Britská herečka má na svém kontě desítky rolí, z nich některé jsou ikonické. Ať už je to film Rozum a cit (1994), Láska nebeská (2003), Muži v černém (2012), Zachraňte pana Bankse (2013), Dítě Bridget Jonesové (2016), nebo série o Harrym Potterovi, vždy byla úchvatná.

Zdroj: Youtube

Dětství bez peněz a smrt otce

Emma Thompson se narodila 15. dubna 1959 v Londýně divadelním hercům. Později vzpomínala, že dětství bylo těžké, protože neměli moc peněz. Bylo jí 23 let, když jí zemřel otec na infarkt.

Pro The Guardian řekla, že ji tahle zkušenost doslova „roztrhala“. „Vyrůstala jsem v neuvěřitelně šťastné rodině, ale tohle bylo pro mě fyzické trauma,“ řekla. „Rodina je pro mě středem všeho, ale rodina je o spojení, ne nutně o pokrevních svazcích,“ dodala.

Chtěla se stát spisovatelkou

Přestože oba rodiče byli herci, herečkou se původně stát nechtěla. Od mládí naopak věřila, že se stane spisovatelkou. Na Cambridge vystudovala anglickou literaturu, ale během studií na popud spolužáka vstoupila do divadelního souboru Footlights.

Tam se na plné čáře projevil její komediální talent, věnovala se pantomimě, skečům a režírovala i divadelní show Woman’s Hour, kterou napsala. K herectví se dostala až v 27 letech.

Manžel ji podváděl s kolegyní

V roce 1989 se provdala za kolegu Kennetha Charlese Branagha, který hrál například ve filmech Hamlet nebo Vražda v Orient Expressu.

Později Thompsonová v jednom z rozhovorů řekla, že její ikonická scéna zlomeného srdce v Lásce nebeské, kdy její postava zjistila, že má její manžel poměr, byla založená na jejím reálném rozvodu.

Měla zlomené srdce, ale odpustila

Slzy tedy vůbec nemusela hrát. „Ta scéna, kde moje postava stojí u postele a pláče, je něco, čím si prošel každý,“ řekla.

„Ken mi zlomil srdce. Takže jsem věděla, jaké je to, najít náhrdelník, který mi nebyl určen. Byla jsem naprosto slepá,“ prozradila pro The Independent. Nevěru exmanželovi i své kolegyni Helen Bonham Carter ale dávno odpustila.

Druhé manželství trvá přes dvacet let

V roce 2003 se provdala po několikaletém vztahu za herce Grega Wise a jsou spolu stále šťastní. „Je jasné, že po dvaceti letech nebudeme mít stejný vztah, jaký jsme měli, když jsme se potkali. Lidé se mění a je důležité být upřímný,“ řekla v jednom z rozhovorů.

„Když páry říkají, že mají dvě desetiletí nepřetržitou blaženost, lžou. Během té doby váš vztah zemře a vrátí se jako nový možná čtyřikrát nebo pětkrát. Pokud budete mít štěstí, bude to se stejnou osobou.“

Matkou poprvé téměř ve čtyřiceti

Se svým druhým manželem má dceru Gaiu, které je dnes čtyřiadvacet let, i ona se věnuje herectví. Emmě Thompson bylo skoro 40 let, když se stala matkou, otěhotněla po umělém oplodnění.

Přestože toužila po dalším potomkovi, nepodařilo se to. „Zoufale jsem si přála mít více dětí, byla to pro mě velká muka,“ řekla pro The Telegraph. „Jsou ale tisíce žen jako já, které nemohou mít děti.“

Díky náhodě získala dalšího syna

V roce 2003 se na vánoční charitativní akci setkala s bývalým dětským vojákem z Rwandy. Tindymu bylo 16 let a anglicky moc nemluvil. Dorozumívali se znakovou řečí a smíchem. Thompsonová pak pozvala chlapce domů na štědrovečerní večeři a zbytek je už historie.

S manželem formálně Tindyho adoptovali. Před dvěma lety se rozhovořila o tom, jak syn čelí každodennímu rasismu. Tindymu je nyní 36 let, pracuje u Metropolitní policie, kde pomáhá uprchlíkům. Hovoří osmi jazyky a má dva vysokoškolské tituly.

Šlechtický titul převzala v teniskách

Od roku 2019 se také pyšní titulem Dáma, který převzala z rukou prince Williama. Její chování prý nebylo podle protokolu, přišla si totiž pro šlechtický titul v bílých teniskách. Mohla si to ale dovolit, s princem se prý dlouho zná.

„Miluji prince Williama. Znám ho odmalička a jen jsme se na sebe hihňali,“ řekla. Když jí princ připevňoval odznak na hruď, prý ji píchl a ona se začala smát. Když si pak povídali, drze se ho zeptala, jestli ho nemůže políbit. Prostě Emma Thompson nemá konkurenci, komikem je neustále.

Zdroj: vlasta.cz, glamourmagazine.co.uk, redonline.co.uk, mamamia.com.au, independent.co.uk

Související články