Eva Hurychová v 70. a 80. letech patřila k velkým hvězdám české popmusic. Zpívala s významnými zpěváky, pro řadu z nich psala i texty.

Nakonec dala přednost rodině a včas neodhalila, že miluje nesprávného muže. Dnes, posílená bolavou zkušeností, pomáhá ostatním.

Zdroj: Youtube

Nazpívala hity, ale přednost dala rodině

Rodačka z Vysokého Mýta se s rodiči pár let po narození přestěhovala do Liberce, a ač vystudovala zdravotnickou školu, umělecké a tvořivé domácí prostředí mělo převažující vliv na její životní cestu.

Zkoušky na AMU sice neudělala, ale v Praze se usadila a začala postupně získávat praktické zkušenosti v umělecké branži a zároveň navštěvovat večerní Lidovou konzervatoř.

Psala texty pro malé i velké, zpívala a vystupovala v televizi. Její talent byl nesporný a všimli si jí i slavní bratři, Jan a Václav Neckářovi.

S jejich kapelou Bacily řadu let koncertovala a ve spolupráci s nimi vznikly jak zajímavé písničky (Já přijdu, Má sestra Helga nebo Chybička se vloudí), ale i na tu dobu originální videoklipy. Později si založila svoji kapelu Pudr, ale nakonec dala před světem hudby přednost rodině.

Manžel ji týral a slovně napadal

Eva Hurychová řekla své druhé ano technikovi své doprovodné kapely, a i když cesta k vytouženému mateřství nebyla snadná, v únoru 1993 se jí splnil sen a stala se maminkou, a hned dvojnásobnou.

Dcery byly středobodem jejího života, ale málokdo tušil, že doma pohodu úplně nemá. Až po letech se rozhodla promluvit o tom, že ji manžel psychicky týral, slovně napadal a došlo i na strkance.

O svých útrapách promluvila v pořadu Třináctá komnata, ale její bývalý muž nakonec Českou televizi zažaloval a jak píší Krajské listy, podle rozsudku byl neprávem označený za osobu s duševní poruchou, která ve vztahu k bývalé manželce používá výhrůžky, násilí a terorismus. A toto označení mu prý způsobilo citovou újmu. Vysoudil omluvu a odškodné 150 tisíc.

Proč si Eva Hurychová nechávala pro sebe, jak je k ničemu a patří maximálně do kuchyně s hadrem v ruce? Bála se, že by přišla o milované dcery.

Zpívá a pomáhá obětem domácího násilí

Nakonec dokázala z toxického vztahu odejít, a nejenže se dostala zpátky do uměleckého sedla a zase zpívá a píše, začala ale také pomáhat obětem domácího násilí.

V rámci svého vysokoškolského studia se zaměřila mimo jiné na dosud neuváděné příčiny domácího násilí a v současné době se může pyšnit titulem Ph.D.

O životě s tyranem napsala knihu, pro oběti domácího násilí založila takzvanou Evinu schránku, která nejdřív vycházela v časopise a následně se přesunula online. Evě sem můžou psát o radu lidé, kteří zažívají psychické či fyzické násilí.

Zdroj: vlasta.cz, evahurychova.cz, krajskelisty.cz, super.cz

Související články