Z princezny mrcha. Eva Podzimková se v seriálu o politice dere na vrchol

Soňa Cervanová | 7. 3. 2023
Eva Podzimková (Josefíková)
Karel Zima a Eva Josefíková v pohádce Čertova nevěsta
Sestry Josefíkovi: herecká agentka Lenka Daňková a herečka Eva Podzimková

Evu Podzimkovou netřeba představovat. I když možná přece jen ano. Sympatickou herečku známe jako Evu Josefíkovou, v létě se však provdala za scénáristu Matěje Podzimka. S novým jménem už se objevuje i v seriálu z politického prostředí, který právě běží v televizi.

Možná Evu znáte jako půvabnou princeznu s dlouhými nakadeřenými vlasy a šaty s vlečkou. Velké výpravné pohádky natočila nejméně tři. Nebo jako ambiciózní sportovkyni, běžkyni, která se v touze po lepších výkonech nebrání ani dopingu, což ukázala ve filmu Fair Play. Případně jako naivní lehce přitroublou, přesto geniální Miss Kurník Agátu ze seriálu Kosmo o českém letu na Měsíc.

Zdroj: Youtube

Rodačka z Moravy

Rodačka z Uherského Hradiště umí zahrát všechno tak, že jí věříte. Ostatně herectví má dlouhé roky pod kůží. Od dětství navštěvovala dramatický kroužek a po maturitě se přihlásila na DAMU, kde ji hned po přijímačkách oslovili z Národního divadla pro roli Barunky v adaptaci Babičky Boženy Němcové. To se jen tak nestává.

Jak zestárli princové českých pohádek. Tihle mají charisma pořád
Příběhy

Jak zestárli princové českých pohádek. Tihle mají charisma pořád

Idylické dětství na Starém bělidle po boku moudré babičky ale dozajista neprožila jedna z posledních postav, kterým Eva Podzimková nyní dala televizní tvář. V seriálu Sedm schodů k moci představuje servírku Annu Malou, jíž životní okolnosti dovedou do kantýny v Poslanecké sněmovně, odkud začne intrikami a postranními uličkami pomluv a lží šplhat vzhůru.

Moc a vlivní muži

Osmidílný seriál o ženě, která milovala luxus, vlivné muže a především moc vznikl na základě scénáře napsaného investigativním novinářem Josefem Klímou, jenž se údajně v některých příbězích inspiroval v české politice. Nicméně není to žádný dokument, ale seriál, takže u něj může platit mnohdy alibistické spojení o "podobnostech čistě náhodných".

Eva Josefíková: Z trémy bývám dost nervózní a někdy až uštěpačná
Rozhovory

Eva Josefíková: Z trémy bývám dost nervózní a někdy až uštěpačná

Eva Podzimková začala seriál natáčet více než rok poté, co se stala maminkou dcery Loty. Otcem dítěte je scénárista Matěj Podzimek, spoluautor řady úspěšných projektů. Spolupracoval například u scénáře seriálu Devadesátky nebo filmu Dukla 61.

Dublérka na erotické scény

Eva usoudila, že dcerka je společenské dítě, které zvládne maminku v práci. Série se navíc natáčela pouze necelé dva měsíce, byť intenzivní měsíce. Kromě politiky je seriál prodchnut lechtivými scénami – přece jen se Anna Malá často k úspěchu dostávala tzv. přes postel. I v tomto ohledu však Podzimková zůstávala klidná, protože ji kamera zabírala pouze od ramen nahoru. Veškeré nahé scény – a že jich není málo – natočila dublérka.

Tenisky jsou nové lodičky. Nejen ven, ale i do kanceláře. Nosí je i političky
Inspirace

Tenisky jsou nové lodičky. Nejen ven, ale i do kanceláře. Nosí je i političky

Krátce po natáčení se Eva Podzimková rozhodla pro další velkou změnu. Začátkem února si ostříhala své dlouhé vlasy a nyní nosí krátký šik sestřih.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima