Filip Březina (28) má zkušenosti nejen s divadelním herectvím, ale především s vystupováním před televizními kamerami. Přes své předchozí zkušenosti však zažívá průlomový úspěch až v posledních týdnech, kdy se na obrazovky dostal nový seriál Smysl pro tumor. Předtím se objevil například v roli prince v české pohádce, kterou na Vánoce odvysílala Česká televize.

Zdroj: Youtube

Filip Březina pochází z Ostravy, vystudoval DAMU a už několik let žije v Praze. „Ze všech koutů Moravy nám to proudí do Prahy,“ smál se Jan Kraus v rozhovoru a Filip Březina přiznal, že celá jeho rodina se pravidelně účastní extrémního běžeckého závodu Beskydská sedmička. Jedná se celkem o 102 kilometrů a 5500 metrů převýšení, což závodníci musejí zdolat v limitu maximálně 30 hodin. „Běžel jsem 100 kilometrů za 17 hodin a 12 minut. Můj otec mě ale porazil, takže to je hodně špatné,“ řekl Filip a svého tatínka divákům v publikum ukázal.

Režisérka ho původně nechtěla

O své roli prozradil, že ho původně režisérka nechtěla obsadit. Důvodem byl jeho vzhled, který se jí v době castingů na tento seriál vůbec nezamlouval. „Paní režisérka mě nejdříve nechtěla obsadit. Já jsem na konkurz přišel s knírkem, bylo to hrozné. Vypadal jsem jako sňatkový podvodník. Nebudu to raději dál komentovat. Kvůli seriálu jsem se nakonec oholil, takže jsem ten knírek sundal a tu roli jsem dostal,“ prozradil se smíchem.

Na závěr dostal Jan Kraus herce do rozpaků, když se ho zeptal na jeho partnerku. S tou se měl údajně rozejít poté, co se začal aktivně věnovat své roli v seriálu a nechal se kvůli tomu ostříhat. „Já už partnerku nemám,“ odvětil Filip Březina, který Janu Krausovi na závěr předal dárek, jenž symbolizuje nově vzniklý seriál Smysl pro tumor a má pomoci lidem, kteří během ozařování přišli o své vlasy.

Zdroj: Vlasta.cz, Show Jana Krause

Související články