životní láska se prý podobá ženě z obrazu s názvem Mimicry, za kterým stojí umělkyně Juuri Julie Robertson. A to dokonce na 69 %. Musíme uznat, že je spojují tmavé oči a vlasy a plné rty, ale zatímco Meghan je na fotce zepředu, žena z obrazu ukazuje svůj profil, což srovnání ztěžuje.

Král Karel III.

Současný britský král se prý na 68 % podobá obrazu, na kterém je zachycený muž jménem Jan van Lennep de Oude žijící v sedmnáctém a na počátku osmnáctého století. Byl to nizozemský obchodník s hedvábím, zlatem, stříbrem a také se angažoval coby sběratel umění. Kdo jeho portrét namaloval, ovšem není známo. Britský král s ním ale podobu nezapře. Jde hlavně o zapadlé oči, velká ústa nebo podobně zakřivený nos.

Královna manželka Camilla

Ochuzena o svého dvojníka (respektive dvojnici) nebyla ani královna manželka Camilla. 60 % svého obličeje se podle aplikace podobá argentinské aktivistce a bojovnici za lidská práva, jejíž malbu na ulici v Buenos Aires umístila organizace No Touching Ground. A co aplikaci vedlo k tomuto srovnání? Zřejmě pronikavý pohled, úzké rty a velmi podobný tvar nosu.

Zdroj: vlasta.cz, Google Arts & Culture, Daily Mail, Profimedia

Související články