„Lituji všech hříchů, kterých jsem se dopustila – i těch několika, které jsem nestihla,“ říkala často. Na filmová plátna se dostala brzy a již v 17 letech ji znala celá Amerika. Jak šel čas s ikonou Elizabeth Taylor?

Zdroj: Youtube

Elizabeth Rosemond Taylor, kterou znali fanoušci jako Liz Taylor, se narodila 27. února 1932 ve Velké Británii. Stala se nejvíce obsazovanou hollywoodskou herečkou 20. století, angažovala se také v charitě. Byla jednou z prvních celebrit, které podporovaly výzkum AIDS, byla také první celebritou, která představila svůj vlastní parfém. A britská královna Alžběta II. jí udělila Řád britského impéria.

Muži jí leželi u nohou

Proslavila se nejen svými rolemi, ale i milostným životem, který byl možná ještě zajímavější, než je veřejně známo. K oltáři šla osmkrát, s jedním mužem uzavřela sňatek rovnou dvakrát. Sama herečka se k tomu později vyjádřila a řekla, že stále hledala pravou lásku. O její pozornost stáli bohatí podnikatelé i slavní herci. Vážný vztah měla s miliardářem Billem Pawleym, její první velkou láskou byl ale Conrad „Nicky“ Hilton, syn hotelového magnáta a prastrýc Paris Hilton.

Jejich svatba v Los Angeles byla velkolepou událostí. Manželství se však rozpadlo, Conrad Hilton herečku fyzicky týral a holdoval alkoholu. Elizabeth Taylor se pak provdala za britského herce Michaela Wildinga, s nímž měla dva syny. I tohle manželství se ale dostalo do problémů. Sláva Elizabeth stoupala rychle, což její manžel odmítl tolerovat. Navíc kvůli kariéře začala Elizabeth zanedbávat i své syny, byla velmi často v práci a rodina ji téměř neviděla.

Milovala muže, který tragicky zemřel

S rozvodem s Michaelem Wildingem si herečka hlavu moc nelámala. K překvapení mnohých se Elizabeth Taylor brzy znovu vdala. Tentokrát za producenta Mikea Todda, s nímž měla další dítě. Todd ji nesmírně rozmazloval, ať už šperky, nebo delikatesami, které své vyvolené vozil z různých koutů světa. Přestože byl prý jejich vztah dost bouřlivý, velmi se milovali.

Jejich vztah však skončil tragédií. Pár měl společně cestovat, ale kvůli nachlazení zůstala Elizabeth doma, zatímco Mike Todd odcestoval sám. Bohužel došlo k leteckému neštěstí, které Todd nepřežil. Elizabeth na něj vzpomínala vždy jako na svou velkou lásku.

Náplast na hereččin smutek

Ze ztráty milovaného partnera se dostala dalším sňatkem, a to s Eddiem Fisherem, který byl navíc Mikeovým velmi dobrým kamarádem. Přestože Elizabeth Taylor tvrdila, že její líbánky s Eddiem budou trvat čtyřicet let, manželství se rozpadlo po pouhých pěti letech. Tím ale počet jejích manželství zdaleka nekončí.

Richarda Burtona si vzala dvakrát

Do jejího života posléze vstoupil muž, kterého si vzala dokonce dvakrát – herec Richard Burton. S ním si zahrála ve slavném filmu Kleopatra. Paradoxem je, že se tito dva velmi hádali a následně usmiřovali. I oni se nakonec rozhodli jít svou vlastní cestou, a to po dvojí svatbě a několika letech hádek. Krátce po rozvodu s Burtonem se herečka vdala za politika Johna Warnera. Ani tento vztah nevyšel, herečka později prozradila, že život manželky politika se jí ani trochu nezamlouval. Posledním manželem se stal o dvacet let mladší stavební dělník Larry Fortensky. Přestože se milovali, Larry špatně snášel mediální pozornost, takže nakonec došlo k rozvodu, tentokrát už poslednímu. Do své smrti, která přišla v 79 letech, se už nikdy nevdala.

Zdroj: Vlasta.cz, Biography, People, instyle.com

Související články