Možná Evu znáte jako půvabnou princeznu s dlouhými nakadeřenými vlasy a šaty s vlečkou. Velké výpravné pohádky natočila nejméně tři. Nebo jako ambiciózní sportovkyni, běžkyni, která se v touze po lepších výkonech nebrání ani dopingu, což ukázala ve filmu Fair Play. Případně jako naivní lehce přitroublou, přesto geniální Miss Kurník Agátu ze seriálu Kosmo o českém letu na Měsíc.

Zdroj: Youtube

Rodačka z Moravy

Rodačka z Uherského Hradiště umí zahrát všechno tak, že jí věříte. Ostatně herectví má dlouhé roky pod kůží. Od dětství navštěvovala dramatický kroužek a po maturitě se přihlásila na DAMU, kde ji hned po přijímačkách oslovili z Národního divadla pro roli Barunky v adaptaci Babičky Boženy Němcové. To se jen tak nestává.

Idylické dětství na Starém bělidle po boku moudré babičky ale dozajista neprožila jedna z posledních postav, kterým Eva Podzimková nyní dala televizní tvář. V seriálu Sedm schodů k moci představuje servírku Annu Malou, jíž životní okolnosti dovedou do kantýny v Poslanecké sněmovně, odkud začne intrikami a postranními uličkami pomluv a lží šplhat vzhůru.

Moc a vlivní muži

Osmidílný seriál o ženě, která milovala luxus, vlivné muže a především moc vznikl na základě scénáře napsaného investigativním novinářem Josefem Klímou, jenž se údajně v některých příbězích inspiroval v české politice. Nicméně není to žádný dokument, ale seriál, takže u něj může platit mnohdy alibistické spojení o "podobnostech čistě náhodných".

Eva Podzimková začala seriál natáčet více než rok poté, co se stala maminkou dcery Loty. Otcem dítěte je scénárista Matěj Podzimek, spoluautor řady úspěšných projektů. Spolupracoval například u scénáře seriálu Devadesátky nebo filmu Dukla 61.

Dublérka na erotické scény

Eva usoudila, že dcerka je společenské dítě, které zvládne maminku v práci. Série se navíc natáčela pouze necelé dva měsíce, byť intenzivní měsíce. Kromě politiky je seriál prodchnut lechtivými scénami – přece jen se Anna Malá často k úspěchu dostávala tzv. přes postel. I v tomto ohledu však Podzimková zůstávala klidná, protože ji kamera zabírala pouze od ramen nahoru. Veškeré nahé scény – a že jich není málo – natočila dublérka.

Krátce po natáčení se Eva Podzimková rozhodla pro další velkou změnu. Začátkem února si ostříhala své dlouhé vlasy a nyní nosí krátký šik sestřih.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima