Herečka Evelyna Steimarová se narodila do 5. června 1945 do herecké rodiny. Její maminkou byla herečka Jiřina Steimarová, nevlastním bratrem pak herec Jiří Kodet. I když ale měla herecké vlohy v krvi, původně toužila stát se dětskou lékařkou. Její kádrový profil na začátku 60. let jí ale neumožnil studovat na vysoké škole. 

Dlouhá cesta k herecké kariéře

Do uměleckého světa ale dlouho vstoupit nechtěla. Nejprve si vyzkoušela profesi zubní instrumentářky a krátce byla také servírkou na horské chatě. Nakonec ale přece jen začala hrát, zpočátku prošla oblastními divadly v Šumperku či Pardubicích, postupně se vypracovala ve filmovou herečku. Skvělá byla ve filmech Petrolejové lampy, Tajemství hradu v Karpatech či Bolero.

Zamotala hlavu Mistrovi

Když bylo Evelyně teprve osmnáct let, pobláznila legendárního zpěváka Karla Gotta. Sama mu sice dlouho odolávala, ale nakonec jeho svodům podlehla a užili si krátký románek. „Karel Gott mi řekl, a byla u toho i Ivanka, že jsem nejhezčí z jeho dávných lásek,“ odhalila herečka v rozhovoru pro MF DNES. 

Přišla o dvě děti

Prvním mužem, který přivedl Evelynu Steimarovou k oltáři, byl herec Ladislav Frej, se kterým se seznámila ve Východočeském divadle v Pardubicích. Manželství nakonec vydrželo jen krátce, a to kvůli dvěma tragédiím.

Postupně se jim totiž narodily dvě mrtvé děti. „Pokaždé v osmém měsíci těhotenství. Byly už vyvinuté a bylo to hodně zlé a bolestivé. Šli jsme okamžitě od sebe,“ svěřila se herečka Blesku. 

Svou první dceru Vendulu nakonec přivedla na svět se druhým manželem, textařem Zdeňkem Rytířem. Vendula po rodičích zdědila umělecký talent. Je nejenom herečkou, ale také tanečnicí či loutkařkou. I přes mnoho šťastných okamžiků ale ani tohle manželství nevydrželo.

Zdroj: Youtube

Od Somra utekla k Polívkovi

Její kráse později neodolal ani starší herecký kolega Josef Somr. Toho blíže poznala během natáčení filmu Soukromá vichřice. „Koukal na mě pronikavými modrýma očima. Byla jsem ztracená,“ svěřila se před lety časopisu Vlasta. Jenže ani jeho modré oči nezabránily tomu, aby se nezakoukala do jiného muže.

Tím nebyl nikdo jiný než herec Bolek Polívka. Když kvůli němu Somra opustila, byl z toho hodně smutný. Steimarová později přiznala, že jí to nechtěla odpustit ani spousta kolegů. „Jenže láska má hodně podob a tahle byla jako smršť. Život se mnou zacloumal – jako občas s každým,“ řekla Blesku. Po společném roce života se jim narodila dcera Anna, která je dnes úspěšnou herečkou. Ačkoli se nakonec rozešli, dodnes mají přátelské vztahy.

Muže si uměla omotat kolem prstu

Dnes je milostný život Evelyny Steimarové opředen vlnou tajemství. Herečka ale říká, že si dokázala získat na svou stranu prakticky každého muže, kterého kdy chtěla. „S mužskými jsem si vždycky mohla dělat, co jsem chtěla, ale určitě to nebylo krásou. Že prý jsem vtipná,“ prozradila Blesku. „Krásná ženská, když je hloupá, a to platí i u chlapů, vás začne nudit.“

Občas si k důchodu přilepší

I přes svůj pokročilý věk se herečka ještě čas od času objeví před kamerou. Naposledy si zahrála v seriálu Špunti na cestě či ve snímku Chlap, nechyběla ale ani ve filmu Po čem muži touží.

Epizodní roli si „střihla“ také v seriálu Polda, kde se dokonce setkala s Vladimírem Polívkou, synem expartnera Bolka Polívky. Občasnými rolemi si tak trochu přilepšuje k důchodu. O tom promluvila v roce 2013 a tvrdila, že čítá pouhých 3900 Kč.

„Dokonce jsem si jednou řekla, že budu držet hladovku. Jenže už v pět odpoledne mi bylo špatně z hladu,“ prozradila herečka Blesku. Vždy, když měla hluboko do kapsy, jí ale byla oporou dcera Anna. „Anička se mě vždycky ptá: Maminko, máš nějaké korunky?“ přiznala Evelyna Steimarová. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, zeny.iprima.cz, csfd.cz, kinotip2.cz, topky.sk